DZIEŃ I Modelowanie ust – jeszcze bardziej zmysłowe i ponętne usta

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 1 lutego, 2021
Walentynki 14 Luty 2021

Niewątpliwie luty, to miesiąc pięknych i zmysłowych ust, a żeby je odświeżyć na 14 lutego warto rozpocząć przygotowanie się do tego święta właśnie od nich. Zabieg modelujący, wypełniający, odświeżający kontur, kąciki ust, jak i samą czerwień wargową wykonujemy za pomocą kwasu hialuronowego. Jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i zajmuje około 45-60 min. Wargi odgrywają niezwykle istotną rolę w mimice twarzy, a ponadto – będąc symbolem zmysłowości – mogą wpływać na poziom atrakcyjności każdej osoby. Pełne, symetryczne, dobrze nawilżone wargi ze skierowanymi ku górze kącikami uważane są za estetyczne i atrakcyjne. Czerwień wargowa jest częstym przedmiotem zabiegów wypełniających, ważne jest jednak, aby zachować umiar w ich powiększaniu, a i zadbać równolegle o harmonię tkanek ich otaczających, w celu zapewnienia złotej proporcji w dolnej 1/3 twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  1. Infekcja/stan zapalny w okolicy zabiegowej (przede wszystkim opryszczka wargowa!!!);
  2. Podanie wcześniej trwałego wypełniacza;
  3. Nadwrażliwość/alergia na jakikolwiek składnik preparatu;
  4. Ciąża;
  5. Karmienie piersią.

Zabieg wymaga krótkiej rekonwalescencji, musimy się liczyć z możliwością wystąpienia niewielkich siniaków i obrzęku po zabiegu, dlatego warto przygotowania do walentynek zacząć właśnie od odświeżania tej jakże pięknej i zmysłowej okolicy.

W celu przyspieszenia gojenia się czerwieni wargowej po zabiegu oraz wzmocnienia efektu warto uzupełnić całą procedurę domową pielęgnacją za pomocą Stem Cell 3D Lip Enhancer. Jest to serum w formie błyszczyka, zawierające m.in. komórki macierzyste 3 rodzajów, które stymulują reakcje naprawcze i odmłodzenie czerwieni wargowej. Przy regularnym stosowaniu spłycają tzw. ”zmarszczki palacza” występujące w obrębie ust.

stylage modelowanie ust