Medycyna estetyczna

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Wszystkie nasze wysiłki zmierzają do zrównoważenia pogoni za nowoczesnymi trendami poprawiania urody, zdobyczami medycyny estetycznej, stawiającą na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i indywidualne potrzeby każdego Pacjenta.

 

Jakie zabiegi oferujemy?

• Mezoterapia igłowa
• Toksyna botulinowa (Bocouture)
• Wypełnianie zmarszczek (Belotero)
• Stymulator tkankowy Radiesse
• Rewitalizacja skóry twarzy – lifting biomimietyczny
• Lipoliza iniekcyjna – reedukacja tkanki tłuszczowej
• Peelingi medyczne

 

Jaki efekt uzyskujemy?

Każdy z zabiegów pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia.

Planowanie zabiegu

Planowanie zabiegu

Jaki jest Twój sekret? BEAUTIPHICATION

Światowej sławy chirurg plastyczny Dr Arthur Swift jest pionierem rewolucyjnego podejścia do niechirurgicznego ulepszenia twarzy, jakim jest BEAUTIPHICATION™, który teraz wykonywany jest także w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED.

Co to jest?

Poszukiwanie piękna to nie tylko przywrócenie młodości, ale także właściwe proporcje konturów twarzy. Zabiegi na twarz metodą iniekcji przy użyciu Caliper BEAUTIPHICATION™, opierają się na matematycznej zasadzie piękna i harmonii Leonarda Da Vinci dzięki „boskiej” proporcji. Medycznym zastosowaniem koncepcji jest to, że idealne piękno może być pojęciem uniwersalnym, co można udowodnić za pomocą matematycznej koncepcji „phi” (złotej proporcji) używanej przez artystów i architektów.

Jak to działa?

Narzędzie do pomiaru BEAUTIPHICATION™, podobne do tego używanego przez mistrza Renesansu, odwzorowuje punkty podawania preparatów iniekcyjnych i wypełniaczy skórnych z precyzją niezbędną do poprawy funkcji i przywrócenia gładkich konturów twarzy. Rozluźniając jeden obszar mięśni, możemy poprawić inne obszary twarzy i cieszyć się estetycznym pięknem rozpoznawanym na całym świecie.

Jaki jest następny krok aby poznać zabiegi z użyciem Caliper BEAUTIPHICATION™?

Umów się na indywidualną konsultację aby lekarz specjalista omówił i przeprowadził odpowiednie zabiegi odpowiadające indywidualnym potrzebom Pacjenta.

Dzięki BEAUTIPHICATION™ jesteśmy w stanie zmaksymalizować potencjał urody poprzez przywrócenie naturalnego piękna, harmonii oraz równowagi i w efekcie uzyskać złotą proporcję twarzy.

PLANOWANIE ZABIEGU

FOTOMEDICUS

Przedstawiamy zaawansowaną technologię do wiarygodnej oceny postępów i skuteczności zabiegów przeprowadzanych w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED.

Co to jest?

Niezwykle precyzyjne urządzenie do diagnostyki skóry dzięki któremu możemy zobrazować Pacjentowi efekty terapii i zabiegów. Przed każdym zabiegiem wykonujemy zdjęcia obszaru zabiegowego i tworzymy szczegółową historię terapii pacjenta, opartą na fotografiach o najwyższej jakości technicznej wykonywanych w tych samych warunkach oświetleniowych, zarówno przed jak i po zabiegu.

Jak to działa?

Zastosowanie polaryzacji krzyżowej wraz z filtrami cyfrowymi pozwala pokazać rozkłady hemoglobiny lub melaniny niewidoczne w normalnym świetle i na zdjęciach wykonanych tradycyjnymi metodami dlatego FOTOMEDICUS znajduje zastosowanie zarówno w dermatologii jaki i medycynie estetycznej i umożliwia:

 • analizę przebarwień i blizn,
 • analizę rozszerzonych naczyń krwionośnych,
 • wykonanie symulacji rezultatów poszczególnych zbiegów w tym z użyciem toksyny botulinowej i wypełniaczy,
 • wgląd w zmiany będące na skórze i tuż pod jej powierzchnią

Oprogramowanie zawiera zespół narzędzi graficznych pozwalający szybko zaplanować zabieg z uwzględnieniem dawek, sposobu podawania i kierunków wstrzykiwania bezpośrednio na tle wykonanego zdjęcia.

Zastosowane rozwiązania pozwalają ustawić głowice urządzenia w taki sposób, aby była możliwość wykonania zdjęć nie tylko w pozycji siedzącej ale również w pozycji stojącej. Daje to możliwość wykonywania zdjęć dowolnej części ciała, pod dowolnym kątem lub pod kątami zalecanymi i standardowymi.

WYKONYWANE ZABIEGI

Mezoterapia jest małoinwazyjną metodą stosowaną w celu regeneracji, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia skóry, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce wypadania włosów. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę koktajli leczniczych.

Szczególne uznanie wśród pacjentów mezoterapia igłowa zyskała dzięki szybko widocznym i długotrwałym efektom, poprawiającym kondycję i wygląd skóry oraz włosów.

Wskazania do mezoterapii:

 • zmarszczki, wiotkość i ścieńczenie skóry
 • nierówny koloryt, utrata blasku skóry
 • zapobieganie wypadaniu włosów
 • terapia cellulitu
 • terapia rozstępów

Największe efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów ( 4-6 zabiegów co 7-14 dni, następnie jeden zabieg co 2-3 miesiące przez 6 miesięcy). Należy pamiętać że nawet pojedynczy zabieg ma korzystne działanie na skórę.

Toksyna botulinowa (Bocouture)

Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez laseczki Clostridum botulinum i stosowana w medycynie od wielu lat. W roku 1793r. po raz pierwszy wykorzystał ją P. Scott w celu wykonania blokady nerwowo-mięśniowej. W medycynie estetycznej jest stosowana w terapii zmarszczek mimicznych twarzy a szczególnie 1/3 górnej części ( gładzizny, zmarszczek poprzecznych czoła, i tzw. „ kurzych łapek”). Toksyna botulinowa blokuje przekazywanie impulsów między nerwami i mięśniami, powodując relaksacje mięśni.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 72 godzinach od podania. Szczyt działania przypada na 2-3 tydzień a efekt boksu utrzymuje się około 6 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek

Zabieg wypełniania zmarszczek polega na podaniu substancji wypełniającej (kwas hialuronowy) w zadłuż przebiegu zmarszczki, co daje efekt jej spłycenia lub całkowitego usunięcia.

Wypełniacze stosuje się w celu korekcji bruzd nosowo-wargowych, opadniętych kącików ust, zmarszczek okolicy oczu, w celu modelowania i powiększania ust. Kwas hialuronowy jest podawany za pomocą bardzo cienkiej igły.

Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do roku w zależności od podanego preparatu oraz leczonej okolicy.

Kwas hialuronowy służy również do modelowania twarzy. Nadaje policzkom objętość i doskonale nawilża skórę. Szczególnie dobrze sprawdza się w korekcji: bruzd nosowo-wargowych, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek na policzkach .

Radiesse

Zabieg zwiększający gęstość skóry, poprawiający jej strukturę bez efektu nadmiernego dodawania objętości. Perfekcyjnie modeluje kontur twarzy, a dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu efekt wypełnienia zmarszczek widoczny jest tuż po zabiegu i utrzymuje się zazwyczaj ponad rok.

Stosowany przy umiarkowanych i głębokich bruzdach nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarach jarzmowych oraz poprawia kształtu twarzy, w tym także nosa.

Polecany również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu.

Gwarancją bezpieczeństwa zabiegu jest główny składnik preparatu Radiesse™ — hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Radiesse jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3–4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający.

Rewitalizacja skóry twarzy – lifting biomimetyczny

Nowatorska i zarazem unikatowa technika małoinwazyjnej biorewitalizacji skóry wykorzystująca najnowsze osiągnięcia w medycynie estetycznej i anti-aging. W zależności od potrzeby danego pacjenta wykorzystujemy kilka preparatów: REVOFIL, DERMAHEAL HSR, SR, SB. Preparaty te łączy zawartość peptydów biomimetycznych .

Bazujący na unikalnym połączeniu usieciowanego kwasu hialuronowego i 2 peptydów biomimetycznych REVOFIL oraz intensywnie rewitalizująca moc koktajlu opartego na związkach stymulujących naturalne procesy naprawcze skóry pozwala na długo powstrzymać proces starzenia.

Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

Nowatorska i zarazem unikatowa technika małoinwazyjnej biorewitalizacji skóry wykorzystująca najnowsze osiągnięcia w medycynie estetycznej i anti-aging. W zależności od potrzeby danego pacjenta wykorzystujemy kilka preparatów: REVOFIL, DERMAHEAL HSR, SR, SB. Preparaty te łączy zawartość peptydów biomimetycznych .

Bazujący na unikalnym połączeniu usieciowanego kwasu hialuronowego i 2 peptydów biomimetycznych REVOFIL oraz intensywnie rewitalizująca moc koktajlu opartego na związkach stymulujących naturalne procesy naprawcze skóry pozwala na długo powstrzymać proces starzenia.

Peelingi medyczne

Peeling to nieinwazyjny zabieg medyczny powodujący poprawę stanu naskórka, a często także skóry właściwej poprzez usunięcie zlokalizowanych w ich obrębie defektów kosmetycznych oraz zmian chorobowych. Polega on na aplikacji związków chemicznych, które powodują złuszczanie, a następnie regenerację naskórka, lub jednocześnie naskórka i skóry właściwej.

Wskazania do peelingów medycznych:

 • przebarwienia posłoneczne
 • starzenie się skóry, zmarszczki, utrata jędrności skóry
 • trądzik
 • blizny
 • nadmierne rogowacenie skóry

Aby osiągnąć zamierzony efekt wskazane jest wykonanie serii peelingów. W zależności od zaleconego protokołu postępowania peeling wykonuje się co 2 do 4 tygodni.

Po peelingu obowiązuje zakaz opalania się i korzystania z solarium przez okres przynajmniej 4 tygodni. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Po zabiegu może dojść do łuszczenia się naskórka — intensywność łuszczenia zależy od rodzaju użytej substancji chemicznej.

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.