SelfCare-autorska propozycja zabiegu dr Any!

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 27 lipca, 2021
SelfCare

Moi Drodzy, dziś wracam do was z nową autorską propozycją- zabiegiem SelfCare. Na początek ustalmy, co ten nowoczesny, bardzo popularny termin kryje w sobie?! Z definicji oznacza „zadbaj o siebie”. Jak pisze w jednym z numerów Polskiego wydania czasopisma Vogue Michalina Murawska- „Tu olejek, tam kamyczek. Kąpiel z bąbelkami i lampka czerwonego wina. Bezkarne oglądanie trzech sezonów „Seksu w wielkim mieście” jeden po drugim. Maseczka, masaż, święty spokój. Czy właśnie na tym polega self-care? Tak, ale nie tylko. Rozpieszczanie się i czerpanie z tego przyjemności to tylko jeden z aspektów. Żeby w pełni o siebie zadbać, trzeba sięgnąć po praktyki trudniejsze i niemożliwe do złapania w macki instagramowego filtra.”

Ale mi nie chodzi dziś o sięganie do najciemniejszych zakamarków naszego wnętrza, nie zawsze i nie każdemu jest to potrzebne, tylko o zabieg, który w sposób niezwykle holistyczny pomimo lata pozwoli dostarczyć naszej skórze niezbędnych składników, które uczynią ją bardziej „żywą”, promienną i pełną energii.

SelfCare składa się z kilku części, na początku wykonujemy część, zwaną French Touch– nakładamy rozświetlająco-energetyzujące kwasy (citric 30%, mandelic 20%, lactic 36%) na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, a po ich neutralizacji- sterylne ampułki Booster Serum z vit C, kwasem Ferulowym i niacynamidem. Ten nieinwazyjny etap procedury medycznej zapewnia nam rozświetlenie, rewitalizaję, a także antyoksydację. Ponadto przeciwdziała fotostarzeniu się skóry, poprawia jej napięcie, nawilżenie i elastyczność. W konsekwencji ich działania skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd. Jeszcze do niedawna królowało przekonanie, że o tej porze roku nie powinno się złuszczać skóry kwasami. Ale Wy już doskonale wiecie z poprzednich wpisów, ze są jednak substancje, które można bezpiecznie stosować również latem.

W kolejnym etapie użyjemy preparatu Belotero Revive.

Belotero Revive to nominowany w pierwszej edycji „Vogue Polska Beauty Awards” w kategorii „Najlepszy preparat do medycyny estetycznej”! Szwajcarski preparat z kwasem hialuronowym i glicerolem wykorzystuje opatentowaną technologię podwójnego sieciowania Dynamic Cross-Linking. Poprawia nawilżenie skóry, zmniejsza zaczerwienia i szorstkość, a także zapobiega pojawieniu się pierwszych zmarszczek. Belotero Revive poprawia nie tylko nawilżenie i jakość skóry, ale również wygładza drobne zmarszczki, spłyca blizny, np. potrądzikowe. Efekty są spektakularne i najważniejsze – widoczne zaraz po zabiegu! Ostrzykujemy nim okolicy twarzy, szyi, klatki piersiowej (dekoltu) i dłoni.
Decydując się na jednorazową wizytę można go potraktować jako „bankietowy zabieg” nawilżająco-ujędrniający przed ważną uroczystością, a jeśli potrzebujemy głębszej rewitalizacji- zaplanować odpowiednią serię zabiegów rewitalizujących.
Jak zwykle etapem finalizującym nasz zabieg jest zastosowanie odpowiednio dobranego preparatu pielęgnacyjnego, np. Face and Body Mineral Cream SPF 30 na dzień, oraz Dermaquest SkinBrite Cream lub Dermaquest SkinBrite Serum na noc.