DZIEŃ III Toksyna botulinowa – piękne spojrzenie bez „kurzych łapek”

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 3 lutego, 2021
14 Luty Walentynki 2021

Jak zwykło się mawiać- oczy są odzwierciedleniem duszy. A zmiany skórne w okolicy oczu zaczyna się pojawiać stosunkowo wcześniej. Starzeje się ultra cienka skóra wokół oczu, robi się wrażliwsza i bardziej podatna na podrażnienie. Zdarza się rumień, świąd, łuszczenie się tej okolicy, tworzą się kurze łapki, pojawiają się obrzęki pod oczami. Dlatego chcąc odświeżyć tak ważną w wyglądzie i piękną okolice musimy niezwykle rozważnie wybierać preparaty zarówno do pielęgnacji domowej, jak i do zabiegów w gabinecie. Naszym celem jest przywrócenie Pacjentowi lekkiego, świeżego, wypoczętego spojrzenia, bez cieni, worków pod oczami, bez wrażenia przewlekłego zmęczenia i frustracji.

Jak możemy sobie pomóc?

Jednym z częstszych i skuteczniejszych zabiegów jest zabieg likwidowania „kurzych łapek” za pomocą neuromodulatora, jakim jest toksyna botulinowa. Niestety z powodu złej sławy toksyna botulinowa bywa odbierana przez Pacjentów jak ostateczność, zupełnie niesłusznie. Często to właśnie ona zapobiega utrwaleniu zmarszczek. Dobrana, odpowiednio dla każdego dawka preparatu relaksuje mięsień okrężny oka i w sposób bezpieczny zmniejsza głębokość zmarszczek w tej okolicy. Toksyna botulinowa nie oznacza amimicznej twarzy, właściwie dobrany pozwala na normalną mimikę twarzy i wyrażanie nią naszych uczuć.

W dniu zabiegu nie należy spodziewać się efektów, pojawiają się one dopiero 72 godziny po podaniu, a w pełni są wyrażone po 14 dniach od wykonanej procedury. Z reguły rezultaty cieszą nas przez około 6 miesięcy, a po upływie tego czasu możemy (absolutnie nie musimy!!!) zabieg powtórzyć.

Idealnym uzupełnieniem zabiegu będzie Stem Cell 3D Eye Lift – krem liftingujący z komórkami macierzystymi i resweratrolem. Napina a jednocześnie głęboko nawilża tą wrażliwą okolicę, działa przeciwstarzeniowo, rozjaśniająco i antyoxydacyjnie.

Dermaquest zabiegi toksyną botulinową   Azzalure