Dzień XII - Witamina młodości czyli witamina A

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 12 lutego, 2021
Dzień XII - Witamina młodości czyli witamina A

Jednym z 4 skutecznych filarów pielęgnacji skóry jest witamina A. Pozostałe trzy to:

  1. Witamina C;
  2. Kwasy złuszczające;
  3. Filtry przeciwsłoneczne.

Witamina A (Retinol) – to najlepiej poznany i jeden z najskuteczniejszych składników przeciwzmarszczkowych, mających zastosowanie w dermatologii. Opóźnia i redukuje zmiany pojawiające się z wiekiem, dlatego właśnie ona/on jest nazywana WITAMINĄ MŁODOŚCI. Dawki zarówno witaminy A jak i witaminy C w skórze drastycznie spadają pod wpływem UV, a dostarczane organizmowi w diecie trafiają do skóry w ostatniej kolejności i z reguły są niewystarczające. Właśnie dlatego powinniście regularnie dbać o uzupełnianie tych niedoborów, stosując produkty ze skuteczną ich formą.

Moją propozycją dla was na dziś jest Dermomedica 2% Retinol Cream. Formuła kremu opiera się na innowacyjnym połączeniu wysokiego stężenia Retinolu z witaminą E i kwasu hialuronowego. Krem działa ujędrniająco i przeciwstarzeniowo, zagęszcza skórę i przywraca jej młody wygląd. Retinol jako regulator melanogenezy sukcesywnie rozjaśnia przebarwienia, a także wpływa na prawidłową keratynizację (rogowacenie naskórka). Dodatkowo witamina E i kwas hialuronowy wpływają na lepsze nawilżenie skóry i usprawniają pracę bariery hydrolipidowej.

Nie używaj preparatów z Retinolem jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. A mając skórę wrażliwą rozważ poniższy schemat przyzwyczajania Twojej skóry do preparatu:

  1. Nie używaj Retinolu na wilgotną skórę, zwiększa to jego wchłanianie i możliwość podrażnienia;
  2. Odczekaj około 10 minut po umycia twarzy przez nałożeniem preparatu z Retinolem;
  3. W pierwszym tygodniu terapii użyj produktu tylko 2 razy (np. w poniedziałek i w czwartek). W drugim tygodniu przy braku podrażnienia stosuj już co drugą noc, a dopiero od trzeciego tygodnia, pod warunkiem, że skora nie jest piekąca i zaczerwieniona możesz już aplikować krem co noc. Jeśli Twoja skóra wykaże na którymś etapie nietolerancje, wróć do tak częstego stosowania kremu, jaki jest dla Ciebie możliwy. Tu jak w jodze – zawsze słuchaj swojej skóry!!!
  4. Stosując krem z Retinolem BEZWZGLĘDNIE pamiętaj o kremach z filtrami!!!!
Witamina A