Powiększanie ust kwasem hialuronowym

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
wypełnianie ust kwasem hialuronowym kraków

Modelowanie ust należy do popularnych zabiegów medycyny estetycznej, które SIM-MED oferuje mieszkankom Krakowa, Wadowic i okolic. To skuteczny sposób, by podkreślić naturalne piękno, a także wzmocnić pewność siebie.

Naturalny efekt

W medycynie estetycznej wyczucie lekarza wykonującego zabieg jest kluczowe dla uzyskania satysfakcjonującego rezultatu – odpowiedniego wymodelowania twarzy, nadania jej delikatności i miękkości rysów. Niezwykle ważną rolę przy wypełnianiu ust odgrywa umiar, który pozwala zachować naturalność. Sposób postępowania zależy od tego, z jakim Pacjentem pracujemy:

  • u osób młodych – zwracamy uwagę na delikatne wykonturowanie, poprawę objętości, dyskretne podniesienie kącików warg,
  • u Pacjentów starszych – skupiamy się na przywróceniu jędrności tkanki i nawilżeniu.

W obu przypadkach zabieg likwiduje pozornie smutny wyraz twarzy. Istotne jest jednak utrzymanie odpowiednich proporcji, by 1/3 stanowiła warga górna, a 2/3 – dolna. Doświadczenie lekarzy SIM-MED pokazuje, że modelowania wymaga zazwyczaj warga górna – dbamy więc o nadanie jej odpowiedniego konturu, objętości i o zaznaczenie łuku kupidyna.

Jak przebiega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na podaniu preparatu dobranego do potrzeb Pacjenta. Wcześniej wargi są znieczulane kremem, a dodatkowo sam preparat ma w swoim składzie lidokainę lub mepiwakainę, które działają znieczulająco podczas wykonywania iniekcji, co minimalizuje uczucie dyskomfortu.

Pełny rezultat zobaczymy po około 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy zintegruje się z tkanką, choć różnica będzie widoczna zaraz po zabiegu.

W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, efekt utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Później zabieg wypełniania ust można powtórzyć. Przed zabiegiem: odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, w czasie której omawiane są oczekiwania Pacjenta i możliwości wypełnienia ust.

Po zabiegu: należy wstrzymać się z przyjmowaniem gorących napojów i posiłków przez 2 godziny; zaleca się natomiast nawadnianie organizmu. Jeśli pojawią się siniaki, wskazane jest sięgnięcie po preparaty z arniką działające miejscowo lub podawane doustnie.

Wskazania

  • poprawa konturu warg (asymetria, wady zgryzu, zbyt małe lub zbyt wąskie wargi),
  • wargi przesuszone, pozbawione jędrności,
  • zmarszczki palacza,
  • opadające kąciki,
  • konturowanie i nadanie wargom objętości.

Wypełnianie ust przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • aktywna opryszczka,
  • obecność trwałego implantu w ustach.

 

Innowacje STYLAGE® od Laboratories Vivacy w Krakowie

Wiele osób obawia się zabiegów wypełniania ust z powodu dyskomfortu wiążącego się z iniekcją preparatu. Jednak lekarze SIM-MED z myślą o swoich Pacjentach sięgają po produkty nowej generacji, które znacznie wpływają na podniesienie komfortu całej procedury. Zostały one wyprodukowane przez francuską markę Laboratories Vivacy – lidera iniekcyjnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Są one chętnie wybierane przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej ze względu na wysoki profil bezpieczeństwa i klinicznie udowodnione efekty przeciwstarzeniowe. Linia STYLAGE® otrzymała wiele prestiżowych nagród – między innymi Perły Dermatologii 2021 przyznawane w czasie XXII Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging.

Preparaty STYLAGE® zawierają też antyoksydanty, takie jak sorbitol oraz mannitol, które wzmacniają działanie kwasu hialuronowego, a jednocześnie opóźniają jego degradację. Formuła ta powstała w wyniku opracowania unikalnej technologii IPN-LIKE, opartej na przenikających się wzajemnie sieciach polimerowych – dzięki tej „elastyczności” preparat równomiernie rozprowadza się w tkankach. To wszystko sprawia, że efekt zabiegu wypełniania ust utrzymuje się dłużej i jest naturalny.

Zapraszamy na konsultacje

Kraków i Wadowice – to miasta, w których znajdziesz Instytut SIM-MED. W naszych gabinetach wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej udzielą wszelkich informacji o wypełnianiu ust oraz odpowiedzą na Twoje pytania. Następnie dzięki zabiegowi możesz uzyskać oczekiwany rezultat w oparciu o nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną metodę.

Zabieg powiększania ust

Powiększanie ust 1ml kwasu hialuronowego

od 1450zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n. med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ