Konsultacja dermatologiczna

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
zabiegi dermatologiczne kraków

Lekarze specjaliści w SIM-MED oferują konsultacje dermatologiczne Pacjentom z Krakowa i nie tylko. Dysponujemy możliwościami niwelowania niedoskonałości, które powstają zarówno w wyniku procesów chorobowych, jak i wraz z upływem lat, a więc w naturalnym procesie starzenia. Zajmujemy się leczeniem:

 • trądziku pospolitego,
 • brodawek wirusowych,
 • łojotokowego zapalenia skóry,
 • zmian barwnikowych,
 • grzybicy skóry gładkiej, paznokci, skóry owłosionej głowy,
 • chorób alergicznych skóry,
 • chorób wirusowych skóry,
 • chorób włosów i skóry głowy (łysienie, łupież),
 • łuszczycy.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy możliwe jest prowadzenie Pacjentów od pierwszej konsultacji dermatologicznej i postawienia diagnozy aż do uzyskania oczekiwanych sukcesów terapeutycznych oraz estetycznych.

 

Wskazania

 • wystąpienie niepokojącej zmiany skórnej, na przykład barwnikowej, naciekowej, atopowej czy alergicznej,
 • zmiana wyglądu pieprzyka,
 • nadmierne wypadanie włosów, łysienie,
 • zaostrzenie łupieżu, trądziku,
 • dermatoskopowa kontrola znamion, którą trzeba wykonywać raz w roku.

Przeciwskazania

 • Nie należy bać się takich wizyt – warto traktować je profilaktycznie. Pamiętaj, że wcześnie rozpoznany czerniak jest wyleczalny. Niepokoi Cię wygląd znamienia czy pieprzyka na skórze? Nie zwlekaj – umów się do dermatologa w Krakowie.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy!

Pierwsza wizyta w SIM-MED

Kluczową rolę odgrywa wywiad, w trakcie którego lekarz zapoznaje się z problemem, z którym Pacjent zgłosił się do gabinetu. Pyta także o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki. Warto wcześniej przygotować się do konsultacji dermatologicznej i spisać najważniejsze informacje na kartce, by nic nie umknęło z pamięci.

Kolejnym krokiem jest ocena stanu skóry. Lekarz zwróci uwagę na różne nieprawidłowości, stany zapalne, wypryski, a w przypadku znamion na to, jak wyglądają i jaką mają strukturę. To proces bezinwazyjny oraz bezbolesny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, użyty zostanie dermatoskop, czyli przypominające latarkę, wyposażone w lupę urządzenie, dzięki któremu można przyjrzeć się zmianom skórnym w wielokrotnym trójwymiarowym przybliżeniu.

Następnym krokiem jest ustalenie planu leczenia, czyli sekwencji działań terapeutycznych, które mogą przynieść oczekiwany efekt. Na tym właśnie etapie uwzględniamy zabiegi medycyny estetycznej oraz dobieramy właściwą pielęgnację. Dermatologia estetyczna daje dziś możliwości leczenia i poprawy wyglądu skóry w nieinwazyjny sposób. Służy temu między innymi wysokiej klasy aparatura – w SIM-MED wybraliśmy renomowaną markę Bechtold, której sprzęty medyczne stanowią gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

  

Konsultacja dermatologiczna (20-30min)

250-300zł

Ratunek dla skóry w zasięgu ręki

W Instytucie Medycyny Estetycznej SIM-MED w Krakowie i Wadowicach kładziemy duży nacisk na precyzyjną diagnostykę skórnych zmian barwnikowych, oferując badanie znamion za pomocą dermatoskopii. Nasze usługi obejmują kompleksowe badanie znamion, pieprzyków oraz innych zmian skórnych przy użyciu dermatoskopu, co pozwala na dokładną ocenę ich charakteru i potencjalnego ryzyka.

W SIM-MED w Krakowie, dermatoskopia oraz trichoskopia jest przeprowadzana z najwyższą starannością i profesjonalizmem. Zajmujemy się leczeniem trądziku, trądziku różowatego, łuszczycy oraz grzybicy. Wykonujemy także zabiegi dermatologiczne w postaci laseroterapii, krioterapii i elektrokoagulacji.

ZadzwońSprawdź jak dojechaćUmów się online

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

dr n.med. Ana
Kucharski-Alekseenko

Umów wizytę

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

dr n.med. Dominika
Kwiatkowska

Umów wizytę

lek.med. Anna Sobczyk

lek.med. Anna
Sobczyk

Umów wizytę

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

lek.med. Justyna
Kostyra-Grabowska

Umów wizytę

lek.med. Ewelina Mazur

lek.med. Ewelina
Mazur

Umów wizytę