SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Przedstawiamy zaawansowaną technologię do wiarygodnej oceny postępów i skuteczności zabiegów przeprowadzanych w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED.

Co to jest Fotomedicus?

Niezwykle precyzyjne urządzenie do diagnostyki skóry dzięki któremu możemy zobrazować Pacjentowi efekty terapii i zabiegów. Przed każdym zabiegiem wykonujemy zdjęcia obszaru zabiegowego i tworzymy szczegółową historię terapii pacjenta, opartą na fotografiach o najwyższej jakości technicznej wykonywanych w tych samych warunkach oświetleniowych, zarówno przed jak i po zabiegu.

Dlaczego warto?

Zastosowanie polaryzacji krzyżowej wraz z filtrami cyfrowymi pozwala pokazać rozkłady hemoglobiny lub melaniny niewidoczne w normalnym świetle i na zdjęciach wykonanych tradycyjnymi metodami.

Jak to działa?

FOTOMEDICUS znajduje zastosowanie zarówno w dermatologii jaki i medycynie estetycznej i umożliwia:

  • analizę przebarwień i blizn,
  • analizę rozszerzonych naczyń krwionośnych,
  • wykonanie symulacji rezultatów poszczególnych zbiegów w tym z użyciem toksyny botulinowej i wypełniaczy,
  • wgląd w zmiany będące na skórze i tuż pod jej powierzchnią

Oprogramowanie zawiera zespół narzędzi graficznych pozwalający szybko zaplanować zabieg z uwzględnieniem dawek, sposobu podawania i kierunków wstrzykiwania bezpośrednio na tle wykonanego zdjęcia.

Zastosowane rozwiązania pozwalają ustawić głowice urządzenia w taki sposób, aby była możliwość wykonania zdjęć nie tylko w pozycji siedzącej ale również w pozycji stojącej. Daje to możliwość wykonywania zdjęć dowolnej części ciała, pod dowolnym kątem lub pod kątami zalecanymi i standardowymi.

Przykładowe zdjęcia zrobione aparatem FOTOMEDICUS