Zabieg odmładzający Sculptra

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
sculptra kraków

Dostępnych jest wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mają na celu zapewnienie efektu odmłodzenia (wygładzenia zmarszczek, uniesienia opadających policzków czy podbródka, ujędrnienia skóry). Taki rezultat można osiągnąć z zastosowaniem na przykład preparatu Sculptra, którego używamy również w naszej klinice SIM-MED. Posiadamy gabinety w miastach takich jak Kraków i Wadowice, zatem zapraszamy osoby z okolic i nie tylko do zapisania się na konsultację. Chętnie opowiemy więcej o możliwościach i zaletach opisywanej substancji oraz zweryfikujemy, czy w danej sytuacji jest wskazane jej wykorzystanie.

Sculptra – działanie i skład

To popularny w obszarze medycyny estetycznej preparat bazujący na kwasie L-polimlekowym. Składnik ten występuje naturalnie w organizmie, zatem ryzyko skutków ubocznych jego zastosowania okazuje się niewielkie. Służy pobudzaniu produkcji kolagenu, co prowadzi do widocznej poprawy jakości i wyglądu cery oraz podniesienia opadających, zwiotczałych fragmentów twarzy. Zmiany nie pojawiają się od razu, gdyż opisywany preparat nie należy do wypełniaczy. Jego rolą jest zapoczątkowanie naturalnych procesów w organizmie, czego efekt stanowi długotrwałe ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Oczekiwany rezultat – przywrócenie harmonii (właściwych objętości) twarzy – będziemy zatem mogli dostrzec w ciągu kilku tygodni.

Wskazania

Zabieg odmładzający skórę twarzy, bazujący na zastosowaniu preparatu Sculptra, jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Sprawdza się w sytuacjach, kiedy doszło do utraty objętości twarzy w wyniku procesu starzenia się lub utraty tkanki tłuszczowej. Chętnie korzystają z niego osoby borykające się między innymi z:

  • opadniętymi policzkami i podbródkiem,
  • bruzdami nosowo-wargowymi,
  • brakiem jędrności cery.

W wymienionych sytuacjach warto zgłosić się do naszego gabinetu (na przykład do kliniki SIM-MED w Krakowie), aby dopasować odpowiedni zabieg odmładzający do indywidualnych potrzeb i oczekiwań

Przeciwskazania

Preparatu Sculptra nie stosuje się w przypadku:

  • ciąży albo karmienia piersią,
  • chorób autoimmunologicznych,
  • czynnych infekcji bakteryjnych lub wirusowych w obrębie twarzy,
  • skłonności do tworzenia się blizn przerostowych,
  • przyjmowania niektórych leków, na przykład przeciwkrzepliwych.

Podstawę stanowi zatem wcześniejsza rozmowa z lekarzem, aby móc wykryć lub wykluczyć obecność ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia omawianego zabiegu odmładzającego.

Zabieg Sculptra krok po kroku

Taką usługę może realizować wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Przed rozpoczęciem aplikacji preparatu przeprowadza on szczegółowy wywiad z Pacjentem. Jak wspomniano, jest to konieczny etap, aby między innymi ocenić wskazania i przeciwwskazania. Podstawę stanowi również wykonanie badania dermatologicznego. Na bazie zebranych informacji można określić plan zabiegów odmładzających, a więc ich przybliżoną ilość oraz częstotliwość. Sam proces podania preparatu Sculptra trwa około pół godziny; substancję aplikuje się w określone partie twarzy Pacjenta. Niekiedy wiąże się to z niewielkim dyskomfortem, jednak w razie potrzeby możemy znieczulić cerę za pomocą specjalnego kremu. Końcowy etap stanowi masaż twarzy, podczas którego lekarz jest w stanie dokładnie rozprowadzić preparat.

Zdarza się, że już pierwszy zabieg przynosi oczekiwane efekty, jednak na finalny rezultat musimy poczekać około 6-8 tygodni. W większości przypadków konieczne jest wykonanie dwóch lub trzech zabiegów w określonym odstępie czasowym (na przykład co dwa miesiące). Uzyskane w ten sposób zmiany utrzymują się nawet przez 25 miesięcy. Chcąc zachować je na długo, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry – mowa tu między innymi o regularnym masowaniu twarzy, zwłaszcza przez pierwsze dwa tygodnie po aplikacji preparatu. Należy również unikać sauny i solarium przez około 4 tygodnie.

Zabieg odmładzający skórę twarzy wykonywany przez specjalistów

W naszym gabinecie SIM-MED, między innymi w Krakowie, nad prawidłowym przebiegiem całego procesu czuwa wykwalifikowany lekarz. Dba on o to, aby aplikacja odbywała się w sposób bezpieczny i komfortowy dla Pacjenta. Warto zapisać się na pierwszą konsultację w naszej klinice, aby porozmawiać na temat szczegółów.

Cennik Sculptra Kraków

Zabieg odmładzający Sculptra

Sculptra - kwas L-polimlekowy (1 ampułka)

1950 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ