Wolumetria - podejście globalne

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 12 kwietnia, 2022
Wolumetria w medycynie estetycznej

Przez wiele lat medycyna estetyczna koncentrowała się głównie na leczeniu wyraźnie widocznych oznak starzenia się skóry- zmarszczkach, bruzdach, a nie na odpowiedzialnych za te objawy przyczynach. Głównie wynikało to z braku aktualnej szczegółowej wiedzy anatomicznej twarzy.

Obecnie poszerzono wiedzę na temat utraty objętości tkanek oraz korzystnego wpływu zabiegów przywracania objętości poprzez iniekcje kwasu hialuronowego. Umożliwiło to opracowanie bardziej kompleksowego podejścia do odmładzania i wypełniania tkanek.

Najnowsze wyniki badań klinicznych, w których wypełniacze zawierające kwas hialuronowy pozwalały na osiągnięcie realnych, ale przewidywalnych i powtarzalnych efektów potwierdziły nową hipotezę, zgodnie z którą oznaki starzenia się twarzy dobrze reagują na odwracalne, minimalnie inwazyjne zabiegi estetyczne zwane powszechnie VOLUMETRIĄ.

WOLUMETRIA– to jeden z najbardziej znanych i lubianych przez Pacjentów zabiegów, dających natychmiastowe (zaleta kwasu hialuronowego!!!) i naturalne efekty.

Czy warto robić wolumetrię?

Wolumetria jest zabiegiem mającym na celu podkreślenie wybranych części twarzy Pacjenta, tak aby przywrócić złotą proporcję twarzy i wydobyć naturalne piękno. Jest to również niezwykle małoinwazyjny sposób na uzupełnienie objętości twarzy w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg wolumetryczny sprawdzi się nie tylko u Pacjentów dojrzałych, ale również jest to odpowiednia możliwość wymodelowania pewnych obszarów twarzy u osób młodych. Przykładem może być modelowanie policzków, dzięki któremu zmniejszają się bruzdy nosowo-wargowe, podniesienie kącika ust, odciążające dolne partie twarzy, zaznaczenie linii żuchwy.

Naturalne i natychmiastowe efekty nie powodują wyłączenia Pacjentów z codziennych zajęć, a okres rekonwalescencji jest krótki i praktycznie bezproblemowy.

Po zabiegu wskazane jest picie dużej ilości wody, aby wydłużyć efekty zabiegu oraz unikać opalania się i korzystania z solarium oraz sauny przez około 4 tygodnie.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  1. Ciąża, karmienie piersią
  2. Choroby autoimmunologiczne
  3. Skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców
  4. Aktywne stany zapalne (opryszczka, trądzik)
  5. Nadwrażliwość, alergia na kwas hialuronowy
  6. Choroby nowotworowe

Efekt zabiegu utrzymuje się od 9 miesięcy do 2 lat i zależy od indywidualnych warunków anatomicznych twarzy, wieku, stylu życia i właściwej pielęgnacji twarzy.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji do zabiegu wolumetrii w SIM-MED!