Zabiegi medycyny estetycznej

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
zabiegi medycyny estetycznej Kraków

Obecnie medycyna estetyczna zapewnia wiele możliwości zmiany swojego wyglądu. Pomaga pozbyć się kompleksów, nawet w nieinwazyjny sposób. Osiągnięte efekty często wpływają pozytywnie na samopoczucie i pewność siebie. Chcąc uzyskać takie korzyści, warto odwiedzić gabinet SIM-MED ulokowany w Krakowie. Zajmujemy się wykonywaniem różnych zabiegów, zatem każdy może znaleźć opcję odpowiadającą indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom.

Zabiegi odmładzające

Postępujący proces starzenia się niesie z sobą zmiany na skórze – zmarszczki pojawiają się zwłaszcza w okolicach nosa, ust i oczu czy też na czole. W celu ich wypełnienia stosujemy między innymi stymulatory tkankowe. Wykorzystują on właściwości mikrosfer hydroksyapatytu wapnia oraz żelu karboksymetylocelulozy, aby poprawiać jędrność cery oraz podkreślać kontury twarzy. W ramach medycyny estetycznej można zdecydować się również na:

  • rewitalizację skóry profesjonalnym preparatem, który zawiera kwas hialuronowy oraz peptydy biomimetyczne – substancje te pobudzają produkcję kolagenu i elastyny;
  • zabieg, w którym istotną rolę odgrywa kwas polimlekowy; ten naturalny biostymulator świetnie radzi sobie z korygowaniem opadających policzków i podbródka; podaje się go w konkretne partie twarzy, a następnie lekarz wykonuje masaż, aby dokładnie rozprowadzić preparat;
  • usuwanie zmarszczek mimicznych za sprawą toksyny botulinowej; substancja powoduje relaksację mięśni, co z kolei wpływa korzystnie na wygląd twarzy Pacjenta.

Możliwości jest wiele, zatem wybór odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej bywa problematyczny. Zapraszamy do umówienia się na konsultację w SIM-MED – nasi specjaliści zapoznają się z indywidualnymi kwestiami (na przykład z typem cery Pacjenta, jego wiekiem i stylem życia), a następnie doradzą, jaką metodę wypełniania zmarszczek wybrać. Po zrealizowaniu usługi udzielą szczegółowych zaleceń odnośnie właściwego dbania o leczony obszar, co pomoże utrzymać uzyskane efekty przez długi czas.

zabiegi medycyny estetycznej - odmładzające

Pielęgnacja skóry

Poszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia, worki pod oczami, oznaki fotostarzenia – to wszystko zazwyczaj negatywnie wpływa na wygląd twarzy i często staje się źródłem kompleksów. Chcąc zapobiec wystąpieniu tego typu niedoskonałości lub zniwelować je, warto skorzystać z możliwości, jakie zapewniają zabiegi medycyny estetycznej. W SIM-MED – w gabinecie zarówno w Krakowie, jak i w Wadowicach – wykonujemy mezoterapię igłową oraz mikroigłową. Dzięki iniekcji substancji czynnych (na przykład kwasu hialuronowego, glicerolu czy peptydów biomimetycznych) skóra nabiera blasku, zostaje głęboko nawilżona, wygładzona i zregenerowana. W wielu przypadkach satysfakcjonujące efekty mogą przynieść też peelingi medyczne. Nakłada się wówczas substancje, które złuszczają część komórek naskórka. To sprawia, że cera staje się gładsza oraz zyskuje jednolity koloryt.

Wypełnianie ust

Mówiąc o popularnych zabiegach medycyny estetycznej, nie należy zapominać o modelowaniu ust. W naszym gabinecie w Krakowie zapewniamy Pacjentkom naturalne efekty dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Za pomocą tej substancji możemy nadać wargom objętości, podkreślić ich kontur, zaznaczyć łuk kupidyna, a także pozbyć się opadających kącików lub zmarszczek palacza. Przed rozpoczęciem iniekcji nakładamy specjalny krem znieczulający, który sprawia, że dyskomfort w trakcie całego procesu zostaje zminimalizowany.

Modelowanie sylwetki

Zabiegom medycyny estetycznej poddaje się nie tylko twarz, lecz także inne części ciała. W celu poprawy sylwetki doskonale sprawdza się lipoliza iniekcyjna – umożliwia rozpuszczenie komórek tłuszczowych za pomocą specjalnych preparatów. Pomaga zatem pozbyć się między innymi drugiego podbródka, tłuszczu na udach czy też brzuchu. Substancje podawane są w konkretnych punktach. Tam niszczą komórki tłuszczowe, które następnie zostają przetransportowane do wątroby, a ich metabolity – wydalone wraz z moczem. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, warto powtórzyć cały proces 3-4 razy w odstępie około 2 tygodni.

Poznaj naszą kompleksową ofertę

Zapraszamy do umówienia się na konsultację w naszym gabinecie. Doświadczeni lekarze dobiorą właściwe metody, które pomogą w uzyskaniu oczekiwanych efektów. Zabiegi medycyny estetycznej wykonujemy z zastosowaniem sprawdzonych preparatów oraz profesjonalnych sprzętów, a to przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa.