Planowanie BeautiPHIcation

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
beautiphication Kraków

Jak to działa?

Zabiegi na twarz metodą iniekcji z wykorzystaniem planowania BeautiPHIcation bazują na matematycznej zasadzie piękna i harmonii Leonarda Da Vinci – „boskiej” proporcji. Zgodnie z tym poglądem, idealne piękno może być pojęciem uniwersalnym, czego dowód stanowi matematyczna koncepcja „phi” używana przez artystów i architektów. Narzędzie Caliper BeautiPHIcation jest podobne do przyrządu używanego przez wspomnianego już mistrza renesansu, a jego działanie zostało opracowane przez światowej sławy chirurga plastycznego Arthura Swifta – pioniera rewolucyjnego podejścia do niechirurgicznego ulepszania twarzy. Opisywany sprzęt służy do odwzorowania punktów podania preparatów iniekcyjnych i wypełniaczy skórnych z precyzją niezbędną do poprawy funkcji i przywrócenia pożądanych konturów twarzy.

Ten ważny etap przeprowadzania zabiegów z użyciem wypełniaczy pozwala osiągnąć możliwie najkorzystniejsze rezultaty dla danego Pacjenta, podkreślić jego walory i zniwelować ewentualne niedoskonałości. Pomaga uzyskać takie efekty jak:

  • podkreślony kontur szczęki,
  • uzupełnione niedobory objętościowe,
  • pożądana objętość środkowej części twarzy,
  • proporcjonalne usta,
  • zniwelowanie zmarszczek.

Pomiarom poddawane są różne części twarzy, między innymi brwi, nos czy też czoło – na ich podstawie można wskazać odpowiednie proporcje i wówczas określić punkty wprowadzenia preparatów iniekcyjnych. To niezawodny i precyzyjny sposób planowania zabiegów, który sprawdza się w przypadku każdego Pacjenta.

Kiedy stosuje się Caliper BeautiPHIcation?

W naszych gabinetach SIM-MED, na przykład w Krakowie, wspomniane zabiegi z użyciem różnego rodzaju wypełniaczy poprzedzamy planowaniem BeautiPHIcation, aby mieć pewność, że w wyniku naszych działań proporcje twarzy Pacjenta nie zostaną zaburzone, lecz zachowają atrakcyjną formę. Do modelowania konturów stosujemy natomiast różne preparaty, w zależności od indywidualnych potrzeb i predyspozycji danej osoby. W wielu przypadkach dobrze sprawdzają się między innymi wypełniacze tkankowe Radiesse, w których ważną rolę odgrywają cenne właściwości mikrosfer hydroksyapatytu wapnia oraz karboksymetylocelulozy. Popularnością cieszy się też kwas hialuronowy, wyróżniający się za sprawą niezwykłych właściwości higroskopijnych. Działanie wymienionych preparatów w połączeniu z planowaniem BeautiPHIcation przekłada się na niemal pewność uzyskania oczekiwanej estetyki twarzy.

Zapraszamy na konsultacje do gabinetów SIM-MED

Zabiegi medycyny estetycznej pomagają pozbyć się uciążliwych kompleksów i odzyskać pewność siebie. Nad całym procesem powinien jednak czuwać doświadczony specjalista, który na każdym etapie procedury zadba o wysoką precyzję i indywidualne podejście. Nasi Pacjenci z Krakowa i innych miejscowości mają to wszystko zapewnione, o czym świadczy między innymi stosowanie w gabinetach planowania BeautiPHIcation. To właśnie ten krok umożliwia otrzymanie naturalnych, dopasowanych do konkretnej osoby rezultatów. Specjaliści zajmą się także dobraniem właściwych preparatów i ich wprowadzeniem. Po wszystkim przekażą niezbędne zalecenia dotyczące tego, jak pielęgnować skórę po zabiegu i na jakie ewentualne nieprawidłowości zwrócić szczególną uwagę.

Aby samodzielnie przekonać się o skuteczności wykonywanych zabiegów, warto umówić się na konsultację, odwiedzając nasze gabinety lub kontaktując się telefonicznie z kadrą pracowniczą. Zapraszamy!