SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
fotomedicus Kraków

Na czym polega ocena Fotomedicus?

Zaawansowana technologia do wiarygodnej oceny postępów i skuteczności zabiegów pozwala między innymi zobrazować efekty prowadzonej terapii. Zdjęcia wykonujemy przed rozpoczęciem dalszych działań, przygotowujemy też wówczas szczegółową historię zabiegową danego Pacjenta, bazującą na wysokiej jakości fotografiach. Polaryzacja krzyżowa wraz ze specjalnymi filtrami cyfrowymi pozwalają zaprezentować rozkłady hemoglobiny lub melaniny, które w standardowym oświetleniu nie są widoczne (podobnie w przypadku zdjęć wykonanych za pomocą tradycyjnych metod). Dzięki temu diagnostyka Fotomedicus umożliwia:

• analizę przebarwień i blizn, a także rozszerzonych naczynek krwionośnych,
• przeprowadzenie symulacji rezultatów poszczególnych zabiegów, w tym z użyciem toksyny botulinowej i wypełniaczy,
• wgląd w zmiany będące na skórze i znajdujące się tuż pod jej powierzchnią.

Oprogramowanie zawiera też zespół narzędzi graficznych, które okazują się szczególnie przydatne podczas planowania zabiegów. Można wówczas opracować właściwy sposób działania, uwzględniając przy tym ilość dawek, metodę ich podawania oraz kierunki wstrzykiwania.

Kiedy stosuje się diagnostykę Fotomedicus?

Opisywane urządzenie sprawdza się zarówno w dermatologii i dermatochirurgii, jak też w medycynie estetycznej. Na ogrom opcji zastosowań wpływa możliwość ustawienia głowicy w taki sposób, aby wykonać zdjęcia w pozycji zarówno siedzącej, jak i stojącej. To pozwala przyjrzeć się różnym częściom ciała Pacjenta, pod niemal dowolnym kątem. Fotografie są bezpiecznie przechowywane w bazie danych oraz automatycznie porządkowane wraz z opisami medycznymi. Można bezproblemowo wyeksportować je do innych aplikacji w celu na przykład ich publikacji albo wydrukowania. Wszystkie te funkcje wpływają na skrócenie procesu planowania zabiegu, a ponadto zapewniają Pacjentowi cenny komfort psychiczny. Jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań może on zweryfikować, jak wprowadzone preparaty wpłyną na jego wygląd.

Ocena Fotomedicus przydaje się także po przeprowadzeniu zabiegu, gdyż pozwala porównać zaistniałe zmiany. Zdjęcia wykonywane przed i po całej procedurze wyświetlają się obok siebie, dzięki czemu wszelkie różnice są wyraźnie widoczne. Nasi Pacjenci z Krakowa i innych miejscowości cenią tę metodę analizowania postępów i chętnie z niej korzystają.

Szczegółowa diagnostyka w SIM-MED

W gabinetach SIM-MED przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu szczególną uwagę zwracamy na etap planowania. Wówczas doskonale sprawdza się opisywany sposób oceny Fotomedicus, a także Caliper BeautiPHIcation – przyrząd umożliwiający wskazanie właściwych punktów iniekcji preparatu, aby nadać twarzy pożądane proporcje. Działania te przekładają się na niemal pewność uzyskania rezultatów możliwie najbardziej korzystnych dla danego Pacjenta, gdyż przebieg całej procedury dopasowany zostaje do indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Nie należy zapominać jednak także o szczegółowym wywiadzie, dzięki któremu możemy poznać oczekiwania danej osoby oraz wykryć ewentualne przeciwwskazania.

Zapraszamy do umówienia się na konsultacje w gabinetach ulokowanych między innymi w Krakowie. Służymy merytorycznym doradztwem na każdym etapie całego procesu, zapewniamy profesjonalną obsługę i dobór spersonalizowanych rozwiązań. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby zarezerwować dogodny termin pierwszej wizyty.

Przykładowe zdjęcia zrobione aparatem FOTOMEDICUS