Dzień VIII - Zabiegi PIELĘGNACYJNE dla wspaniałych Mężczyzn

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 8 lutego, 2021
Luty 2021

Choć powszechnie uważa się, że Mężczyźni później i wolniej się starzeją, jednak wszystko zależy od genetycznych predyspozycji oraz stylu życia. Panowie jednak stanowczo rzadziej niż kobiety przywiązują wagę do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Może jednak wyjątkowo romantyczny dzień 14 luty (baaa, a najlepiej cały tydzień 8-14.02) upłynie pod znakiem troski o męską skórę.

Dobierając odpowiednie kosmetyki dla męskiej twarzy musimy uwzględnić:

  1. Warunki anatomiczne – Panowie mają grubszą skórę, większe gruczoły łojowe i lepsze unaczynienie. Kosmetyki dla zdrowej męskiej twarzy nie mogą być tłuste, ani trudne w rozprowadzeniu. I stosując się do zasad ogólnych w porannej pielęgnacji doskonałym wyborem dla zapracowanego i zabieganego Pana jest Phloretin C serum z 10% vit C, 2% floretyną i 0.5% kwasem ferulowym. Serum doskonale sprawdzi się na dzień i na noc, ochroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wzmocni naczynka, zadziała przeciwstarzeniowo. W celu optymalizacji efektów warto zadbać i o okolicę oczu – Stem Cell 3D Eye Lift z trzema rodzajami fitokomórek macierzystych, wpływającą na szybką regenerację naskórka i skóry właściwej.
  2. Zarost na twarzy – pamiętajmy o tym, dobierając kolejny dzienny kosmetyk- krem z filtrem. Optymalnym wyborem, pasującym do Phloretin serum będzie Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 lub Antioxidant Mineral Cream SPF 30. Formuła kremów opiera się na innowacyjnym połączeniu  filtrów mineralnych z resweratrolem w jednym a tlenku cynku z antyoksydantami w drugim.

Wielu Panów boryka się z problemem łojotokowego zapalenia skóry, związanego m.in. z dużą ilością kolonii pewnego grzyba- naszego komensala Malasezji Furfur (z imienia i nazwiska tak się zwie ten mikroorganizm), a i aktywnością testosteronu. Z pomocną dłonią przychodzą tu peelingi – wszelkie średnio głębokie kwasy złuszczające często grubą i zanieczyszczoną skórę z poszerzonymi porami.

W pielęgnacji domowej po takim złuszczającym zabiegu świetnie sprawdzi się Healing B3-LA serum. Stosując 4-5 kropli na noc na twarz, szyję i dekolt łagodzimy podrażnienia czy to po peelingu czy to obecne przy łojotokowym zapaleniu skóry.

W celu optymalizacji efektów zachęcam Panów to korzystania z Dermomedica Azelai Cleanser do codziennego oczyszczania twarzy.

 

Dermomedica

Produkty o których mowa w artykule: