Stymulator tkankowy czy kwas hialuronowy?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 16 grudnia, 2022
radiesse a kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy od lat bije rekordy popularności w klinikach medycyny estetycznej, wykorzystywany w formie nieusieciowanej jak i usieciowanej. Ten pierwszy stosowany jest w zabiegach mezoterapii igłowej, natomiast usieciowany (utrzymujący się w miejscu podania o wiele dłużej) jest wykorzystywany m.in. do wolumetrii, modelowania ust, brody, policzków czy nosa.

To właśnie preparaty na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego – tzw. “wypełniacze” – porównamy ze stymulatorami tkankowymi w poniższym artykule.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – zastosowanie

Wypełniaczami nazywamy produkty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego występującego w szerokiej gamie preparatów o różnych stężeniach i plastyczności. Znajdują zastosowanie przy wypełnianiu m.in. bruzd nosowo-wargowych czy “lwiej zmarszczki”. Zabiegi kwasem hialuronowym służą też modelowaniu ust, owalu twarzy, a także wypełnianiu doliny łez czy przy niechirurgicznej korekcie nosa. Podstawą tych zabiegów jest wypełnianie, czyli nadawanie objętości tkankom które wiotczeją wraz ze starzeniem się skóry. Efekty takich zabiegów ściśle zależą od indywidualnych możliwości metabolizowania kwasu hialuronowego przez Pacjenta, i utrzymują się od kilku miesięcy do nawet roku od wykonania zabiegu.

Stymulator tkankowy – właściwości

Stymulator tkankowy – jak sama nazwa wskazuje – pobudza komórki skóry do pracy. Jest to jeden z nowatorskich zabiegów w medycynie estetycznej który w ostatnim czasie mocno zyskał na popularności. Nie bez powodu – fantastyczny skład preparatu pobudzający komórki do skutecznej syntezy włókiem kolagenu i elastyny umożliwia skórze jej odbudowę i niezwykle naturalny efekt końcowy. Stymulatory tkankowe oferują ogólne wygładzenie i odmłodzenie, niwelując wizualne objawy starzenia się skóry.

Stymulator tkankowy a wypełniacze – co wybrać?

Ważną różnicą między zabiegami jest czas w którym możemy obserwować pełne efekty terapii. Jako, że zadaniem stymulatorów tkankowych jest pobudzenie skóry do procesu naprawczego, ostateczny rezultat pojawi się około 2-3 tygodnie po pierwszej aplikacji, natomiast pełnię możliwości stymulatora osiągniemy dopiero po 3-4 zabiegach.

Praparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego efektywnie wygładzają zmarszczki, dzięki czemu są niezastąpione przy modelowaniu poszczególnych elementów twarzy. Efekt jest niemal natychmiastowy, a celem zabiegu jest wypełnienie ubytków tkanek.  Kwas hialuronowy nawilża i odżywia skórę, ale nie zapobiega jednocześnie procesom starzenia się skóry.

Reasumując, zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych wymagają większej ilości iniekcji niż terapia kwasem hialuronowym, ale oferują naturalny efekt końcowy, który jednocześnie ujędrni skórę i zahamuje objawy jej starzenia. Ten typ zabiegu poprawia kondycję tkanek, a także wspomaga naprawdę uszkodzeń spowodowanych promieniami UVA i UVB. Dzięki stymulatorom skóra staje się gładsza i napięta, a ogólny stan skóry znacząco się poprawia.

Stymulatory tkankowe w Instytucie SIM-MED

Klinika SIM-MED dba o to, by ostateczny efekt zabiegu był naturalny. Nasi lekarze medycyny estetycznej ocenią stan Twojej skóry, wysłuchają Twoich potrzeb i doradzą który rodzaj zabiegu będzie najlepszy dla Twojej skóry. U nas możesz liczyć na indywidualny program zabiegowy, który zapewni najlepszy możliwy efekt końcowy. To właśnie na podstawie wywiadu z Pacjentem i oceny stanu jego skóry rekomendujemy która terapia jest bardziej wskazana.

Niezależnie od tego, serdecznie polecamy korzystanie z ogromnego wachlarza zalet stymulatorów tkankowych, które aktywnie walczą z widocznymi oznakami starzenia i przywracają skórze sprężystość i młody wygląd – w Instytucie SIM-MED oferujemy zabieg z użyciem popularnego preparatu Sculptra oraz Radiesse.

Zapraszamy!

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ