Wykonywane zabiegi

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Wszystkie nasze wysiłki zmierzają do zrównoważenia pogoni za nowoczesnymi trendami poprawiania urody, zdobyczami medycyny estetycznej, stawiającą na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i indywidualne potrzeby każdego Pacjenta.

 

Jakie zabiegi oferujemy?

• Mezoterapia igłowa
• Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen
• Rewitalizacja skóry
• Płynny neuromodulator Alluzience
• Toksyna botulinowa
• Stymulator tkankowy – Radiesse
• Wypełnianie zmarszczek
• Wypełnienie ust
• Peelingi medyczne
• Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

 

Jaki efekt uzyskujemy?

Każdy z zabiegów pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia.

Mezoterapia mikroigłowa dermapen

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Urządzenie R.Pen by Urgo Aesthetics opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł umożliwiając wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Funkcja ta pozwala dobrać i kontrolować głębokość iniekcji w zakresie od 0 –2,00 mm., a dzięki wymiennym igłom zachowuje sterylność zabiegu. Urządzenie odznaczasię większą precyzją i efektywnością zabiegu oraz komfortem dla pacjenta, wporównaniu do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii.

Nakłucia igłami tworzą w skórze tysiące mikrokanalików, dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się przepustowość naskórka, a wysoko skoncentrowane składniki zawarte w specjalnie skomponowanych preparatach wnikają głębiej i mają wyższe stężenie.

Efekty zabiegu:

 • wygładzenie skóry i redukcja widocznych zmarszczek,
 • zwiększenie jędrności skóry i poprawa napięcia skóry,
 • widoczna regeneracja i odmłodzenie skóry,
 • ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry,
 • zmniejszenie trądziku i rozszerzonych porów,
 • zmniejszenie widocznych blizn pozabiegowych, potrądzikowych, powypadkowych,
 • zagęszczenie skóry i głębokie jej nawilżenie
 • zwiększenie penetracji substancji aktywnych,
 • działanie przeciw łysieniu oraz przerzedzaniu włosów na skórze głowy,
 • redukcja cellulitu i rozstępów.
mezoterapia mikroigłowa dermapen

Zalety zabiegu:

 • możliwość zmiany długości igieł w trakcie zabiegu,
 • zabieg przeznaczony dla każdego typu cery,
 • możliwość przeprowadzenia terapii niezależnie od pory roku,
 • nie uwrażliwia skóry na działanie promieni słonecznych,
 • możliwość wykonania zabiegu na każdej partii ciała,
 • sterylne kartridże wykonane z stali chirurgicznej z końcówkami typu „flower” umożliwiającymi opcjonalne wykonanie masażu podczas zabiegu:
  • 12-IGŁOWY – redukcja zmian potrądzikowych, pojędrnienie i spłycenie zmarszczek, odżywienie,
  • 36-IGŁOWY – redukcja blizn i rozstępów, niwelowanie bruzd, drobnych przebarwień, odmładzanie,
  • NANO-IGŁOWY – umożliwia wykonanie masażu, podanie substancji czynnych do naskórka, odpowiedni dla skór wrażliwych, naczyniowych.

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA (CG-Styler 600, Belotero Revive, Aquashine Br oraz inne preparaty)

Twórcą mezoterapii jest francuski lekarz Michel Pistor, początkowo stosował on różnego rodzaju koktajle do leczenia migreny, zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych, a dopiero w późniejszym etapie zauważył dobroczynne działanie preparatów na skórę, włosy, cellulit.

Ta ponad 50-letnia metoda polega na wstrzyknięciu określonych substancji tam, gdzie kremy nie docierają. Jednym słowem zabieg ten jest głębszą pielęgnacją. Substancją najczęściej wykorzystywaną jest naturalnie KWAS HIALURONOWY!!! Za jego pomocą możemy doskonale nawilżyć i zrewitalizować skórę. Klasyczną mezoterapię wykonujemy za pomocą drobnej igły (ma zaledwie 4-13 mm), ale możemy skutecznie zastąpić ją kaniulą. Zazwyczaj przed zabiegiem stosujemy znieczulenie- krem, który powodując uczucie zdrętwienia twarzy zwiększa Pacjentowi komfort całej procedury. Z uwagi na liczne nakłucia zdarza się, że po zabiegu pojawiają się siniaki, a w okolicach szczególnie delikatnych (skóra wokół oczu, czoło ect.) mogą przez około 2 dni utrzymywać się „koraliki”, to nic innego jak cząsteczki kwasu hialuronowego, które wchłoną się nie pozostawiając śladu. Mezoterapia to również seria zabiegów hamujących wypadanie włosów wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju łysienia oraz przyspieszjąca odrost włosów.

Jest to zabieg absolutnie dla każdego, jako terapia podstawowa dla młodego pokolenia- zapobiega i opóźnia proces starzenia się, jak i terapia wspomagająca dla dojrzałych Pacjentów, tak zwana „wisienka na torcie”😉

lifting twarzy

Rewitalizacja skóry

REWITALIZACJA SKÓRY (zabieg na twarz, szyja, dekolt, dłonie – każdą okolicę ciała przy zastosowaniu: Pink Art Program (Pink Peel, CG Styler, Magic Cream), zabieg SelfCare (zabieg rozświetlająco-energetyzujący French Touch oraz Belotero Revive), oraz nowe oblicze SPA- „SANUS PER AQUAM” (Aquashine Bright, SRT))

Zabieg rewitalizacji, to nic innego jak „lepsza mezoterapia”, ponieważ zawiera preparaty do wstrzyknięć z np. różnymi peelingami, uzyskując „efekt szyty na miarę”. Łączy on w sobie cechy różnych substancji, a co za tym idzie- indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego pacjenta. Zabieg rewitalizacji służy głównie do stymulowania skóry, kwas hialuronowy działa tu głównie nawilżająco, a pozostałe składniki, np. peptydy biomimetyczne pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu- ujędrniają, liftingują skórę. Najbardziej spektakularne efekty bardziej sprężystej i jędrnej skóry widzimy w okolicy dłoni, szyi, dekoltu.

Płynny neuromodulator ALLUZIENCE

Z wiekiem skóra i położone pod nią mięśnie zaczynają odgrywać dużą rolę w pojawianiu się widocznych zmarszczek i fałdów skóry, w tym zmarszczek gładzizny czoła, a toksyna botulinowa
jest często wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej, mających na celu ich wygładzenie. Płynna postać gotowej do użycia toksyny botulinowej pozwala uniknąć złożonych
obliczeń i umożliwia większą precyzję, co może przełożyć się na większe bezpieczeństwo stosowania i dokładność dawkowania.

Zabieg podania płynnej toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu preparatu cienką igłą bezpośrednio w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych – co powoduje miejscowe zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem i daje efekt wygładzenia zmarszczki. Płynna toksyna botulinowa zaczyna działać od razu – od momentu wstrzyknięcia a efekty jej działania pojawiają się z czasem. Mediana wystąpienia odpowiedzi po podaniu leku wynosiła 2-3 dni, a pełny efekt terapeutyczny będzie widoczny dopiero po 30 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się do 6 miesięcy (jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu).

Celem zabiegu jest relaksacja mięśni, twarz Pacjenta będzie wyglądała na bardziej wypoczętą i pełną blasku. Zmarszczki całkowicie lub częściowo zanikną, wyraz twarzy stanie się łagodniejszy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

Toksyna botulinowa (Bocouture, Azzalure)

Wciąż złotym standardem w niwelowaniu zmarszczek mimicznych jest zabieg z wykorzystaniem neuromodulatora, znanego powszechnie jako toksyna botulinowa. Nazwa substancji nadal budzi szereg kontrowersji i jest kojarzona z niezwykle karykaturalną, „napompowaną” lub pozbawioną mimiki twarzą. A tym czasem jest to preparat i zabieg wywołujący znacznie mniej działań niepożądanych w porównaniu do innych substancji lub zabiegów.

Substancja taka jak neuromodulator jest stosowana od wielu lat w medycynie, a przede wszystkim w neurologii (leczenie migreny, kręczu karku, mózgowego porażenia dziecięcego), dodatkowo uwagi wymaga fakt, że w ww. schorzeniach stosuje się znacznie większe dawki, niż w medycynie/dermatologii estetycznej. Dawki te są absolutnie bezpieczne!!!

Omawiana tu substancja blokuje przewodnictwo pomiędzy zakończeniem nerwowym a mięśniami lub np. gruczołami potowymi, stąd botulinę stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Efekty działania pojawiają się około 72 godziny po zabiegu, a pełny profil widzimy 2 do 3 tygodni po zabiegu. Utrzymują się różnie, to zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta i wynosi od 3 do 8 miesięcy.

Stymulator tkankowy (Radiesse)

Niezwykły preparat Radiesse składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia, zawieszonego w żelu z carboksymetylocelulozy. Charakteryzuje się on zdolnością natychmiastowego unoszenia tkanek, korektą ubytku objętości zaraz po iniekcji, oraz stopniowym, rozłożonym w czasie zwiększeniem zawartości kolagenu i elastyny w skórze. Hydroksyapatyt wapnia to stosowany również w stomatologii stymulator, pozwalający nadbudować kość, a więc jest NATURALNYM składnikiem szkliwa, chrząstek i kości. W oparciu o sprzedaną ilość preparatu Radiesse (na chwilę obecną, aż 10 mln strzykawek!!! I liczba wciąż rośnie!!!) oraz liczbę rzetelnie przeprowadzonych badań klinicznych możemy stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że jest to preparat, nie dający praktycznie żadnych powikłań.

Efekty po zabiegu są niezwykle naturalne, nieprzesadzone wypełnienie, absolutnie niezmieniające rysy twarzy Pacjenta widoczne jest od razu po zabiegu. Ale pełne działanie hydroksyapatytu wapnia jest rozłożone w czasie- otóż w ciągu 3 miesięcy po wykonanej procedurze powstaje w naszej skórze nowy „młody” kolagen i włókna elastyny, dzięki temu skóra zyskuje na jakości, zmienia się w jędrną i elastyczną.

Efekty po zabiegu utrzymują się około 18-24 miesięcy, oczywiście w zależności od wyjściowej jakości skóry Pacjenta. Dzięki wyjątkowemu mechanizmowi działania, Radiesse ma wysoki profil bezpieczeństwa i zapewnia wysoką satysfakcję Pacjenta.

Wypełnienie zmarszczek (Stylage, Belotero)

W tym przypadku mówimy o usieciowanym kwasie hialuronowym, a nie o preparacie do mezoterapii, a więc UWAGA!!! Preparaty różnią się gęstością, usieciowaniem a co za tym idzie…dają różne efekty, które utrzymują się przez odmienny czas o zabiegu 🙂

Służą nam np. do wypełnienia zmarszczek, ale to już przeżytek, przede wszystkim modelujemy nim pewne okolice twarzy, np. policzki, przywracając im prawidłowe położenie i objętość (volumetria), lub podkreślając na nowo kontur ust, ich zmysłowość (objętość) i przewracając proporcję pomiędzy górną a dolną wargą.

Kwas hialuronowy to bardzo dobrze poznana substancja o niezwykłych właściwościach higroskopijnych. Wiemy, że potrafi związać wodę w ilości x300 przekraczającej jego masę cząsteczkową. Podany w skórę daje niezwykły efekt nawilżający, ale i ujędrniający. Kiedyś pozyskiwany z grzebieni kogutów (odmiana specjalna), ale obecnie kwas hialuronowy produkuje specjalny szczep bakterii Streptococcus Equi. Usieciowany, gęsty kwas hialuronowy o właściwościach wolumetrycznych daje efekty na około 12 miesięcy.

Wypełnienie ust (Stylage, Belotero)

USTA – czy mogą być bardziej zmysłowe i ponętne, wprost stworzone do całowania…?!

Nie ma wątpliwości, że pełne usta niezależnie od płci i wieku dodają każdemu zmysłowości. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym to stosunkowo prosty, a zarazem niezwykle efektowny sposób na dodanie uroku naszego wyglądu. Podając odpowiednio dobrany preparat z kwasem hialuronowym można sprawić, że nie tylko usta, ale ogólnie cała twarz nabierze miękkości i delikatności. Podczas wykonywania takiego zabiegu niezwykle ważny jest UMIAR, to właśnie on powinien kierować zarówno Pacjentem, jak i lekarzem wykonującym procedurę. Zazwyczaj korekty wymaga górna warga, zarówno pod względem konturu, łuku kupidyna, jak i objętości. Jednak warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji – 1/3 wielkości ust stanowi górna warga, a 2/3 dolna warga. Umiejętnie podana niewielka ilość kwasu hialuronowego potrafi również podnieść kąciki ust i zlikwidować pozornie smutny wyraz twarzy. Praca nad wielkością i objętością ust leży w kręgu zainteresowań głównie młodych osób, natomiast z wiekiem bardziej dojrzałych Pacjentów obserwujemy utratę jędrności i nawilżenia czerwieni wargowej. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego potrafią sprostać i tym oczekiwaniom.

Ilość preparatu jak i jego rodzaj jest dobierana indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Jest to zabieg, który wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (krem Anesderm) z uwagi na niezwykle bogate unerwienie oraz unaczynienie tej wrażliwej okolicy. Po zabiegu musimy się liczyć z obrzękiem (utrzymuje się około 2 dni) oraz niewielkimi siniakami, dlatego planując wizytę w celu korekty ust warto zadbać o czas wolny po zabiegu. Efekt po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego może utrzymywać się do 12 miesięcy.

peelingi medyczne

Peelingi medyczne (SRT, Retix C, Cosmelan)

To grupa niezwykłych zabiegów. Peelingi dermatologiczne polegają na nałożeniu substancji, które odwarstwiają/złuszczają część komórek naskórka. W zależności od substancji zawartych w peelingach możemy przeprowadzić zabieg małoinwazyjny- powierzchowny, złuszczając tylko warstwę rogową, albo bardziej inwazyjny (średnio głęboki, głęboki)- sięgając aż do warstw skóry właściwej. Powierzchnia skóry po takich zabiegach jest gładsza, bardziej jednolita, o poprawionym kolorycie i strukturze- jednym słowem odmłodniała!!! Dodatkowo zabieg daje również efekt stymulujący na skórę, przebudowując ją i produkując nowe włókna kolagenu. W taki sposób możemy stoczyć walkę z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, poszerzonymi porami i łojotokiem. Peelingi słabsze możemy wykonywać przez cały rok, bez obaw o działanie słońca. Zazwyczaj zabiegi te wykonujemy w serii, ilość ich zawsze jest dostosowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Peelingi głębsze można stosować w okresie od października do marca.

Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej (Prostrolane Inner B, Dermaheal LL)

Zabieg LIPOLIZY – to rozpuszczanie komórek tłuszczowych za pomocą specjalnych preparatów, pomagających zwalczać mało zgrabne kolana, drugi podbródek lub zbyt obfity brzuszek. Po podaniu preparatu w wybrany obszar zabiegowy obserwujemy niewielki dyskomfort w trakcie zabiegu, a następnie zaczerwienienie, obrzęk, którego wielkość zależy od rodzaju wykorzystanego preparatu. przez kilka dni po zabiegu skóra jest tkliwa, mogą wystąpić siniaki. po zabiegu obserwujemy zniszczenie komórek tłuszczowych, przetransportowanie ich do wątroby i usunięcie ich metabolitów z moczem. Celem osiągnięcia odpowiednich rezultatów zabieg z reguły wymaga powtórzenia 3-4 razy w ostępie około 2-3 tygodni.

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.