SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Osoby borykające się z chorobami dermatologicznymi lub zmianami skórnymi na ciele zapraszamy do zapoznania się z ofertą SIM-MED. Od lat zajmujemy się dermatochirurgią, czyli stosunkowo młodą dziedziną medycyny, w ramach której usuwane są właśnie zmiany skórne o złośliwym lub łagodnym charakterze. Kraków i Wadowice – w tych miastach znajdują się nasze gabinety. Można odwiedzić nas osobiście lub skontaktować się telefonicznie z kadrą pracowniczą, aby umówić się na konsultację z lekarzem.

dermatochirurgia Kraków

Czym dokładnie zajmuje się dermatochirurgia?

Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie:

  • znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne;
  • zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe.

W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia. Badanie wykonuje się za pomocą dermatoskopu. Urządzenie wyposażone jest w powiększający układ optyczny oraz w źródło światła, dzięki czemu lekarz może dobrze przyjrzeć się zmianom na ciele Pacjenta i ocenić ich kształt, kolor, średnicę oraz inne ważne czynniki. Dermatoskopię warto wykonywać również profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie. Badanie przeprowadzamy w naszych gabinetach, na przykład w Krakowie.

W niektórych sytuacjach przed wykonaniem zabiegu w zakresie dermatochirurgii przeprowadza się też badanie histopatologiczne, które polega na mikroskopowej analizie i ocenie pobranego od Pacjenta fragmentu tkanki. Proces pobrania wycinka podejrzanej zmiany nazywany jest biopsją. Badanie pełni istotną funkcję w diagnostyce czerniaka.

Zabiegi z zakresu dermatochirurgii

W gabinetach SIM-MED chirurgiczne usuwanie zmian skórnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od specyfiki danej zmiany wykorzystujemy techniki operacyjne takie jak:

  • proste zszycie ubytku,
  • zamknięcie ubytku przy użyciu przeszczepu skóry,
  • zamknięte ubytku za pomocą płata skórnego z bezpośredniego sąsiedztwa.

Dermatochirurgia w wielu przypadkach przynosi oczekiwane efekty kosmetyczne, gdyż zazwyczaj nie pozostawia widocznych śladów. W niektórych sytuacjach proponujemy również zastosowanie innych metod, takich jak krioterapia czy elektrokoagulacja. W odniesieniu do tych sposobów również istotne jest jednak początkowo przeprowadzenie odpowiednich badań oraz wywiadu z Pacjentem, aby stwierdzić, jaka opcja może przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Jakie są przeciwwskazania?

Decyzję o tym, czy daną zmianę można usunąć, każdorazowo podejmuje lekarz. Zdarza się, że zabieg nie może zostać przeprowadzony na przykład ze względu na aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne w okolicy zmiany. Specjalista może też odmówić wykonania zabiegu w sytuacji, kiedy Pacjent przyjmuje leki hamujące krzepliwość krwi. Do przeciwwskazań należą ponadto choroby serca, wątroby czy też układu nerwowego. Aby możliwe było bezpieczne zrealizowanie całej procedury, konieczne jest zatem zadbanie o odpowiednią diagnostykę. Wszelkie wątpliwości warto zatem skonsultować ze specjalistą z dziedziny dermatochirurgii.

Usuwanie zmian skórnych w SIM-MED

Zapraszamy mieszkańców Krakowa i innych miast do zapoznania się z naszymi usługami. Zajmujemy się przeprowadzaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz dermatochirurgii. Mamy wiedzę dotyczącą różnych metod pracy, a także wyposażenie umożliwiające dobór właściwych rozwiązań do potrzeb konkretnej osoby. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo oraz komfort Pacjenta. Można skontaktować się z nami telefonicznie i umówić się na pierwszą konsultację.

dermatochirurgia Kraków