Medycyna estetyczna Kraków

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
medycyna estetyczna kraków

Z pomocą medycyny estetycznej można poprawić swój wygląd, pozbyć się kompleksów dotyczących drobnych niedoskonałości, na przykład oznak starzenia się skóry. W SIM-MED chętnie korzystamy z szeregu możliwości, jakie zapewnia ta dziedzina, jednak dbamy o to, aby zabiegi były przeprowadzane w bezpieczny sposób i dobierane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Podczas pierwszej wizyty lekarz może zapoznać się z problemem i oczekiwaniami Pacjenta. Przeprowadza wówczas wywiad, aby wykluczyć obecność ewentualnych przeciwwskazań. Na podstawie zebranych informacji opracowuje plan terapeutyczny, a następnie dzieli się wiedzą dotyczącą przebiegu danego zabiegu oraz potencjalnych powikłań. W naszych gabinetach staramy się zapewnić Pacjentom komfort, dlatego chętnie udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące pytania. Mieszkańców miast takich jak Wadowice czy Kraków, gdzie znajdują się gabinety, zapraszamy do zapoznania się z ofertą i umówienia się na konsultację.

użycie toksyny botulinowej

Narodziny medycyny estetycznej

Atrakcyjność fizyczna odgrywała istotną rolę niemal od początku dziejów człowieka, natomiast już w starożytnej Grecji wykonywano pierwsze zabiegi kosmetyczne. Ideałem piękna była wówczas bogini Afrodyta, zatem kobiety, chcąc się do niej upodobnić, nakładały maseczki na twarz, a korzystały przy tym z cennych właściwości glinki oraz miodu. Oficjalnie jednak za ojca medycyny estetycznej uważany jest Jean Jacques Legrand, endokrynolog z Francji. W 1973 roku założył on Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Na operacje plastyczne coraz częściej decydowały się gwiazdy, między innymi Marylin Monroe, u której wykonano korektę nosa.

Dziś zabiegi mające na celu poprawę wyglądu cieszą się rosnącym zainteresowaniem, natomiast sposoby ich przeprowadzania ulegają udoskonaleniom. W naszych gabinetach stosujemy nowoczesne sprzęty oraz nieinwazyjne metody, a na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo Pacjentów. Do planowania zabiegów wykorzystujemy narzędzie pomiarowe BEAUTIPHICATION. Z jego pomocą dobieramy właściwe miejsca podania preparatów iniekcyjnych i wypełniaczy skórnych, co pozwala uzyskać gładkie kontury twarzy. Działanie opisywanego sprzętu bazuje na matematycznej zasadzie piękna i harmonii Leonarda Da Vinci. To umożliwia nam precyzyjną pracę – zapraszamy do zapoznania się z efektami.

gabinet medycyny estetycznej w krakowie

Odmłodzenie twarzy

Zmarszczki, które pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem, w wielu przypadkach stają się źródłem kompleksów. Współczesna medycyna estetyczna daje jednak ogrom możliwości ich niwelowania, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie. W SIM-MED wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, zatem oferujemy:

  • zabieg z użyciem toksyny botulinowej,
  • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • potrójny efekt wypełnienia, uelastycznienia i przebudowy skóry – lifting twarzy,
  • lifting biomimetyczny,
  • zabieg odmładzający kwasem polimlekowym.

Za pomocą specjalnych substancji skutecznie wypełniamy bruzdy na twarzy, osiągając naturalne efekty. Pacjenci mogą liczyć nie tylko na wizualne odmłodzenie, lecz także na nawilżenie skóry, jej wygładzenie oraz zniwelowanie innych niedoskonałości w postaci na przykład poszerzonych porów. Chcąc ujednolicić koloryt twarzy, nadać jej blasku i zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, można zdecydować się również na mezoterapię igłową lub mikroigłową. Polega to na aplikacji substancji czynnych (różnego rodzaju witamin, minerałów, aminokwasów i peptydów biomimetycznych) w głąb skóry za pomocą cienkich igieł. Efekty utrzymują się nawet 36 tygodni – aby zachować je na długo, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Nasi lekarze chętnie udzielą szczegółowych zaleceń w tym zakresie, zapraszamy więc do umówienia się na wizytę w naszym gabinecie w Krakowie.

Planowanie zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej

efekty medycyny estetycznej

Wybierz właściwy zabieg dla siebie

W SIM-MED mamy rozbudowaną ofertę, dlatego jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią metodę i preparat do potrzeb danego Pacjenta. Wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej, które mają na celu nie tylko wypełnienie zmarszczek i nawilżenie skóry. Proponujemy także wypełnianie ust kwasem hialuronowym – chętnie decydują się na to osoby zarówno młode, jak i dojrzałe. W ten sposób można bowiem poprawić kontur warg (zniwelować niedoskonałości, między innymi asymetrię), pozbyć się zmarszczek palacza lub opadających kącików. Korzystamy ze sprawdzonych preparatów STYLAGE, które pozwalają zwiększyć komfort Pacjenta podczas całej procedury.

W celu modelowania kształtu twarzy i sylwetki polecamy lipolizę iniekcyjną. Umożliwia ona permanentne usunięcie tłuszczu (za sprawą rozpuszczenia komórek tłuszczowych) bez obaw o wystąpienie efektu jojo. Ponadto skóra zostaje ujędrniona i odżywiona. Należy jednak wspomnieć o tym, że do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne może być przeprowadzenie serii zabiegów. Co więcej, medycyna estetyczna nie zastąpi regularnych ćwiczeń i zdrowej diety – może natomiast wpłynąć korzystnie na sylwetkę, pomóc w wyeliminowaniu obwisłych kolan lub tłuszczu na udach. Swoje oczekiwania warto omówić ze specjalistami podczas pierwszej konsultacji.

Dlaczego my?

Zapraszamy mieszkańców Krakowa i innych miejscowości do kontaktu z naszymi specjalistami. Od lat zajmujemy się wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej i pomagamy Pacjentom pozbywać się kompleksów, które wpływają negatywnie na samopoczucie czy pewność siebie. Dysponujemy wysokiej klasy wyposażeniem, a w pracy stosujemy sprawdzone preparaty renomowanych marek. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego przed rozpoczęciem działań sprawdzamy, czy nie wystąpiły ewentualne przeciwwskazania.