Global eyecon - najpiękniejsze oczy na Świecie!

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 21 lipca, 2021
Global eyecon - medycyna estetyczna

Moi Drodzy, dziś chciałabym zwrócić waszą szczególną uwagę na letnie zabiegi. Wszyscy doskonale wiemy, że część intensywnych procedur medycznych musimy sobie w tym pięknym sezonie odpuścić. Ale z drugiej strony mając nieraz więcej czasu dla siebie właśnie w lecie marzymy by go właściwie wykorzystać.

Skierujmy dziś nasz wzrok w stronę zwierciadła naszej duszy- okolicę oka. Dorastałam w przekonaniu, że to Nastassja Kinski jest okrzyknięta Kobietą o najpiękniejszych oczach na Świecie!!! Ale dziś jest dla mnie oczywiste, że taką Kobietą jest KAŻDA z nas!

Okolica oka ma bardzo duży wpływ na holistyczne postrzeganie twarzy. W przypadku zadbanej tej części naszej twarzy widzimy ją wypoczętą, radosną, i odwrotnie, gdy rysują się cienie, obrzęki pod oczami, dolina łez- zaznaczają się zmęczenie, frustracja, smutek. Będąc okolicą niezwykle dynamiczną (ruchy mięśni mimicznych, przepływ chłonki) zmienia się ona nawet w ciągu doby.

Tymczasem cienie i zagłębienia okolicy oka to cechy pojawiające się już nawet w młodym wieku i są uwarunkowane genetycznie. Wraz z upływem czasu stają się bardziej widoczne i pogłębione. Praca nad tym obszarem jest procesem wieloetapowym, a nie pojedynczym zabiegiem.

Zapraszam do zapoznania się z zabiegiem całorocznym „GLOBAL EYECON”.

Peeling chemiczny skóry powiek w postaci wieloskładnikowej nowoczesnej formuły jest etapem nr 1, w skład wchodzi kwas azelainowy, salicylowy, mlekowy, fitowy, cytrynowy. Po neutralizacji PEELINGU aplikujemy za pomocą mikronakłuć koktajl do mezoterapii ze składnikami ujędrniającymi i poprawiającymi mikrokrążenie. Ostatnim elementem zabiegu jest hydrożelowa maska, której kształt jest specjalnie dopasowany do okolicy oka. W jej składzie znajdziemy kwas traneksamowy, kwas hialuronowy, wyciąg z aloesu i ogórka. Efekty są widoczne już po pierwszej procedurze, ale w zależności od stanu skóry zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów.

Nie ulega wątpliwości, że zabieg GLOBAL EYECON odmładza, rozjaśnia skórę, zmniejsza „worki pod oczami”, redukuje zmarszczki. Jednak pamiętać należy, że obowiązuje nas pewne postępowanie zabiegowe, a ono nieustannie dotyczy fotoprotekcji oraz indywidualnie dobranych preparatów/kremów do pielęgnacji okolicy oka, przyczyniających się do wydłużenia efektów klinicznych (np. CBD Replenishing Eye Cream, Stem Cell 3D Eye Lift, Peptide Eye Firming Serum).

Ale Moi Kochani, opracowanie górnej, a nawet i dolnej powieki to nie wszystko…Promienne, wypoczęte spojrzenie to również opracowana okolica skroniowa, najczęściej za pomocą kwasu hialuronowego, zabezpieczenie neuromodulatorem (znaną Wam toksyną botulinową) „kurzych łapek”, niekiedy wypełnienie doliny łez.

Niedługo zaprezentujemy na łamach tego skromnego blogu sposób na holistyczne opracowanie zarówno Kobiecej jak i Męskiej twarzy, tzw podejście FULL FACE Lifting oraz NASZĄ AUTORSKĄ PROPOZYCJĘ na bezpieczną ale niezwykle skuteczną rewitalizacje skóry twarz, szyi, dekoltu i dłoni- zabieg SelfCare łączący w sobie procedurę rozświetlająco-energetyzującą FRENCH TOUCH z BELOTERO REVIVE.

Do zobaczenia niedługo….