Konsultacja dermatologiczna

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Dermatologia estetyczna jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny estetycznej. O ile tradycyjna konsultacja dermatologiczna ukierunkowana jest na rozpoznanie i leczenie problemów skórnych, o tyle w dermatologii estetycznej skupiamy się na poprawie kondycji skóry oraz utrzymaniu jej młodego wyglądu, kiedy nie stwierdzono problemów zdrowotnych. Zwracamy więc uwagę na rewitalizację i przywracanie jędrności oraz elastyczności skóry.

dermatologia konsultant

Z myślą o Twoich potrzebach

Lekarze specjaliści w SIM-MED oferują konsultacje dermatologiczne Pacjentom z Krakowa i nie tylko. Dysponujemy możliwościami niwelowania niedoskonałości, które powstają zarówno w wyniku procesów chorobowych, jak i wraz z upływem lat, a więc w naturalnym procesie starzenia. Zajmujemy się leczeniem:

 • trądziku pospolitego,
 • brodawek wirusowych,
 • łojotokowego zapalenia skóry,
 • zmian barwnikowych,
 • grzybicy skóry gładkiej, paznokci, skóry owłosionej głowy,
 • chorób alergicznych skóry,
 • chorób wirusowych skóry,
 • chorób włosów i skóry głowy (łysienie, łupież),
 • łuszczycy.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy możliwe jest prowadzenie Pacjentów od pierwszej konsultacji dermatologicznej i postawienia diagnozy aż do uzyskania oczekiwanych sukcesów terapeutycznych oraz estetycznych.

Pierwsza wizyta w SIM-MED

Kluczową rolę odgrywa wywiad, w trakcie którego lekarz zapoznaje się z problemem, z którym Pacjent zgłosił się do gabinetu. Pyta także o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki. Warto wcześniej przygotować się do konsultacji dermatologicznej i spisać najważniejsze informacje na kartce, by nic nie umknęło z pamięci.

Kolejnym krokiem jest ocena stanu skóry. Lekarz zwróci uwagę na różne nieprawidłowości, stany zapalne, wypryski, a w przypadku znamion na to, jak wyglądają i jaką mają strukturę. To proces bezinwazyjny oraz bezbolesny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, użyty zostanie dermatoskop, czyli przypominające latarkę, wyposażone w lupę urządzenie, dzięki któremu można przyjrzeć się zmianom skórnym w wielokrotnym trójwymiarowym przybliżeniu.

Następnym krokiem jest ustalenie planu leczenia, czyli sekwencji działań terapeutycznych, które mogą przynieść oczekiwany efekt. Na tym właśnie etapie uwzględniamy zabiegi medycyny estetycznej oraz dobieramy właściwą pielęgnację. Dermatologia estetyczna daje dziś możliwości leczenia i poprawy wyglądu skóry w nieinwazyjny sposób. Służy temu między innymi wysokiej klasy aparatura – w SIM-MED wybraliśmy renomowaną markę Bechtold, której sprzęty medyczne stanowią gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

Ratunek dla skóry w zasięgu ręki

Kraków i Wadowice – w tych miastach znajdziesz gabinety SIM-MED. Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne do naszych specjalistów. Znamy wiele sposobów, by pomóc skórze, gwarantujemy, że dobierzemy taki, który w Twoim przypadku przyniesie najlepsze rezultaty.

Wskazania

 • wystąpienie niepokojącej zmiany skórnej, na przykład barwnikowej, naciekowej, atopowej czy alergicznej,
 • zmiana wyglądu pieprzyka,
 • nadmierne wypadanie włosów, łysienie,
 • zaostrzenie łupieżu, trądziku,
 • dermatoskopowa kontrola znamion, którą trzeba wykonywać raz w roku.

Przeciwwskazania

Nie należy bać się takich wizyt – warto traktować je profilaktycznie. Pamiętaj, że wcześnie rozpoznany czerniak jest wyleczalny. Niepokoi Cię wygląd znamienia czy pieprzyka na skórze? Nie zwlekaj – umów się do dermatologa w Krakowie.

Cennik

Konsultacja dermatologiczna (20-30min)

250-300zł

Lekarze wykonujący badanie

dr n. med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ