Bezpieczne złuszczanie KWASAMI i pielęgnacja WITAMINĄ C - jak stosować, żeby nie zrobić skórze krzywdy?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
 • 10 czerwca, 2021
peeling medyczny

Kochani, jesteśmy już po długim weekendzie, a ja przychodzę dziś do was z tematem brakujących nam 2 filarów skutecznej pielęgnacji skóry. Przypomnę, że do tej pory poruszyłam kwestię witaminy A oraz fotoprotekcji, pozostaje omówić witaminę C i kwasy złuszczające (aplikacja poprzez peeling medyczny).

Zapewne jak będziecie czytać ten artykuł, siedząc wygodnie na kanapie lub mając chwilę przerwy przy biurku w pracy uznacie, że stosowanie kwasów złuszczających o tej porze roku to prawdziwe szaleństwo…ale skoro sam Albert Einstein mawiał, że „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.” Geniusz daje tym cytatem wiele do zrozumienia. Przede wszystkim namawia nas do tego, by nie stać w miejscu. Jeżeli bowiem cały czas robimy to samo, myślimy tak samo nie będziemy mogli osiągnąć czegoś niesamowitego. Tylko próbowanie nowego pozwoli doświadczać i tworzyć nowe rzeczy- w tym przypadku dla własnej skóry.

W takim razie, czy można stosować peelingi w środku lata? A jeśli tak, to jakie konkretnie? Na co warto zwrócić uwagę decydując się na taki czy inny zabieg? A może lepiej jednak zostawić ten proces odnowy skóry na jesień i zimę?!

W praktyce klinicznej najważniejsze jest odpowiednie dobranie preparatu do pory roku, potrzeb i problemu skory. Podczas pierwszej konsultacji lekarskiej przeprowadza się dokładną analizę skóry, uwzględniając jej fototyp wg klasyfikacji Fitzpatricka.

Fototypy skóry wg Fitzpatricka

 

  TYP
   KOLOR SKÓRY    REAKCJA NA PIERWSZĄ 45-60 MINUTOWĄ
EKSPOZYCJĘ NA SŁOŃCE
  I

 BARDZO BIAŁY (WRĘCZ RÓŻOWY, RUDY)

 ZAWSZE OPARZENIA, NIGDY OPALENIZNA

  II

 BIAŁY (WIĘKSZOŚĆ POPULACJI POLSKIEJ)

 ZWYKLE OPARZENIA, OPALENIZNA TRUDNO UZYSKIWANA

  III

 BIAŁY-OLIWKOWY

 CZASAMI OPARZENIE, ZWYKLE OPALENIZNA

  IV

 BRĄZOWY JASNY

 RZADKO OPARZENIE, ZWYKLE OPALENIZNA

  V

 BRĄZOWY CIEMNY

 BARDZO RZADKO OPARZENIE, ZWYKLE OPALENIZNA

  VI

 BRĄZOWY BARDZO CIEMNY

 NIGDY OPARZENIA, ZAWSZE OPALENIZNA

Ustalenie naszego fototypu przed zabiegiem jest bardzo ważne, ponieważ abstrahując już od pory roku tylko Pacjenci z I i II fototypem skóry mogą mieć wykonane wszystkie rodzaje peelingów, a u Pacjentów z III i IV fototypem istnieją skutki uboczne peelingów średnio głębokich i głębokich w postaci przebarwień. W analizie skóry bierzemy tez pod uwagę aktywność gruczołów łojowych, gdyż przenikanie substancji peelingujących zależy od stopnia przetłuszczania się skóry. Przy planowaniu zabiegu złuszczającego konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu odnośnie zażywanych przez Pacjenta leków, niestety niektóre preparaty (np. hormonalne, antybiotyki czy nawet mieszanki ziołowe) mogą zwiększać wrażliwość na UV, co będzie sprzyjało powstawaniu przebarwień. Z resztą w każdym przypadku po peelingu medycznym (a i nie tylko) stosowanie fotoprotekcji jest konieczne!!!! Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami o Fotoprotekcji, gdzie omawiamy rodzaje filtrów SPF oraz jak dopasować filtr SPF do rodzaju skóry.

Jeśli u Pacjenta występuje choroba skóry, taka jak trądzik zwykły, trądzik różowaty, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, to po wykonaniu zabiegu peelingującego może nastąpić przejściowe nasilenie problemu.

Ważne jest ustalić, czy Pacjent pali papierosy? Niestety nałóg ten powoduje skurcz drobnych naczyń skórnych, opóźniając tym samym gojenie po zabiegu i zwiększając ryzyko infekcji.

Przygotowanie do zabiegu:

Dla uzyskania optymalnego efektu peelingu medycznego, jak i również zmniejszenia ryzyka powikłań warto dokładnie się przygotować.

 1. Podstawowa zasada: minimum 4 tygodnie przed oraz 4 tygodnie po peelingu nie wyjeżdżamy do ciepłych krajów, a i będąc w domu nie wystawiajmy się na intensywne działanie promieni UV.

 2. Przy wybranych wskazaniach warto włączyć preparaty złuszczające do pielęgnacji domowej- zmniejszą one grubość warstwy rogowej naskórka (rośnie skuteczność zabiegu) a i dodatkowo zmniejszą ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych.

 3. Rozważyć profilaktyczne włączenie Heviranu, celem zapobiegania aktywacji wirusa opryszczki.

 4. Panowie powinni się ogolić dzień przed zabiegiem.

Peelingi medyczne dzielimy na powierzchowne, średnio głębokie i głębokie.

 1. Powierzchowne: alfa- , beta-, oraz polyhydroksykwasy (AHA- kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, kwas migdałowy, kwas fitowy; BHA-kwas salicylowy, PHA-glukonolakton, kwas laktobionowy) , roztwór Jessnera, kwas trichlorooctowy <10% (TCA). Wszystkie te substancji powodują w skórze pobudzenie złuszczania, a co za tym idzie- przyspieszenie cyklu komórkowego, usuwają wierzchnią część warstwy rogowej naskórka, pozostawiając skórę gładszą i równomiernie wybarwioną.

 2. Średnio głębokie: TCA 10-40%, pirogronowy. Doskonale sobie radzą z objawami fotostarzenia się skóry, łącznie z plamami soczewicowatymi, zmianami barwnikowymi i zmarszczkami. Są peelingami bardziej wymagającymi i „agresywnymi”, zdecydowanie zarezerwowane na porę jesienno-zimową.

 3. Głębokie: fenole, które ostatnio zdecydowanie wracają do łask.

Wskazaniami do peelingów medycznych powierzchownych i średnio głębokich są podobne, jednak w drugim przypadku ingerencja jest głębsza. Należą do nich trądzik pospolity, trądzik różowaty, przebarwienia, fotostarzenie i zmarszczki. Z reguły jest to seria zabiegów, ale dopuszczalne jest również „odświeżenie” skóry pojedynczą procedurą, np. jednym z moich ulubionych całorocznych peelingów SRT. Bez względu na to, czy decydujemy się na serię, czy też na pojedynczy zabieg absolutnie każdego Pacjenta należy uprzedzić, że może po zabiegu wyglądać niekorzystnie przez około 10 dni (ten czas jest różny w zależności od głębokości zabiegu).

SRT to peeling o unikalnej recepturze bazującej na kombinacji trzech nisko skoncentrowanych kwasów co sprawia, że może być on stosowany do każdego typu skóry (nawet o fototypie V-VI) bez ryzyka wystąpienia alergii czy nasilenia przebarwień. Ponadto jest bezpieczny do użycia nawet w czasie zwiększonego nasłonecznienia, co umożliwia przedłużenie okresu kuracji. Posiada właściwości rozjaśniające, przyczynia się do uzyskania równomiernego kolorytu cery i odnowy komórkowej.

Skład peelingu:

 • 8% kwas salicylowy,

 • 4% rezorcyna,

 • 3% kwas trójchlorooctowy (pH od 1,8-2,2),

 • dwutlenek krzemu,

 • alkohol denaturowy.

Jak często można robić peeling medyczny?

Zabieg można wykonać jednorazowo lub podzielić go na 4-6 sesji co 1-2 tygodnie; najlepiej jest stosować terapię 1-2 razy w roku

Nowoczesna linia peelingów SkinProject® Nanopeel wykorzystuje osiągnięcia nanotechnologii i stanowi odpowiedź na zróżnicowane potrzeby pacjentów:

 • unikalna konsystencja – forma tiksotropowego, gotowego do użycia, gęstego hydrożelu zapobiegająca skapywaniu,

 • kontrolowane uwalnianie – nanocząsteczki umożliwiają kontrolowane, równomierne przenikanie i uwalnianie składników aktywnych,

 • ułatwione wnikanie międzykomórkowe – mała cząsteczka pozwala na lepszą, głębszą, równomierną i bardziej wydajną penetrację,

 • podwójne działanie nanocząsteczek; nawilżanie i oczyszczanie – nanocząsteczki podczas uwalniania substancji czynnych, jednocześnie gromadzą na swojej powierzchni zanieczyszczenia i przyczyniają się do bardziej efektywnego złuszczania naskórka,

 • stabilność i bezpieczeństwo – budowa oparta na nanostrukturach krzemowych gwarantuje stabilność chemiczną preparatu,

 • jakość potwierdzona certyfikatem CE dla wyrobów medycznych.

Nanotechnologia to unikalna, biotechnologicznie zaawansowana metoda zamykania aktywnych składników w nanocząsteczki, która pozwala im bez przeszkód wnikać w przestrzeń międzykomórkową górnych warstw skóry, co gwarantuje dużo lepsze wchłanianie substancji czynnych i ich większą skuteczność.

Przeciwskazania do wykonywania peelingów medycznych

Przeciwskazania dotyczą ciąży, karmienia piersią, ciemniejszych fototypów skóry, Pacjentów po leczeniu izotretinoiną doustną, jeśli nie minęło 6 miesięcy od zakończenia kuracji (ryzyko bliznowacenia), Pacjenci poddawani miejscowemu napromienianiu. Nie wykonujemy zabiegów w przypadku aktywnego stanu zapalnego skóry (wyprysk, AZS, pokrzywka, ŁZS, łuszczyca), aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, zabieg chirurgiczny (lifting) twarzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, opóźnione/nieprawidłowe gojenie się skóry, np. skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, keloidów oraz NIEREALNE OCZEKIWANIA I NIESTABILNOŚĆ EMOCJONALNA PACJENTA.

Jednym słowem, stosowanie peelingów jest decyzją bardzo indywidualną, wszystko zależy od wrażliwości naszej skóry, wskazań do zabiegu oraz pielęgnowania skóry po wykonanej procedurze.

Czy wiecie, że stosowanie preparatów z witaminą C (naszym ostatnim filarem) niezwykle przyspiesza gojenie skóry nie tylko po peelingach, ale nawet po terapii laserowej?!

Witamina C jest antyoksydantem (przeciwutleniaczem) skutecznie wymiatającym wolne rodniki. Wolne rodniki- to reaktywne cząsteczki tlenowe, stanowiące produkt uboczny przemiany materii. Aktywują się m.in. pod wpływem UV i wywołują szereg procesów, w tym stan zapalny. Nadmiar wolnych rodników z kolei prowadzi do stresu oksydacyjnego, a ten- do przedwczesnego starzenia się między innymi naszej skóry. Traci ona blask, elastyczność, pojawiają się zmarszczki i zmiany barwnikowe. Preparaty, głównie sera do pielęgnacji zawierające odpowiednie stężenie witaminy C powinny się znaleźć w programie pielęgnacyjnym każdej osoby od około 20 roku życia!!! Jej działanie można podzielić na natychmiastowe oraz pojawiające się w trakcie regularnego stosowania. Efekt natychmiastowy polega na poprawie kolorytu skóry, a ten opóźniony, to właśnie działanie antyoksydacyjne, wpływ na produkcje kolagenu, spłycenie zmarszczek, a biorąc pod uwagę ewentualne wcześniejsze wykonanie peelingu- działanie gojące i rozjaśniające przebarwienia. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie stężenie witaminy C wynosi między 10-20% w określonym kosmetyku. A to rodzi dwa problemy, po pierwsze: może powodować podrażnienie u osób o bardzo wrażliwej skórze, a po drugie: jest wyjątkowo niestabilna i wrażliwa na czynniki zewnętrzne (temperatura, światło, tlen, środowisko wodne, nieodpowiednie pH), a więc łatwo ulega rozpadowi, tracąc swoje właściwości. Dlatego warto zwracać uwagę na opakowanie kupowanego produktu i wybierać te z ciemnego szkła o pH zbliżonym do pH skóry (w granicach 5,5). Kosmetyki z witaminą C możemy stosować codziennie rano i wieczorem, jednak najbardziej wykorzystamy jej działanie antyoksydacyjne używając produkt rano i zabezpieczając skórę przed wolnymi rodnikami na cały dzień. Doskonały duet na „ dzień dobry” to serum z witaminą C i krem z filtrem!!!!

 • Vitamin C+E Serum
 • Dermokosmetyk
 • Skład
 • Zamów On-Line

Vitamin C+E Serum

Dermokosmetyk

Pojemność: 30 ml

Vitamin C+E Serum

Formuła serum opiera się na innowacyjnym połączeniu trzech silnych antyoksydantów przebadanych klinicznie. Serum stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz dwukrotnie zwiększa naturalną antyoksydacyjną ochronę skóry i jej DNA. Badania wykazały, że dzięki zastosowaniu kwasu ferulowego receptura wykazuje ośmiokrotnie większe działanie fotoprotekcyjne przeciw promieniowaniu UVA i UVB, w porównaniu do stosowania formuł opartych tylko na witaminie C i E. Zaawansowana receptura pozwala osiągnąć bardzo korzystne rezultaty w terapii przeciwzmarszczkowej i pojędrniającej skórę suchą oraz normalną, dodatkowo poprawiając koloryt i zmniejszając przebarwienia. Serum polecane również do łagodzenia rumienia i wspomagania leczenia skóry po terapii laserem CO2 oraz po intensywnej ekspozycji na słońce. Codzienne stosowanie 15% kwasu L-askorbinowego zwiększa jego stężenie w skórze dwudziestokrotnie, a po około 3 dniach dochodzi do wysycenia tkanek i inhibicji procesów oksydacji. Witamina C jest niezbędną substancją do zainicjowania procesu przebudowy skóry właściwej, dlatego jej miejscowe stosowanie jest rekomendowane po profesjonalnych zabiegach remodelujących skórę.

SKÓRA

 • sucha
 • normalna
 • naczynkowa
 • przebarwienia
 • starzenie się skóry

APLIKACJA

Serum na dzień i na noc. Używaj również przed ekspozycją na słońce. Nanieś 4-5 kropli na twarz, szyję oraz dekolt i lekko wmasuj. W celu optymalizacji efektów używaj Dermomedica Anti-Aging Eye Cream na okolicę oczu. Stosując serum z witaminą C, codziennie na dzień używaj Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 lub Antioxidant Mineral Cream SPF 30.

 

Skład

Water/Aqua/Eau, L-Ascorbic Acid (Topical Vitamin C), Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Laureth-23, Zinc Sulfate, Glycerol, Alpha Tocopherol (Vitamin E), Triethanolamine, Ferulic Acid,Phenoxyethanol, D-Panthenol, Hyaluronic Acid.

Zamów On-Line

  • Phloretin C Serum
  • Dermokosmetyk
  • Skład
  • Zamów On-Line

  Phloretin C Serum

  Dermokosmetyk

  Pojemność: 30 ml

  Phloretin C Serum

  Formuła serum opiera się na innowacyjnym połączeniu witaminy C z kwasem ferulowym i floretyną. Antyoksydacyjne serum skutecznie przyczynia się do zniwelowanie efektów starzenia się skóry, a jednocześnie wpływa na ograniczenie powstawania niedoskonałości w postaci krostek grudek i zaskórników. Kosmeceutyk stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz silnie uszczelnia naczynia krwionośne łagodząc rumień. Zaawansowana receptura pozwala osiągnąć bardzo korzystne rezultaty w terapii przeciwzmarszczkowej i pojędrniającej skórę naczynkową, dodatkowo poprawiając koloryt i zmniejszając przebarwienia. W formule zastosowano floretynę – silny antyoksydant o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Dzięki floretynie serum poprawia kondycję skóry mieszanej, ogranicza łojotok i błyszczenie się. Formuła idealnie sprawdza się dla skóry naczynkowej o podłożu łojotokowym jak również w przebiegu trądziku różowatego. Witamina C jest niezbędną substancją do zainicjowania procesu przebudowy skóry właściwej, dlatego jej miejscowe stosowanie jest rekomendowane po profesjonalnych zabiegach remodelujących skórę.

  SKÓRA

  • mieszana
  • tłusta
  • naczynkowa
  • przebarwienia
  • starzenie się skóry
  • trądzik różowaty

  APLIKACJA

  Serum na dzień i na noc. Używaj również przed ekspozycją na słońce. Nanieś 4-5 kropli na twarz, szyję oraz dekolt i lekko wmasuj. W celu optymalizacji efektów używaj Dermomedica Anti-Aging Eye Cream na okolicę oczu. Stosując serum z witaminą C, codziennie na dzień używaj Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 lub Antioxidant Mineral Cream SPF 30.

  Skład

  Water/Aqua/Eau, Ethoxydiglycol, L-Ascorbic Acid (Topical Vitamin C), SD Alcohol 40, Propylene Glycol, Glycerin, Phloretin, Triethanolamine, Ferulic Acid, D-Panthenol, Phenoxyethanol,Tetrasodium Edetate, Hyaluronic Acid.

  Zamów On-Line

   • 20% Vitamin C Serum
   • Dermokosmetyk
   • Skład
   • Zamów On-Line

   20% Vitamin C Serum

   Dermokosmetyk

   Pojemność: 30 ml

   pH: 3.0

   20% Vitamin C Serum

   Formuła serum opiera się na innowacyjnym połączeniu najbardziej aktywnej formy witaminy C z kwasem ferulowym. Antyoksydacyjne serum skutecznie przyczynia się do zniwelowania efektów starzenia się skóry. Kosmeceutyk stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz silnie uszczelnia naczynia krwionośne łagodząc rumień. Zaawansowana receptura pozwala osiągnąć bardzo korzystne rezultaty w terapii przeciwzmarszczkowej i pojędrniającej skórę naczynkową, dodatkowo poprawiając koloryt i zmniejszając przebarwienia. 20% stężenie kwasu L-askorbinowego jest maksymalnym stężeniem do wchłaniania przeznaskórkowego, a po około 2 dniach stosowania dochodzi do wysycenia tkanek i inhibicji procesów oksydacji. Dodatkowe zastosowanie kwasu ferulowego wspomaga działanie fotoprotekcyjne i działa naprawczo na DNA komórek. Witamina C jest niezbędną substancją do zainicjowania procesu przebudowy skóry właściwej, dlatego jej miejscowe stosowanie jest rekomendowane po profesjonalnych zabiegach remodelujących skórę.

   SKÓRA

   • normalna
   • mieszana
   • naczynkowa
   • przebarwienia
   • starzenie się skóry

   APLIKACJA
   Serum na dzień i na noc. Używaj również przed ekspozycją na słońce. Nanieś 4-5 kropli na twarz, szyję oraz dekolt i lekko wmasuj. W celu optymalizacji efektów używaj Dermomedica Anti-Aging Eye Cream na okolicę oczu. Stosując serum z witaminą C, codziennie na dzień używaj Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 lub Antioxidant Mineral Cream SPF 30.

   Skład

   Water/Aqua/Eau, L-Ascorbic Acid (Topical Vitamin C), Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Zinc Sulfate, Glycerol, Triethanolamine, Ferulic Acid, D-Panthenol, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, Hyaluronic Acid.

   Zamów On-Line

    • Tranexamic C Serum
    • Dermokosmetyk
    • Skład
    • Zamów On-Line

    Tranexamic C Serum

    Dermokosmetyk

    Pojemność: 30 ml

    Tranexamic C Serum

    Formuła serum opiera się na innowacyjnym połączeniu kwasu traneksamowego z amfifilową witaminą C i epidermalnym czynnikiem wzrostu. Serum działa depigmentacyjnie i przeciwstarzeniowo. Kwas traneksamowy wykazuje silne właściwości rozjaśniające i wzmacniające naczynia krwionośne. Zmniejsza hiperpigmentacje, melasmę i dyskoloryzacje naczyniowe, pomagając uzyskać równomierny koloryt skóry, nawet skłonnej do rumienia. Amfifilowa witamina C jako inhibitor tyrozynazy reguluje proces melanogenezy, przez co zmniejsza przebarwienia zarówno posłoneczne jak i pozapalne, pozostawiając skórę jednolitą i gładką. Receptura zawiera przełomową substancję aktywną – EGF. Epidermalny czynnik wzrostu stymuluje komórki macierzyste i wspomaga fizjologiczną regenerację skóry w jej głębszych warstwach.
    Kosmeceutyk przeznaczony dla każdego typu skóry skłonnej do powstawania przebarwień

    SKÓRA

    • sucha
    • normalna
    • mieszana
    • tłusta
    • przebarwienia hormonalne, posłoneczne, naczyniowe
    • naczynkowa
    • trądzik różowaty

    APLIKACJA

    Serum na dzień i na noc. Nanieś 4-5 kropli na twarz, szyję oraz dekolt i lekko wmasuj. W celu optymalizacji efektów używaj Dermomedica Azelaic Cleanser do codziennego oczyszczania twarzy. Aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i powstawaniu przebarwień, codziennie na dzień używaj Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30 lub Antioxidant Mineral Cream SPF 30.

    Skład

    Water/Aqua/Eau, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid (Amphiphillic Vitamin C), Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Chrysanthellum Indicum Extract, Portulaca Oleracea Extract, Polyglitamic Acid, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Beta-Glucan, Hydrolyzed Silk Protein, Tranexamic Acid, sh-Oligopeptide-1 (EGF), Carbomer, Xanthan Gum, Triethanolamine, Phoenoxyethanol.

    Zamów On-Line

     • C Infusion Serum
     • Dermokosmetyk
     • Skład
     • Zamów On-Line

     C Infusion Serum

     Dermokosmetyk

     Przeciwstarzeniowe serum z lipofilową formą witaminy C: BV-OSC [10%],

     kwasem ferulowym [0.5%] oraz czystym retinolem [0.2%] 

     Pierwsze połączenie stabilnej formy witaminy C [10%] z kwasem ferulowym i czystym retinolem!

     C Infusion Serum to kosmeceutyk zaprojektowany dla skóry wymagającej, która potrzebuje działania wielopłaszczyznowego. W formule zastosowano lipofilową postać witaminy C: BV-OSC [10%], która w porównaniu z kwasem L-askorbinowym jest bardziej stabilna, nie utlenia się, nie zostawia poświaty oraz zwiększa syntezę kolagenu o 50%. Poprzez lipofilową formę jest w stanie przeniknąć do skóry właściwej, gdzie stymuluje syntezę białek podporowych skóry oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Działanie serum zostało wzmocnione przez wprowadzenie do formuły innowacyjnego kwasu ferulowego [0.5%], który ośmiokrotnie zwiększa właściwości fotoprotekcyjne skóry. Synergiczne działanie witaminy C, kwasu ferulowego i czystego retinolu regeneruje uszkodzenia skóry właściwej i chroni komórki przed mutacją.

     Zastosowanie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego [5%], komórek macierzystych z pomarańczy [1%] oraz peptydu nowej generacji: RonaCare® Cyclopeptide-5® [2%] wspomaga działanie przeciwstarzeniowe i rozjaśniające. Witamina E [1%] i fosfolipidy [1%] wzmacniają cement międzykomórkowy, poprawiając nawilżenie i zdolność do regeneracji skóry.

     Serum polecane jako specjalistyczny kosmeceutyk przeciwstarzeniowy dla każdego typu skóry skłonnej do rumienia, rozszerzonych naczynek oraz narażonej na działanie szkodliwych czynników środowiskowych: promieniowanie UV, klimatyzacja, stres oksydacyjny.

     SUBSTANCJE CZYNNE BIOLOGICZNIE:

     • Lipofilowa witamina C: BV-OSC [10%]
     • Kwas ferulowy  [0.5%]
     • Czysty retinol [0.2%], 199 800 IU
     • Kwas hialuronowy [5%]
     • Hydrolizowane GAGs [1%]
     • Witamina E [1%]
     • Fosfolipidy [1%]
     • Komórki macierzyste z pomarańczy [1%]
     • Cyclotetrapeptide-24 (RonaCare® Cyclopeptide-5) [2%]

     * TECHNOLOGIA LIPOSOMÓW

     KORZYŚCI:

     • Silnie skoncentrowana, stabilna lipofilowa forma witaminy C chroni strukturalne elementy skóry w różnych jej warstwach
     • Czysty retinol działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco oraz wyrównuje powierzchnię naskórka
     • Redukuje linie i zmarszczki, ujędrnia i wzmacnia skórę
     • Poprawia wygląd i teksturę skóry oraz ujednolica jej koloryt
     • Wysokoefektywnie nawilża skórę i uszczelnia naczynia krwionośne łagodząc rumień
     • Wspomaga rozjaśnianie przebarwień i chroni DNA komórek
     • Hamuje aktywność metaloproteinaz w tym kolagenazy, odpowiedzialnej za degradację kolagenu
     • Technologia liposomów pozwala na działanie składników aktywnych w głębszych warstwach skóry
     • Bez parabenów i substancji zapachowych

     STOSOWANIE:

     Serum do stosowania na dzień i na noc. Nałóż serum na skórę i wmasuj do wchłonięcia.
     Ze względu na zawartość czystego retinolu, w trakcie kuracji i do dwóch tygodni po jej zakończeniu należy stosować ochronę UV na dzień.

     Produkt nie rekomendowany dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

     W okresie letnim sugerowane jest używanie serum tylko na noc.

     Skład

     INCI: Water (Aqua), Tetrahexyldecyl Ascorbate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hexyl Laurate, Sorbitol, Butylene Glycol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Sodium Hyaluronate, Squalane, Dimethicone, PPG-12/SMDI Copolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Ethylhexanoate, Di-PPG-2 Myreth-10 Adipate, Linoleic Acid, Ferulic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Phospholipids, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Callus Culture Extract, Ectoin, Cyclotetrapep- tide-24 Aminocyclohexane Carboxylate, Retinol, Arabidopsis Thaliana Extract, Micrococcus Lysate, Plankton Extract, Glucosamine HCl, Laminaria Digitata Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Urea, Polysorbate 20, Bakuchiol, Isosorbide Dicaprylate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Alcohol, Lecithin, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol.

     Zamów On-Line

      • C Infusion Cleanser
      • Kosmeceutyk
      • Skład
      • Zamów On-Line
      • Symbole

      C Infusion Cleanser

      Kosmeceutyk

      Pojemność: 177.00 ml

      Wzmacniający żel do mycia z kwasem alfa-liponowym i witaminą C

      C Infusion Cleanser to bardzo skuteczny kosmeceutyk do demakijażu i codziennego oczyszczania skóry wrażliwej, podrażnionej i naczynkowej.
      Forma żelowa zmienia się w ultra delikatną piankę, aby dokładnie usuwać wszystkie zanieczyszczenia i pozostawiać skórę odświeżoną. Stosowanie żelu wzmacnia procesy naprawcze skóry, zwłaszcza po ekspozycji na słońce oraz po inwazyjnych zabiegach estetycznych. W formule zastosowano czystą lipofilową witaminę C [1%]kwas alfa-liponowy [1%] i prowitaminę B5 [5%], aby przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry, uszczelniać naczynia krwionośne i działać łagodząco.
      Kosmeceutyk polecany szczególnie osobom ze skórą wrażliwą, suchą, naczynkową i skłonną do rumienia.

      SUBSTANCJE CZYNNE BIOLOGICZNIE:

      • Prowitamina B5 [5%]
      • Olejek z pomarańczy [1%]
      • Kwas alfa-liponowy [1%]
      • Lipofilowa witamina C: BV-OSC [1%]

      KORZYŚCI:

      • Bardzo dobrze usuwa makijaż i zanieczyszczenia, również z wrażliwych okolic oczu
      • Synergiczne działanie czystej witaminy C i kwasu alfa-liponowego niweluje oznaki starzenia się skóry, przywracając jej blask i zdrowy wygląd
      • Stymuluje skórę do odnowy
      • Pozostawia skórę czystą i odświeżoną
      • Bezpieczny dla skóry wrażliwej i silnie podrażnionej
      • Nie zawiera parabenów i kompozycji zapachowych

      STOSOWANIE:
      Nanieś żel z ciepłą wodą na dłonie i masuj do uzyskania konsystencji pianki. Rozprowadź piankę na twarz i szyję lekko masując, zmyj preparat ciepłą wodą i osusz ręcznikiem. Używaj dwa razy dziennie. Preparat również do demakijażu oczu.

      Skład

      INCI: Water (Aqua), Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Cocami-dopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Stearate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Panthenol, PG-Hydroxyethylcellulose Cocodimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Dimethyl Lauramine Oleate, Polyquaternium-10, Rosmarinus Officinalis (Rose-mary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Thioctic Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Dimethylaminoethanol Tartrate, Phenoxyeth-anol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Limonene.

      Zamów On-Line

       Symbole

       • C Infusion Eye Cream
       • Dermokosmetyk
       • Skład
       • Zamów On-Line

       C Infusion Eye Cream

       Dermokosmetyk

       Pojemność: 15.00 ml
       pH: 4.0

       Przeciwstarzeniowy krem pod oczy z witaminą C i kwasem hialuronowym

       Intensywnie działający krem na okolicę oczu dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia.
       Kosmeceutyk oparty jest na lipofilowej formie witaminy C [5%], aby stymulować regenerację skóry właściwej, uszczelniać naczynia krwionośne oraz niwelować oznaki zmęczenia. Połączenie witaminy C z silnie stężonym kwasem hialuronowym [10%] daje spektakularne rezultaty wygładzenia i rozświetlenia okolicy oczu. Formuła zawiera peptydy biomimetyczne jak Rigin™ i Matrixyl™, aby zwiększać gęstość skóry i niwelować głębokość linii i zmarszczek.
       Dodatkowe zastosowanie witaminy A, E  oraz bakuchiolu  wzmacnia efekt przeciwstarzeniowy i przyspiesza odnowę komórkową. Aby zapewnić szybkie efekty, formuła oparta jest na technologii liposomów, która zwiększa absorpcję substancji aktywnych.

       SUBSTANCJE CZYNNE BIOLOGICZNIE:

       • Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy [10%]
       • Lipofilowa witamina C: BV-OSC [5%]
       • Kwas glikolowy [1%]
       • Hydrolizowane GAGs [1%]
       • Witamina E [1%]
       • Fosfolipidy [1%]
       • Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Rigin™)
       • Palmitoyl Pentapeptide-4 (Matrixyl™)
       • Hesperydyna [0.5%]
       • Witamina A
       • Bakuchiol

       * TECHNOLOGIA LIPOSOMÓW

       KORZYŚCI:

       • Rozświetla okolicę oczu
       • Wygładza linie i zmarszczki
       • Silnie nawilża i wygładza
       • Poprawia gęstość i elastyczność skóry
       • Niweluje lekkie zasinienia i obrzęki
       • Bez parabenów i substancji zapachowych

       STOSOWANIE:

       Krem do stosowania na dzień i na noc wokół oczu. Niewielką ilość preparatu nałóż na oczyszczoną, osuszoną okolicę oczu i delikatnie wmasuj. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, stosuj przez 3 miesiące.

       Skład

       INCI: Water (Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Sorbitol, Cetyl Ricinoleate, C12-20 Acid PEG-8 Ester, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Rosa Canina Fruit Oil, Soluble Elastin, Nylon-12, Ethylhexyl Palmitate, Silica , Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Hyaluronic Acid, Glycerin, PPG-12/SMDI Copolymer, Glycolic Acid, Isosorbide Dicaprylate, Bakuchiol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Glycosaminoglycans, Aleurites Moluccana Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Linoleic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Phospholipids, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Imperata Cylindrica Root Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Callus Culture Extract, PEG-8, Carbomer, Hespiridin Methyl Chalcone, Steareth-20, Dipeptide-2, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lecithin, Retinyl Palmitate, Xanthan Gum, Ammonium Hydroxide, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-4 , Ubiquinone, Ethoxydiglycol, Sodium Polyacrylate, Centella Asiatica Extract , Darutoside, Arabidopsis Thaliana Extract, Plankton Extract, Micrococcus Lysate, Hydrolyzed Rice Protein, Glycine Soja (Soybean) Protein, Superoxide Dismutase, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Butylene Glycol, Yeast Polysaccharides, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA.

       Zamów On-Line

        • C Infusion TX Mask
        • Dermokosmetyk
        • Skład
        • Zamów On-Line

        C Infusion TX Mask

        Dermokosmetyk

        Pojemność: 57.00 ml
        pH: 6.0

        Przeciwstarzeniowa maska z kwasem alfa-liponowym [10%] i lipofilową formą witaminy C:
        BV-OSC [4%]

        C Infusion TX Mask to kosmeceutyk oparty na synergicznym połączeniu silnych antyoksydantów z peptydami biomimetycznymi. Maska rekomendowana jest dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z oznakami starzenia się. W bogatej, odżywczej formule zastosowano najbardziej skuteczną lipofilową postać witaminy C: BV-OSC [4%]. Wykazuje ona wysokie powinowactwo do bariery lipidowej naskórka, dzięki czemu jest w stanie przeniknąć do skóry właściwej, gdzie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. BV-OSC hamuje także aktywność tyrozynazy ograniczając powstawanie przebarwień oraz wzmacnia naczynia krwionośne, łagodząc tendencje do czerwienienia się skóry. Działanie antyoksydacyjne maski intensyfikuje kwas alfa-liponowy [10%] oraz ubichinon [4%], dzięki czemu skóra jest gładka i jedwabista w dotyku.
        Zastosowanie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego [5%] i ekstraktu z pomidora [3%] wpływa na lepsze nawilżenie i odżywienie skóry.

        Dodatkowo formuła zawiera innowacyjny neuropeptyd – Argirelinę® [1.5%]. Substancja ta wykazuje działanie zbliżone do toksyny botulinowej, dzięki czemu redukuje zmarszczki wywołane pracą mięśni.

        Zastosowanie peptydów biomimetycznych jak: Matrixyl™ [2%] oraz Rigin™ [1.5%], pojędrnia i uelastycznia skórę. Infuzja różnorodnych składników aktywnych oraz olejek z pomarańczy, dają nie tylko ponadprzeciętne efekty terapeutyczne, ale również wprowadzają w głęboki stan odprężenia i relaksu.

        SUBSTANCJE CZYNNE BIOLOGICZNIE:

        • Kwas alfa-liponowy [10%]
        • Kwas hialuronowy [5%]
        • Ubichinon [4%]
        • Lipofilowa witamina C: BV-OSC [4%]
        • Ekstrakt z pomidora [3%]
        • Palmitoyl Pentapeptide-4 (Matrixyl™) [2%]
        • Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline®) [1.5%]
        • Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Rigin) [1.5%]

        KORZYŚCI:

        • Wysokie stężenie antyoksydantów wzmacnia systemy naprawcze i fotoprotekcyjne skóry
        • Wygładza linie, zmarszczki, ujędrnia i zagęszcza skórę
        • Wyrównuje koloryt skóry, poprawia jej ogólny wygląd
        • Wspomaga redukcję przebarwień
        • Wyraźnie rozświetla i rewitalizuje skórę
        • Wzmacnia naczynia krwionośne łagodząc rumień
        • Wysokoefektywnie nawilża skórę

        STOSOWANIE:

        Niewielką ilość maski rozprowadź na oczyszczoną skórę twarzy (omijając okolice oczu), szyi i dekoltu oraz delikatnie wmasuj. Maskę należy pozostawić na skórze na 5-10 min, a następnie zdjąć jej nadmiar chusteczką lub mokrym wacikiem. Maski nie należy zmywać w całości. Preparat należy stosować 1-2 razy w tygodniu. Przy skórze z wyraźnie zaznaczonymi oznakami starzenia rekomendowane jest aplikowanie maski na całą noc i zmycie jej rano.

        Skład

        INCI: Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, C14-22 Alcohols, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Thioctic Acid, PPG-12/SMDI Copolymer, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, C12-20 Alkyl Glucoside, Ubiquinone, Ethylhexyl Palmitate, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tyrosine, Zinc Sulfate, Centella Asiatica Extract, Echinacea Purpurea Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycosaminoglycans, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Spiraea Ulmaria Flower Extract, Taurine, Leucine, Valine, Arginine, Lysine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Imperata Cylindrica Root Extract, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Steareth-20, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Cyclopentasiloxane, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Dimethylaminoethanol Tartrate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA, Limonene.

        Zamów On-Line

         Kochani, mam nadzieję, że opisując 4 podstawowe filary prawidłowej pielęgnacji skóry przekonałam was, co do zasadności ich stosowania. Może niekoniecznie wszystkie będą od razu przez was stosowane, ale myślę, że sama świadomość i wiedza na ten temat przyda się każdemu z nas. Jeśli mielibyście wybrać tylko jeden filar, który zechcecie wprowadzić na co dzień do użytku to niech to będzie krem z filtrem, nałóżcie go jako ostatnią warstwę przed makijażem (Panów to oczywiście nie dotyczy ). Na szczęście na ochronę przeciwsłoneczną NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, jest ona niezbędna w przypadku wszelkich kuracji odmładzających, a już szczególnie walki z przebarwieniami. Coco Chanel mawiała, „Prostota jest kluczem prawdziwej elegancji”, parafrazują ją i uwzględniając nasze 4 filary uznamy, że prostota jest kluczem świadomej pielęgnacji”….

         CIASTECZKA

         Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.