Sculptra - naturalne odmłodzenie skóry!

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 12 listopada, 2021
zabieg odmładzający na twarz

Obecnie na rynku estetycznym zabieg odmładzający na twarz z pomocą Sculptry świętuje powrót w wielkim stylu!!! Nie pamiętam dokładnie w którym roku zaczęłam pracować z kwasem polimlekowym- Sculptrą- ale było to około 10-12 lat temu. Preparat wówczas nie miał sobie równych, wśród gąszczu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego nagle wyłonił się zabieg Sculptra, spełniający najbardziej dotkliwe potrzeby Pacjentów.

Drodzy Państwo, wiemy, że niemal 100% Pacjentów, zgłaszających się na zabieg z zakresu Dermatologia/Medycyna Estetyczna skarży się na bruzdy nosowo-wargowe. I tu z pomocą przychodziłby kwas hialuronowy na zmarszczki, ale prawie taki sam odsetek Pacjentów narzeka na wiotkość skóry, brak elastyczności, opadające policzki zwane „chomikami”, pogarszający się owal twarzy. Sculptra w tej grupie społecznej okazała się niezastąpiona.

Aby osiągnąć sukces kliniczny, od początku niezmiernie ważne było odpowiednie zakwalifikowanie Pacjenta do tego zabiegu. Dopiero wtedy Sculptra była całkowicie bezpieczna i skuteczna. Dokładnie zebrany wywiad oraz szczegółowa ocena twarzy była, jest i będzie podstawą terapii. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu Sculptra, Pacjenta czeka solidny masaż twarzy w gabinecie, a następnie również i w domu. I to jest właśnie drugi kluczowy element powodzenia terapii – Pacjent musi być zdyscyplinowany. W poprzednich latach technicznie wykonanie Sculptry było dość wymagające i trudne, gdyż zawiesina często blokowała igłę w trakcie zabiegu, znacząco obniżając komfort Pacjenta, a sam preparat należało wcześniej przygotować- uwodnić. Ale ze względu na późniejsze efekty nie zniechęcało to ani pacjentów, ani części lekarzy.

Obecnie, kiedy Sculptra do nas wróciła, zarówno sposób przygotowania preparatu jak i podawanie go w skórę nie stwarzają już takich problemów. Czym właściwie jest ten produkt? Co to jest Sculptra? Kwas polimlekowy? Otóż Sculptra to oryginalny biostymulator, który podany w odpowiednie okolice odbudowuje strukturę skóry, pobudza produkcję kolagenu, długotrwale przywracając naturalną jędrność skóry. Obecnie produkt należy do portfolio firmy Galderma Sculptra.

Efekty zabiegu odmładzającego na twarz Sculptra:

Jest to zabieg dla Pacjentów cierpliwych, efekt zastosowania produktu pojawia się stopniowo, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby wytworzyć kolagen. Za to po serii (zazwyczaj 3) zabiegów poprawa skóry jest widoczna przez około 2 lata!!!

Przeciwwskazania do zabiegu to :

  1. Czynny miejscowy stan zapalny lub zakażenie,
  2. Bliznowce (keloidy) oraz blizny przerostowe w wywiadzie,
  3. Choroby tkanki łącznej,
  4. Czynna choroba autoimmunologiczna,
  5. Ciąża i karmienie piersią.

Ponadto, kwasu polimlekowego nie należy podawać w następujące okolice:

1. Powieki i kurze łapki (generalnie: okolice oka),
2. Mięsień okrężny ust, kąciki ust, czerwień wargowa, tzw. “zmarszczki palacza”,
3. Nos,
4. Czoło,
5. Skronie.

Zalecany schemat postępowania:

Stosuje się 2-3 sesje zabiegowe w odstępach co 4-6 tygodni.
Podajemy średnio 1 fiolkę produktu Sculptra na 10 lat życia pacjenta (niezbędna objętość jest różna w zależności od utraty gęstości skóry u danej osoby).

Sculptra – jak długo efekty?

Efekty Sculptry są widoczne przez co najmniej 25 miesięcy i można je trwale utrzymać, wykonując podtrzymujący zabieg odmładzający na twarz co 2 lata.

sculptra poly L lactic

Podsumowując: Jeśli chcemy wyglądać młodziej, a jednocześnie zależy nam na zachowaniu naturalności, Sculptra może się okazać doskonałym rozwiązaniem. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i nieobarczony ryzykiem groźnych powikłań jeśli Pacjent stosuje się do zaleceń lekarza.

Masaż twarzy po zabiegu

Do masażu twarzy po zabiegu kwasem polimlekowym polecamy zwłaszcza dwa produkty: B3 TRX Cream – niezwykle regenerujący krem, oraz Snail B3 serum – preparat, który zadba o odpowiednie nawilżenie.

odmładzający zabieg sculptra