Toksyna botulinowa

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

TOKSYNA BOTULINOWA (Bocouture, Azzalure)

Wciąż złotym standardem w niwelowaniu zmarszczek mimicznych jest zabieg z wykorzystaniem neuromodulatora, znanego powszechnie jako toksyna botulinowa. Nazwa substancji nadal budzi szereg kontrowersji i jest kojarzona z niezwykle karykaturalną, „napompowaną” lub pozbawioną mimiki twarzą. A tym czasem jest to preparat i zabieg wywołujący znacznie mniej działań niepożądanych w porównaniu do innych substancji lub zabiegów.

Substancja taka jak neuromodulator jest stosowana od wielu lat w medycynie, a przede wszystkim w neurologii (leczenie migreny, kręczu karku, mózgowego porażenia dziecięcego), dodatkowo uwagi wymaga fakt, że w ww. schorzeniach stosuje się znacznie większe dawki, niż w medycynie/dermatologii estetycznej. Dawki te są absolutnie bezpieczne!!!

Omawiana tu substancja blokuje przewodnictwo pomiędzy zakończeniem nerwowym a mięśniami lub np. gruczołami potowymi, stąd botulinę stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Efekty działania pojawiają się około 72 godziny po zabiegu, a pełny profil widzimy 2 do 3 tygodni po zabiegu. Utrzymują się różnie, to zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta i wynosi od 3 do 8 miesięcy.

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.