Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

USTA – czy mogą być bardziej zmysłowe i ponętne, wprost stworzone do całowania? Nie ma wątpliwości, że pełne usta niezależnie od płci i wieku dodają każdemu zmysłowości. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym to stosunkowo prosty, a zarazem niezwykle efektowny sposób na dodanie uroku naszemu wyglądowi.

Zabieg wypełnianie ust

Podając odpowiednio dobrany preparat z kwasem hialuronowym do modelowania ust można sprawić, że wraz z ustami cała twarz nabierze miękkości i delikatności. Podczas wykonywania takiego zabiegu niezwykle ważny jest umiar, i to właśnie on powinien kierować zarówno Pacjentem, jak i lekarzem wykonującym procedurę. Zazwyczaj korekty wymaga górna warga, zarówno pod względem konturu, łuku kupidyna, jak i objętości. Jednak warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji – 1/3 wielkości ust stanowi górna warga, a 2/3 dolna warga. Delikatne wypełnienie ust kwasem hialuronowym potrafi również podnieść kąciki ust i zlikwidować pozornie smutny wyraz twarzy. Praca nad wielkością i objętością ust leży w kręgu zainteresowań głównie młodych osób, natomiast z wiekiem to u bardziej dojrzałych Pacjentów obserwujemy utratę jędrności i nawilżenia czerwieni wargowej. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego potrafią sprostać i tym oczekiwaniom.

Efekt wymodelowanych ust utrzymuje się nawet przez nawet 12 miesięcy. Po tym okresie nic nie stoi na przeszkodzie, by zabieg przeprowadzić ponownie i podtrzymać efekt.

CENNIKUMÓW SIĘ ONLINE

Wskazania

  • Poprawki w zakresie konturu ust (asymetria, wady zgryzu, zbyt małe lub zbyt wąskie usta),
  • Usta przesuszone, pozbawione jędrności,
  • Zmarszczki wokół ust (w tym opadające kąciki ust, zmarszczki palacza),
  • Opadające kąciki ust.

Wypełnianie ust przeciwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią,
  • Aktywna opryszczka,
  • Obecność w ustach trwałego implantu.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg modelowania/wypełnianie ust kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu w okolicę czerwieni wargowej, tak by uzyskać naturalny efekt powiększenia lub wymodelowania ust.
Usta do zabiegu znieczulane są kremem znieczulającym, dzięki czemu zwiększa się komfort zabiegu. Dodatkowo, w większości preparatów zawarty jest już środek znieczulający w postaci lidokainy, mepiwakainy które dodatkowo zmniejszają dyskomfort zabiegu.

Sam lekarz dobiera odpowiedni rodzaj preparatu po uprzedniej konsultacji z Pacjentem.

Postępowanie po zabiegu

  • Przez 2 godziny po zabiegu nie zaleca się spożywać gorących pokarmów i napojów,
  • Zaleca się spożywanie dużej ilości wody w celu osiągnięcia lepszego efektu,
  • W razie wystąpienia siniaków wskazane jest zastosowanie zewnętrznych lub doustnych preparatów z arniką.

 

Zabieg wypełniania ust

Wypełnianie ust 1ml kwasu hialuronowego

od 1200zł

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.