Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
mezoterapia mikroigłowa dermapen Kraków

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem naszych Pacjentów. Jest on bowiem nieinwazyjny, bezbolesny, a przy tym skuteczny – pozwala uzyskać takie efekty jak znaczne wygładzenie oraz odmłodzenie skóry, zwłaszcza jeśli wykonywany jest z użyciem urządzenia Dermapen. Zaawansowana technologia urządzenia umożliwia stosowanie zmiennej głębokości nakłuć oraz prędkości pracy w celu uzyskania pożądanych efektów. Nakłucia igłami tworzą w skórze tysiące mikrokanalików, w wyniku czego zwiększa się wielokrotnie przepustowość naskórka, a skoncentrowane w preparatach składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza natomiast regenerację skóry i powoduje lepsze krążenie. Korzyści wynikających z mezoterapii Dermapen jest zatem wiele. Pierwsze z nich widoczne są już kilka dni po zabiegu.

Chcąc osiągnąć takie rezultaty, warto odwiedzić siedzibę SIM-MED Kraków i Wadowice – to tu znajdują się nasze gabinety. Zapraszamy do kontaktu, aby umówić się na konsultację ze specjalistą.

Wskazania

 • widoczne drobne zmarszczki,
 • utrata jędrności, elastyczności skóry,
 • łagodny trądzik,
 • poszerzone pory,
 • przebarwienia,
 • utrata kolorytu skóry, skóra odwodniona,
 • drobne powierzchowne blizny, w tym potrądzikowe,
 • cellulit, rozstępy,
 • utrata włosów, łysienie.

Przeciwskazania

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • aktywne stany zapalne na skórze (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
 • tendencja do tworzenia się blizn przerostowych, keloidów.

Na czym polega zabieg mezoterapii Dermapen?

Uzyskanie wymienionych efektów jest możliwe dzięki substancjom czynnym, które wprowadza się w głąb skóry. Mowa tu o różnego rodzaju witaminach, minerałach, aminokwasach oraz peptydach biomimetycznych. W naszym gabinecie medycyny estetycznej aplikujemy te składniki z zastosowaniem technologii automatycznego nakłuwania pulsującymi igłami, a pozwala na to wysokiej klasy urządzenie, którym dysponujemy, czyli Dermapen. Dzięki wspomnianej funkcji możemy dobierać i kontrolować głębokość iniekcji – w zakresie od 0 do 2 mm. Wymienne igły pomagają natomiast zachować optymalną higienę i sterylność podczas całej procedury. To przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa zapewniony Pacjentom korzystającym z mezoterapii mikroigłowej.

korzyści z mezoterapii mikroigłowej

Przebieg mezoterapii mikroigłowej

Nasi specjaliści z krakowskiego SIM-MED na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo Pacjenta. Cała procedura poprzedzona jest więc konsultacją z lekarzem, co pozwala wykryć lub wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej, a także dobrać odpowiednie preparaty z uwzględnieniem indywidualnych kwestii, takich jak wiek czy typ skóry. Jeśli można w bezpieczny sposób przeprowadzić zabieg, znieczulamy dany obszar ciała za pomocą specjalnego kremu. Jak zostało wspomniane, do iniekcji substancji czynnych wykorzystujemy urządzenie Dermapen wyposażone w sterylną, jednorazową głowicę z cienkimi mikroigłami ze stali chirurgicznej. Decyzję odnośnie tego, na jaką głębokość nakłuwana będzie skóra i która jej warstwa zostanie poddana terapii, podejmuje lekarz.

Możliwe jest również wykonanie masażu w trakcie całej procedury. Pozwalają na to sterylne kartridże wykonane ze stali chirurgicznej z końcówkami typu „flower”. 12-igłowy odpowiada za redukcję zmian potrądzikowych, a ponadto powoduje ujędrnienie i odżywienie skóry oraz spłycenie zmarszczek. 36-igłowy zmniejsza widoczność blizn, rozstępów i bruzd, eliminuje drobne przebarwienia i odmładza twarz. Nano-igłowy natomiast świetnie sprawdza się w celu aplikacji substancji czynnych do naskórka w przypadku cery wrażliwej, naczyniowej. Zabieg mezoterapii mikroigłowej można przeprowadzić na każdej partii ciała, nie tylko na twarzy. Pomaga bowiem pozbyć się cellulitu i rozstępów. Zapobiega też łysieniu oraz przerzedzaniu włosów. Co ważne, Dermapen nie uwrażliwia skóry na działanie promieni słonecznych.

mezoterapia dermapen

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po mezoterapii mikroigłowej należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim powinniśmy stosować się do zaleceń lekarza. Udzieli on profesjonalnych porad, biorąc pod uwagę indywidualne kwestie, takie jak typ skóry. Trzeba również unikać sauny i solarium przez 4 tygodnie po zabiegu Dermapen, a przez pierwszą dobę – warto nie stosować makijażu. Pamiętajmy ponadto, aby przez pierwsze godziny nie dotykać leczonego obszaru. Jednakże, poza uprawianiem sportu, można wznowić niemal wszystkie codzienne czynności. Prawdopodobnie już po kilku dniach zauważymy pierwsze efekty. Trwałe zmiany będą widocznie po co najmniej 3 miesiącach, natomiast pełne rezultaty – po upływie roku.

Zapraszamy na konsultacje

Mieszkańcom Krakowa i innych miejscowości proponujemy różne zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów z SIM-MED. Jak wspomniano, popularnością cieszy się zwłaszcza mezoterapia mikroigłowa, której istotną zaletą jest możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę.

Zabieg Dermapen

Dermapen pod oczy

od 500 zł

Dermapen na twarz

od 600 zł

*Istnieje również możliwość połączenia zabiegu Dermapen z peelingami medycznymi.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ