Powiększanie ust kwasem hialuronowym - zalecenia po zabiegu

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 4 grudnia, 2022
zalecenia po wypełnianiu ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg który odmieni wygląd Twoich warg i przyciągnie nowe spojrzenia! Po zabiegu najważniejszym jest, żeby usta dobrze się zagoiły, nie obejdzie się zatem bez właściwej pielęgnacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik odnośnie pielęgnacji ust po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym. Ale UWAGA! Dokładne informacje dotyczące pielęgnacji – kiedy zacząć używać maści, kremów czy pomadek nawilżających – udzieli Ci lekarz wykonujący zabieg i to do jego zaleceń należy się zastosować!

0️⃣ Na efekt modelowania możesz wpłynąć jeszcze przed zabiegiem. Regularnie usuwaj martwy naskórek z ust poprzez odpowiednie peelingi, oraz odpowiednio je nawilżaj za pomocą pomadek ochronnych.
1️⃣ Twoje usta po zabiegu będą miały mikronakłucia, które należy utrzymywać w najwyższej czystości. Dlatego też kilka godzin po zabiegu postaraj się ich nie dotykać, a na wypadek gdyby zdarzyło się to przypadkowo – myj ręce częściej, ograniczając liczbę potencjalnych zanieczyszczeń.
2️⃣ Przez pierwsze godziny wskazana jest też dezynfekcja rzeczy które mają styczność z Twoimi wargami – to da Ci pewność, że nie wda się żadna infekcja.
3️⃣ Nasilony obrzęk lub siniaki? Ulgę przyniosą okłady chłodzące, ale też preparaty przyspieszające gojenie (maści z heparyną, maść arnikowa). Jeśli nie pomagają- skontaktuj się z lekarzem.
4️⃣ Okres gojenia ust to ok. dwa tygodnie. Zalecamy, by na ten czas zrezygnować z makijażu w okolicach zabiegowych.
5️⃣ Na okres gojenia ust zrezygnuj z aktywności związanych z działaniem wyższych temperatur, takich jak sauna, solarium czy opalanie. Możesz również zrezygnować z treningów oraz basenu na około 2-3 dni.
6️⃣ Ogranicz papierosy oraz alkohol na czas gojenia!
7️⃣ Śmiech to zdrowie, ale na okres pierwszych dni po zabiegu postaraj się nie wykrzywiać ust zbyt mocno. To samo dotyczy niestety pocałunków, ale nic straconego – nadrobisz gdy usta się trochę zagoją!
8️⃣ Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu unikaj gorących potraw, które mogą podrażnić Twoje usta i spowodować dodatkowy dyskomfort. Wybieraj letnie lub zimne potrawy, które na pewno nie przysporzą Ci dodatkowych dolegliwości bólowych. Zalecamy również unikania picia przez słomkę.
9️⃣ Poinformuj lekarza jeśli masz problem z nawrotowymi opryszczkami, na wypadek gdyby potrzebne były leki antywirusowe lub antybiotyki.

Wypełnienie ust utrzyma się dłużej dzięki:

1️⃣ Piciu co najmniej dwóch litrów wody dziennie – odpowiednie nawodnienie organizmu to nawodnienie tkanek które tak szybko nie stracą jędrności!
2️⃣ Wzbogać dietę w antyoksydanty, które będą chroniły Twój organizm przed przedwczesnym starzeniem, a Twoje usta – przed zbyt szybkim ponawianiem zabiegu i zwiększaniem ilości kwasu do podtrzymania efektu!
3️⃣ Pomadki z filtrem UV – kosmetyki zawierające dodatkowy filtr SPF nakładany na usta dodatkowo przedłużają efekt wypełniania ust wydłużając czas między kolejnymi zabiegami.

Uwaga:  Zapytaj swojego lekarza kiedy możesz zacząć delikatną pielęgnację Twoich świeżo wymodelowanych ust. Ty się sprawdzą kremy łagodzące dedykowane ustom właśnie po takich zabiegach. Nie tylko odpowiednio nawilżą skórę, ale tez przyspieszą jej regenerację! Obowiązkowe będzie również stosowanie pomadki, dedykowanej ustom suchym lub odwodnionym. Dobrym pomysłem jest też używanie maści z witaminą A lub olejku kokosowego. Na czas regeneracji musisz zrezygnować z ciężkich pomadek, które mogłyby wysuszać Twoje wargi.

Postaw na masaż!

Po kilku dniach – zgodnie ze wskazaniami lekarza! – możesz zacząć delikatny masaż, który pomoże kwasowi hialuronowemu odpowiednio się rozejść i zapobiegnie powstawaniu mikrogrudek. Odpowiednio zrobiony masaż to również poprawa ukrwienia ust i ich jędrności! Ale UWAGA – dokładnie umyj dłonie przed masażem!
Pozostałe zalecenia są dobierane indywidualnie przez lekarza. Dzięki odpowiedniej trosce o usta po zabiegu efekt utrzyma się jak najdłużej i zachwyci wszystkich!

Powiększanie ust w Krakowie

Cenimy sobie efekt autentyczności i pełną satysfakcję naszych Pacjentów – z przyjemnością pomożemy Ci dobrać odpowiednią ilość kwasu hialuronowego, by wypełnienie ust wyglądało naturalnie i komplementowało Twoją urodę. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby, ale też jako profesjonaliści z chęcią udzielimy Ci odpowiednich rad i otoczymy odpowiednią opieką, przed i po zabiegu. Kwota konsultacji zostanie odliczona od kosztu zabiegu jeśli zostanie on wykonany w tym samym dniu co konsultacja! 

Serdecznie zapraszamy!

dr n. med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka
Moncznik

UMÓW WIZYTĘ