Zabieg odmładzający Sculptra

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
zabieg odmładzający

Sculptra to zabieg wykorzystujący naturalny biostymulator – kwas polimlekowy. Preparat nie ma sobie równych w korekcie opadających policzków, podbródka, a polega na stymulacji produkcji własnego kolagenu.

Na czym polega zabieg odmładzający skórę twarzy Sculptra?

Dzięki aktywnemu składnikowi Sculptry – kwasowi L-polimlekowemu – nasze własne fibroblasty są stymulowane do produkcji młodzieńczego kolagenu- kolagenu typu I. Efekt polegający na przywróceniu harmonii twarzy (właściwych objętości) następuje stopniowo w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Efekty zabiegu

Ostateczne efekty widzimy około 6-8 tygodni po zabiegu. Sculptra stymuluje produkcje kolagenu, przebudowuje i liftinguje skórę, tworząc odpowiednie dla niej rusztowanie. Zazwyczaj w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu wykonuje się 2-3 zabiegi co 2 miesiące, ale zdarza się, że i jeden zabieg daje Pacjentowi zadowalający efekt. W zależności od wyjściowej kondycji skóry, czynników genetycznych oraz stylu życia rezultaty mogą się utrzymywać nawet do 25 miesięcy po serii zabiegów.

CENNIKUMÓW SIĘ ONLINE

Wskazania

Jest to zabieg dla osób (zarówno mężczyzn jak i kobiet) u których doszło do utraty objętości twarzy, zarówno w wyniku postępującego procesu starzenia się jak i utraty tkanki tłuszczowej (odchudzanie się).

Przeciwskazania

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • czynne infekcje w obrębie twarzy (bakteryjne, wirusowe),
  • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
  • keloidów.

Przebieg zabiegu Sculptra

Zabieg odmładzający Sculptra może być wykonany WYŁĄCZNIE przed wykwalifikowanego lekarza. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna, podczas której lekarz zbierze wywiad, przeprowadzi badanie dermatologiczne i oceni wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz nakreśli jego plan (przybliżona ilość zabiegów oraz ich częstotliwość).

Sam zabieg trwa około 30 min i polega na aplikacji odpowiednio przygotowanego preparatu we właściwe okolice/partie twarzy. Zabieg Sculptra wiąże się z niewielkim dyskomfortem, ale jeśli Pacjent wykazuje chęć to możliwe jest znieczulenie kremem przed zabiegiem. Zabieg kończy się masażem twarzy, który pozwala lekarzowi dokładnie rozprowadzić podany preparat.

Co po zabiegu?

Po zabiegu przez 2 tygodnie Pacjent masuje twarz w domu (najlepiej 2 razy dziennie przez 5 minut), używając delikatnego kremu. Nie powinien chodzić na saunę oraz solarium przez około 4 tygodnie.

Cennik Sculptra Kraków

Zabieg odmładzający Sculptra

Sculptra - kwas L-polimlekowy (1 ampułka)

1600 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.