Medilage Anti-Age- specjalistyczna metoda suplementacji piękna

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
 • 26 sierpnia, 2022
medilage

„Nakładam róż i myję ręce na oczach całego Świata”, pisała królowa Maria Antonina w 1770 roku. Wygląd, zdrowie i uroda były dla francuskiej monarchini wyznacznikiem statusu jeszcze przed koronacją, a malowanie się i rytuał związany z pielęgnacją skóry miały wymiar głęboko symboliczny. Lecz z drugiej strony… były skomplikowanym spektaklem politycznym.

W historii pielęgnacyjnej w Europie i nawet na Dalekim Wschodzie wiodący trend przez długie lata był ten sam i polegał na wariacjach na jeden temat- bladej cery. Uzyskiwało się ją za pomocą kremów, maści i specyfików, które miały za zadanie rozjaśnić i wygładzić skórę. Jak mawiał Leonardo da Vinci: „ można powiedzieć, że biel reprezentuje światło, bez którego nie da się zobaczyć żadnego koloru”.

Dziś mając do dyspozycji Medilage Anti-Age nie musimy się ograniczać wyłącznie do pielęgnacji zewnętrznej. Jest to wyjątkowy preparat polskiej marki, posiadający status wyrobu medycznego o wyjątkowo wysokiej zawartości składników aktywnych przeciwko procesom starzenia się skóry.

Czym jest proces starzenia się skóry i jakie mechanizmy wpływają na jego przebieg?!

 1. Stres oksydacyjny – nadmierne wytwarzanie reaktywnych form tlenu (reactiveoxygenspecies – ROS)
 2. Promieniowanie podczerwone
 3. Promieniowanie UV (naturalne oraz sztuczne źródła światła)
 4. Palenie papierosów
 5. Zmiany hormonalne (niedobór lub brak estrogenów)
 6. Uwarunkowania genetyczne

Wraz z upływem czasu maleje w skórze ilość wytwarzanego kolagenu i kwasu hialuronowego. Uważa się, że w 50 roku życia osiąga ona około 50% wartości wyjściowej. Prowadzi to zmniejszonego nawilżenia skóry, jej wysuszenia, pomarszczenia, jędrności i elastyczności skóry, szczególnie widocznego oraz odczuwalnego w powierzchownych warstwach naskórka.
Na ratunek przychodzi preparat- MEDILAGE ANTI-AGE, zapobiega on starzeniu i fotostarzeniu się skóry, powstawaniu zmarszczek, utracie gęstości i elastyczności skóry. Dodatkowo ten niezwykły preparat pomaga utrzymać, a nawet zwiększyć efekty zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, pomaga osiągnąć holistyczne podejście do opieki nad Pacjentami.

Wskazania do zastosowania preparatu to:

 1. Starzenie się skóry (również fotostarzenie)
 2.  Zmarszczki
 3. Utrata gęstości i elastyczności skóry
 4. Ochrona skóry przed promieniowaniem UV
 5. Ochrona przed światłem niebieskim i smogiem

Działanie MEDILAGE ANTI-AGE polega na:

 1. Regulacji melanogenezy
 2. Nawilżaniu
 3. Działaniu antyoksydacyjnym
 4. Ochronie przed promieniowaniem UV, smogiem i światłem niebieskim
 5. Wzmocnieniu elastyczności i gęstości skóry
 6. Poprawie syntezy kolagenu
 7. Zmniejszeniu drobnych zmarszczek

W skład preparatu wchodzą przede wszystkim AstraPureArava– 10 mg oraz TetraSOD (SuperoxideDismutase)- 13,3 mg.

Pierwszy składnik- AstraPureArava bogaty w karotenoid astaksantynę ekstrakt z alg (Haematococcuspluvialis) uprawianych w ekstremalnych warunkach pustyni Arava. Sproszkowany preparat pozyskuje się dzięki opatentowanej technologii, która pozwala na zachowanie w stanie nienaruszonym składników mineralnych, lipidów, aminokwasów, błonnika pokarmowego, witamin z grupy B oraz kwasów tłuszczowych omega. Kolejny składnik- TetraSOD® (SuperoxideDismutase) jest pozyskiwany ze sproszkowanych alg (Tetraselmischuii) za pomocą chronionej patentem specjalistycznej technologii. Ten specjalny komponent zawiera aż 3 enzymy: peroksydazę glutationową GPx, katalazę CAT i dysmutazę ponadtlenkową SOD. Poziom dysmutazy ponadtlenkowej w organizmie spada z wiekiem, dlatego warto ją suplementować. TetraSOD® to najbogatsze źródło SOD na rynku. Składnik ten zawiera ponadto kwasy tłuszczowe, witaminy C, E, witaminy z grupy B, składniki mineralne (wapń, magnez, fosfor, sód, chlorki, żelazo, miedź), aminokwasy i naturalne barwniki. Stosowanie TetraSOD® to dobry wybór, aby zadbać o naturalny, prawidłowy proces starzenia się oraz go spowolnić.

MedilageAnti-Age chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Chroni DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, m. in. witaminy E i C. AstaPure® Arava .

Fotostarzenie jest przyczyną większości zmian skórnych związanych z wiekiem. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych narażona jest na skutki promieniowania UV, uszkadzającego ją poprzez wytwarzanie wolnych rodników i degradację kolagenu. Astaksantyna posiada ponad 1 500 zrecenzowanych badań na 1 600 uczestnikach, które to badania wykazały, że naturalna astaksantyna pochodząca z mikroalg jest ponad 500-krotnie silniejsza od witaminy E i znacznie silniejsza od innych karotenoidów (tłumi prozapalne cząsteczki sygnałowe).

Działa synergistycznie: nasila działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina E i C.

Absorbuje światło, czyli pochłania promieniowanie w zakresie 350-550 nm (UV i niebieskie światło), gromadzi się w skórze, „gasi” tlen singletowy i rozprasza energię w postaci ciepła, usuwa rodniki.

Posiada właściwości antyoksydacyjne, poprawia funkcje mitochondriów. Indukuje ekspresję detoksykujących i przeciwutleniających białek obronnych. Jest składnikiem bezpiecznym, wolnym od alergenów, uprawiany ekologicznie, czysty, niezawierający GMO, przyjazny dla wegan produkt.

Korzyści wynikające z suplementacji TetraSOD są bardzo szerokie i obejmują m.in. działanie przeciwstarzeniowe, redukcję trądziku, ochronę przed UV, ulgę w zapalnych chorobach jelit, leczenie zaburzeń płodności, zapobieganie nowotworom, walkę z nadwagą, wsparcie w leczeniu chorób oczu, wsparcie w leczeniu chorób układu oddechowego, wsparcie w leczeniu chorób układu neurologicznego, wsparcie w leczeniu zaburzeń pracy serca oraz poprawę kondycji fizycznej.

Preparat zażywamy 1 dziennie po 1 kapsułce.

Maksymalne stężenia naturalnej astaksantyny, pochodzącej z mikroalg Haematococcuspluvialis, obserwuje się głównie między 7 a 21 godziną po spożyciu. T 1/2 wynosi około 24 godzin (w przypadku przyjmowania przed jedzeniem) i około 30 godzin (w przypadku przyjmowania po jedzeniu). Posiłek tłuszczowy zwiększa biodostępność. Palenie tytoniu zwiększa degradację astaksantyny w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia biodostępności u osób palących papierosy.

Postępowanie związane z zapobieganiem starzenia się skóry to proces wymagający wszechstronnego działania- zarówno zewnętrznego jak i systemowego. Odpowiednia suplementacja, pielęgnacja oraz zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej pomagają „utrzymać przy życiu” zasadę jednej z najsłynniejszych Francuzek- Coco Chanel: „kobieta ma tyle lat na ile zasługuje” .

A my zasługujemy na MedilageAnti-Age!!!