Zabieg odmładzający Sculptra

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
fin sculptra 2

Sculptra to zabieg wykorzystujący naturalny biostymulator – kwas polimlekowy. Preparat nie ma sobie równych w korekcie opadających policzków, podbródka, a polega na stymulacji produkcji własnego kolagenu.

Na czym polega zabieg odmładzający skórę twarzy Sculptra?

Dzięki aktywnemu składnikowi Sculptry – kwasowi L-polimlekowemu – nasze własne fibroblasty są stymulowane do produkcji młodzieńczego kolagenu- kolagenu typu I. Efekt polegający na przywróceniu harmonii twarzy (właściwych objętości) następuje stopniowo w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Efekty zabiegu

Ostateczne efekty widzimy około 6-8 tygodni po zabiegu. Sculptra stymuluje produkcje kolagenu, przebudowuje i liftinguje skórę, tworząc odpowiednie dla niej rusztowanie. Zazwyczaj w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu wykonuje się 2-3 zabiegi co 2 miesiące, ale zdarza się, że i jeden zabieg daje Pacjentowi zadowalający efekt. W zależności od wyjściowej kondycji skóry, czynników genetycznych oraz stylu życia rezultaty mogą się utrzymywać nawet do 25 miesięcy po serii zabiegów.

Wskazania

Jest to zabieg dla osób (zarówno mężczyzn jak i kobiet) u których doszło do utraty objętości twarzy, zarówno w wyniku postępującego procesu starzenia się jak i utraty tkanki tłuszczowej (odchudzanie się).

Przeciwskazania

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • czynne infekcje w obrębie twarzy (bakteryjne, wirusowe),
  • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
  • keloidów.

Przebieg zabiegu Sculptra

Zabieg  Sculptra wykonuje WYŁĄCZNIE wykwalifikowany lekarz. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna, niezbędna do zebrania wywiadu, przeprowadzenia badania dermatologicznego oraz oceny wskazań i przeciwwskazań. Wtedy tez nakreślamy plan zabiegu (przybliżoną ilość zabiegów oraz ich częstotliwość).

Zabieg trwa około 30 min i polega na aplikacji przygotowanego preparatu we właściwe okolice/partie twarzy. Zabieg Sculptra wiąże się z niewielkim dyskomfortem, ale na życzenie pacjenta można znieczulić skórę kremem. Zabieg kończy się masażem twarzy, który pozwala lekarzowi dokładnie rozprowadzić podany preparat.

Co po zabiegu?

Przez 2 tygodnie Pacjent powinien masować twarz w domu (2 razy dziennie przez 5 minut), używając delikatnego kremu. Należy unikać sauny oraz solarium przez około 4 tygodnie.

Cennik Sculptra Kraków

Zabieg odmładzający Sculptra

Sculptra - kwas L-polimlekowy (1 ampułka)

1850 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ