SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
lipoliza iniekcyjna kraków

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób – w SIM-MED pomagamy Pacjentom w jej osiągnięciu. Lipoliza iniekcyjna to zabieg cieszący się dużą popularnością i doskonale sprawdza się w drodze do wspomnianego celu. Wprawdzie nie zastąpi zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, jednak umożliwia pozbycie się kompleksów dotyczących między innymi drugiego podbródka, tak zwanych bryczesów czy nawet pulchnych policzków. Aby skorzystać z tej opcji, warto odwiedzić nasze gabinety ulokowane w Krakowie i Wadowicach.

Czym dokładnie jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych w obrębie różnych partii ciała. Wszystko odbywa się za sprawą specjalnych preparatów – ich rodzaj oraz ilość dobieramy z uwzględnieniem indywidualnych kwestii, dlatego przed rozpoczęciem działań konieczna jest konsultacja z lekarzem. Komórki tłuszczowe są wówczas niszczone, transportowane do wątroby, a następnie ich metabolity ulegają usunięciu z organizmu wraz z moczem. To pozwala permanentnie pozbyć się tłuszczu bez obawy o wystąpienie efektu jo-jo. Lipoliza iniekcyjna nie wpływa jednak na ogólny proces gromadzenia się tłuszczu. Może natomiast pozytywnie oddziaływać na metabolizm komórek skóry, odżywić ją i ujędrnić.

Wskazania

 • chęć likwidacji drugiego podbródka,
 • zbyt pulchne policzki,
 • obwisłe kolana lub łokcie,
 • nadmiar tłuszczu na brzuchu,
 • tak zwane bryczesy, czyli tłuszcz na udach.

Przeciwskazania

 • ciąża, karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciężkie choroby wątroby, nerek,
 • nadmierna otyłość,
 • alergia na którykolwiek ze składników preparatu,
 • czynna infekcja skóry w miejscu podania preparatu.
zabieg lipolizy iniekcyjnej Kraków

Przebieg lipolizy iniekcyjnej w Krakowie

Jak zostało wspomniane, zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, co pozwala na dobór odpowiednich preparatów do indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Umożliwia też sprawdzenie, czy w danym przypadku nie występują przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej. Podczas wizyty lekarz przedstawi, jak wygląda zabieg i udzieli wszelkich niezbędnych informacji. To dobry moment, aby zadać nurtujące pytania, podzielić się swoimi oczekiwaniami i potrzebami. W SIM-MED dbamy o to, by zapewnić Pacjentom komfort, dlatego chętnie przekażemy merytoryczne porady i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Zapraszamy mieszkańców Krakowa i okolic do zapisania się na konsultację.

Sam zabieg trwa około 30-40 minut. Początkowo lekarz przeprowadza mapowanie obszaru zabiegowego i wówczas zaznacza miejsca, w których zostaną podane wybrane preparaty. Następnie aplikuje substancję w określone punkty. Po czasie może tam pojawić się obrzęk lub zaczerwienie. Zazwyczaj konieczne jest kilkukrotne powtórzenie całego procesu w odstępie 2-3 tygodni, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Kwestie te ustalane są indywidualnie, dlatego ponownie warto wspomnieć o tym, iż konsultacja ze specjalistą odgrywa istotną rolę.

Po zabiegu

Skóra poddana lipolizie iniekcyjnej może być tkliwa przez kilka dni, czasem pojawiają się również siniaki, choć zależy to od zastosowanego preparatu. Warto zadbać o nią, przeprowadzając zabiegi drenujące takie jak drenaż czy masaż limfatyczny – to wesprze też proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Zaleca się również chronienie miejsc po iniekcji – nie należy na przykład pozbywać się w sposób mechaniczny strupków. Ponadto warto szczególnie zadbać o higienę w tym okresie oraz powstrzymać się od takich aktywności jak zajęcia na basenie. W naszych gabinetach ulokowanych między innymi w Krakowie udzielamy Pacjentom wszelkich niezbędnych informacji na temat pielęgnacji ciała po zabiegu.

Zapraszamy do SIM-MED

Medycyna estetyczna daje dziś wiele możliwości pozbycia się kompleksów oraz poprawy swojego wyglądu. Nasi specjaliści mają dużą wiedzę w tym zakresie i chętnie udzielają pomocy Pacjentom, którzy chcą poczuć się lepiej we własnym ciele. Lipoliza iniekcyjna to sposób na modelowanie sylwetki, jednak w ofercie posiadamy również zabiegi umożliwiające na przykład pozbycie się zmarszczek czy powiększanie ust. Warto zapoznać się z naszymi usługami i znaleźć idealną opcję dla siebie.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej

1 ampułka

od 900 zł

* ilość podanego preparatu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n. med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ