SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 25 marca, 2022
lifting wokół oczu

Lecz choćby oczy jej były na niebie, a owe gwiazdy w oprawie jej oczu, blask jej oblicza zawstydziłby gwiazdy…

Okolica oczu to niezwykle ważny i wrażliwy obszar twarzy. Określa, czy jesteśmy zmęczeni czy wypoczęci, smutni czy szczęśliwi. Opadające powieki oraz brwi, dolina łez, cienie i worki pod oczami nadają twarzy przygnębiony wyraz. Ta okolica jednak szybko się starzeje, dlaczego???

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, narażona na działanie szeregu czynników zewnętrznych, a częste ruchy mimiczne powodują, że ta okolica szybciej się starzeje, oraz jak żadna inna wymaga wczesnej i przemyślanej pielęgnacji. Doskonałym połączeniem zabiegów, holistycznie dbających o tą okolice są Retix Eye plus- peeling medyczny i mezoterapia napinająca skórę wokół oczu, toksyna botulinowa, pozwalająca na „otwarcie oka”, peptydowe zabiegi likwidujące cienie i worki pod oczami, a w wybranych przypadkach z pomocą przychodzi kwas hialuronowy do wypełnienia doliny łez.

Czy warto zadbać o okolicę oka?

Zabiegi rozłożone w czasie dają bardzo dobrze i naturalne efekty, nie wymagają długiej rekonwalescencji. Twarz wygląda młodziej i bardziej wypoczęta.

Przeciwwskazania do zabiegów to:
1. Ciąża, karmienie piersią
2. Choroby autoimmunologiczne
3. Skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców
4. Aktywne stany zapalne (opryszczka, trądzik)
5. Nadwrażliwość, alergia na którykolwiek ze składników preparatu
6. Choroby nowotworowe

Efekty zabiegów utrzymują się nawet do roku (jak w przypadku wypełnienia doliny łez), pozostałe – peeling medyczny, mezoterapia, toksyna botulinowa powinny być powtarzane co 6 miesięcy.