SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
trychologia Kraków

Różnego rodzaju choroby skóry głowy mogą wiązać się nie tylko z uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak swędzenie czy pieczenie, lecz także z kompleksami wynikającymi z osłabienia i wypadania włosów. Ważne jest zatem szybkie wdrożenie odpowiednich działań, zanim schorzenie rozwinie się do zaawansowanego stadium. Początkowy etap to jednak szczegółowa diagnostyka, w której istotną funkcję pełni tak zwana trichoskopia. Aby wykonać badanie, warto udać się do jednego z gabinetów SIM-MED. Kraków i Wadowice – w tych miejscowościach można nas znaleźć. Zapraszamy do umówienia się na konsultację z doświadczonym specjalistą.

Przebieg badania trychologicznego

Trichoskopia to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pomaga w praktyce klinicznej szybko ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych, naczyń mikrokrążenia oraz łodygi włosa. Ta ocena umożliwia z kolei wstępne rozpoznanie problemu, na przykład rodzaju łysienia czy wypadania włosów.

W badaniu trychologicznym ważną rolę odgrywa urządzenie nazywane wideodermatoskopem. Lekarz przykłada je do części potylicznej, skroniowej i czołowej. Za pomocą specjalnej kamery wykonuje zdjęcia, a dzięki opcji wielokrotnego przybliżenia może dokładnie analizować poszczególne fragmenty skóry. Ta metoda diagnostyczna została opracowana przez polskich dermatologów. Jest w pełni bezpieczna, dlatego stosuje się ją w przypadku osób w różnym wieku, także podczas diagnozowania i leczenia Pacjentek będących w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Na co dzień wykorzystujemy ją także w naszych gabinetach SIM-MED ulokowanych między innymi w Krakowie.

 

Wskazania

Procedura sprawdza się w procesie diagnozowania różnych chorób, zatem do specjalisty warto zgłosić się w sytuacji, gdy zauważamy u siebie objawy między innymi:

  • łysienia androgenowego,
  • łysienia telogenowego,
  • łysienia plackowatego,
  • łysienia bliznowaciejącego,
  • trichotillomanii,
  • łuszczycy z łojotokowym zapaleniem skóry,
  • wszawicy, czyli zarażenia wszą ludzką,
  • grzybicy skóry głowy,
  • łupieżu czerwonego mieszkowego,
  • atopowego zapalenia skóry.

Trichoskopia – dlaczego warto?

Niestety nasza skóra głowy narażona jest na różnego rodzaju schorzenia z uwagi na dużą ilość receptorów oraz szybką produkcję sebum. Takie środowisko sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i zakażeń grzybiczych. Do występowania chorób w tym obszarze przyczynia się również nieprawidłowa pielęgnacja (na przykład stosowanie intensywnie oczyszczających szamponów), a także obecność alergii. Kluczowa jest zatem obserwacja tej okolicy, aby móc szybko zareagować na postępujący problem. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, wykona trichoskopię, ewentualnie zaleci kolejne badania. Na podstawie uzyskanych informacji opracuje plan leczenia.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy!

teichoskopia Kraków

Jak przygotować się do badania trychologicznego?

Trichoskopia jest skuteczną metodą diagnostyczną, jednak na jej wyniki mogą wpływać pewne czynniki, co warto uwzględnić, planując odwiedzenie specjalisty. Przede wszystkim dzień przed wizytą nie należy stosować środków do stylizacji włosów, takich jak żele, pianki czy lakiery. Ważne jest także, aby w tygodniu poprzedzającym wizytę nie farbować włosów – mowa tu zwłaszcza o ciemnych farbach, które pokrywają także skórę głowy, utrudniając analizę. Zalecamy również, aby na dzień przed badaniem nie myć włosów. Ponadto warto zastanowić się, jak długo trwa problem i jakich dokładnie objawów doświadczamy – informacje te będą potrzebne podczas wywiadu z lekarzem.

Jak dbać o skórę głowy?

Bardzo ważne jest szybkie reagowanie w razie wystąpienia objawów choroby. Wtedy należy udać się do lekarza w celu wykonania trichoskopii. W sytuacji wykrycia ewentualnych zmian chorobowych należy bezwzględnie stosować się do zaleceń specjalisty – nie można na przykład samodzielnie zmieniać lub odstawiać przepisanych leków. W celu zapobiegania rozwojowi schorzeń warto zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację włosów i skóry głowy. Dobrym pomysłem będzie stosowanie naturalnych szamponów i odżywek zawierających roślinne składniki myjące.

 

Konsultacja trychologiczna (20-30min)

250-300 zł

Mezoterapia igłowa - 1 ampułka

od 950 zł

Mezoterapia skóry głowy - terapia łysienia

od 500 zł

Dr Cyj HairFiller - 1 zabieg

1300 zł

Dr Cyj HairFiller - 4 zabiegi

3800 zł

Trichoskopia i inne badania wykonywane w SIM-MED

W Instytucie Medycyny Estetycznej SIM-MED w Krakowie i Wadowicach kładziemy duży nacisk na precyzyjną diagnostykę skóry głowy, oferując trychologiczne badanie za pomocą trichoskopii. Nasze usługi obejmują kompleksowe badanie skóry głowy, mieszków włosowych, naczyń mikrokrążenia oraz łodygi włosa. przy użyciu trichoskopu, co pozwala na dokładną ocenę oraz wybór skutecznego sposobu leczenia łysienia.

W SIM-MED w Krakowie, dermatoskopia oraz trichoskopia jest przeprowadzana z najwyższą starannością i profesjonalizmem. Każde badanie jest indywidualnie dostosowane do potrzeb i historii skórnej pacjenta, co przekłada się na ich spokój ducha i zadowolenie. Nasz zespół specjalistów wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia, co pozwala na wykrywanie nawet najdrobniejszych zmian skórnych w początkowym stadium ich rozwoju.

ZadzwońSprawdź jak dojechaćUmów się online

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

dr n.med. Ana
Kucharski-Alekseenko

Umów wizytę

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

dr n.med. Dominika
Kwiatkowska

Umów wizytę

lek.med. Anna Sobczyk

lek.med. Anna
Sobczyk

Umów wizytę

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

lek.med. Justyna
Kostyra-Grabowska

Umów wizytę

lek.med. Ewelina Mazur

lek.med. Ewelina
Mazur

Umów wizytę