Zabieg Dermamelan - nauka w walce z przebarwieniami!

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 14 stycznia, 2022
zabieg na przebarwienia

Dla wielu kobiet na całym świecie, bez względu na wiek i fototyp skóry plamy barwnikowe stanowią poważny problem. Zawsze pojawiają się, lub nasilają wiosną, latem, a tylko w niewielkim stopniu ustępują wraz z nadejściem jesieni, zimy. Nawet regularne codzienne stosowanie fotoprotekcji przez cały rok nie zawsze jest wystarczającym sposobem zapobiegającym powstawaniu przebarwień.

Z pomocą przychodzi Dermamelan – skuteczny zabieg depigmentacyjny, który nie tylko koryguje już istniejące przebarwienia, ale dodatkowo hamuje produkcję melaniny i kontroluje proces powstawania nowych plam. Ten nowoczesny, oparty na nauce zabieg jest unikalnym połączeniem trzech składników aktywnych: RININOLU, KWASU FERULOWEGO I DIOSMINY. Ich optymalne stężenie pozwala uzyskać wysoką skuteczność zabiegu. Dodatkowy składnik – MELAPHENONE, czyli specjalnie zaprojektowana cząsteczka o spiralnej strukturze 3D zapewnia szeroki profil bezpieczeństwa przy hamowaniu enzymu tyrozynazy.

MECHANIZM DZIAŁANIA preparatu jest oparty na najnowszych szlakach molekularnych, odpowiedzialnych za tworzenie się przebarwień. Dermamelan wykazuje dwutorowe działanie:

1. Korygujące i regulujące, które prowadzi do usuwania istniejących przebarwień
2. Zapobiegające ich nawrotom w stopniu największym z możliwych (działanie naprawcze)

Jak wygląda zabieg?

W trakcie pełnego protokołu zabiegowego skóra w sposób kontrolowany ulega całkowitej odnowie. Część pierwsza jest wykonywana w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu na twarz, a czasami także szyję i klatkę piersiową (dekolt) MASKI DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO, która zapewnia nam właśnie intensywną depigmentację. Pozostając przez około 4 godziny na skórze ten preparat usuwa nadmiar nagromadzonej w warstwie rogowej melaniny, tym samym zmniejszając widoczne przebarwienia.

Absolutną innowacją zabiegu Dermamelan jest DERMAMELAN ION MASK- jonoforyczna maska na twarz. Krzem zawarty we włóknach maski odpowiada za wytworzenie się środowiska hydroaktywnego, a miedź i cynk wytwarzają pole elektromagnetyczne, umożliwiające zwiększenie skuteczności całej procedury. W trakcie oraz po zabiegu w gabinecie lekarskim skóra może być zaczerwieniona, podrażniona i lekko piekąca. Jest to prawidłowa reakcja na działanie składników aktywnych preparatu. Objawy ustępują po około 24-48 godz.

Dermamelan – efekty zabiegu

1. Wysoka skuteczność w usuwaniu przebarwień
2. Wysoki komfort podczas kuracji
3. Niskie ryzyko nawrotu przebarwień.

Po zastosowaniu pełnego protokołu terapeutycznego przebarwienia zostaną znacząco zredukowane, jednak u Pacjentów z tendencją do występowania przebarwień kluczowa jest codzienna pielęgnacja depigmentacyjna oraz stosowanie ochrony pw słonecznej każdego dnia.

Drogie Panie, pamiętajmy jednak, że stosowanie zalecanego protokołu pielęgnacji domowej jest kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu depigmentacji skóry!

Postępowanie domowe

Po upływie 48/72 godz. od usunięcia masek profesjonalnych, zastosowanych u Lekarza należy rozpocząć specjalistyczną pielęgnację domową.

1. Krem dermamelan treatment – zapewnia stopniowe działanie naprawcze oraz intensywnie hamuje zarówno syntezę melaniny, jak i reguluje mechanizmy, odpowiadające za nadmierną stymulację melanocytów,
2. Melan Recovery – balsam zapewniający komfort, ukojenie i regeneracje leczonej okolicy. Przynosi on ulgę w nadwrażliwości i zaczerwienieniu skóry poddanej złuszczaniu
3. Mesoprotech Melan 130 pigment Control – specjalna fotoochrona dla skóry z przebarwieniami, barwiony filtr przeciwsłoneczny o bardzo wysokiej ochronie zarówno w przypadku promieniowania UVB jak i UVA.

Podsumowując: zabieg Dermamelan, który możemy wykonywać w okresie jesień/zima/wczesna wiosna jest jedynym zabiegiem zapewniającym maksymalną skuteczność w terapii przebarwień przede wszystkim dzięki zastosowaniu unikalnych metod transportu i wchłanianiu aktywnych składników. Jest to jedyna kuracja depigemtacyjna o zintegrowanym działaniu zarówno naprawczym jak i regulującym.