SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym kraków

Zmarszczki stanowią niemal nieodłączny element procesu starzenia się, jednak mogą negatywnie wpływać na ogólną prezencję twarzy. Z tego powodu rosnącą popularność zyskują różne metody ich niwelowania – obecnie medycyna estetyczna zapewnia cały szereg skutecznych zabiegów. Dużym zainteresowaniem naszych Pacjentów i Pacjentek od lat cieszy się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. W gabinetach SIM-MED, które znajdują się w Krakowie i Wadowicach, dbamy o to, aby cała procedura przebiegała w sposób bezpieczny, a jej efekty były dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby.

Czym jest kwas hialuronowy?

Mowa tu o polianionowym biopolisacharydzie z klasy glikozaminoglikanów. Posiada on niezwykłe właściwości higroskopijne (ściągające wodę) – potrafi związać wodę w ilości tysiąckrotnie przekraczającej jego masę cząsteczkową. To substancja naturalnie znajdująca się w organizmie człowieka, zwłaszcza w skórze, a także w płynie stawowym, ciele szklistym gałki ocznej czy innych tkankach. Z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek. Wypełniacze, w których zawarty jest ten składnik, umożliwiają zatem zniwelowanie pierwszych oznak starzenia się. Substancja stosowana w opisywanych preparatach powstaje za sprawą fermentacji bakterii Streptococcus equi. W medycynie estetycznej wykorzystuje się dwa rodzaje kwasu hialuronowego – nieusieciowany (służący nawilżeniu skóry) oraz usieciowany używany w naszych gabinetach SIM-MED, na przykład w Krakowie, do wypełniania zmarszczek.

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek?

Choć nie jest on skomplikowany i długotrwały, aplikacja substancji powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem, który wykryje obecność ewentualnych przeciwwskazań i zajmie się doborem odpowiednich preparatów – różnią się one bowiem gęstością i usieciowaniem, przez co niosą z sobą odmienne efekty. Wypełniacze mają postać krystalicznego, plastycznego i elastycznego żelu.

Cały proces wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Rozpoczyna się od podania preparatu ze środkiem znieczulającym mającego najczęściej formę kremu. Następnie lekarz przechodzi do wstrzyknięcia w głąb naskórka wybranego wypełniacza. Co ważne, nasi specjaliści wykorzystują w celu aplikacji substancji wyłącznie cienkie igły, a to pozwala zminimalizować dolegliwości bólowe. Po zabiegu wypełniacz wiąże wodę i zwiększa objętość danej okolicy, wygładzając w ten sposób oznaki starzenia się skóry. Przed pożegnaniem Pacjenta lekarz przekaże wszelkie istotne informacje w kwestii właściwej pielęgnacji miejsc, gdzie zostały wstrzyknięte preparaty. Stosując się do zaleceń, można pozytywnie wpłynąć na intensywność oraz czas utrzymywania się efektów.

Wskazania

 • Asymetria twarzy, brak objętości (chęć wykonania wolumetrii twarzy),
 • Bruzdy w okolicach oczu, zmarszczki okołoustne,
 • Korekta nosa,
 • Chęć wypełnienia policzków, ust albo skroni,
 • Korekta podbródka,
 • Lwia zmarszczka,
 • Tak zwane „linie marionetki” (fałdy wargowo-bródkowe).

Przeciwskazania

 • ciąża, karmienie piersią,
 • czynne choroby autoimmunologiczne,
 • czynne infekcje w obrębie twarzy (bakteryjne, wirusowe, aktywny trądzik),
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, keloidów,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Zalecenia po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu wypełniania zmarszczek utrzymują się przez około 12 miesięcy. Nie mamy tu do czynienia z długim okresem rekonwalescencji, a Pacjent niemal od razu może powrócić do standardowej aktywności. Ewentualny obrzęk miejscowy utrzymuje się maksymalnie 2 dni, a pełne rezultaty można zaobserwować po upływie około dwóch tygodni. Ważną rolę odgrywa jednak odpowiednia pielęgnacja skóry, przy czym należy trzymać się instrukcji wskazanych przez specjalistę wykonującego usługę. Zalecamy także unikanie solarium, opalania się oraz korzystania z sauny przez około 4 tygodnie po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym. Istotną funkcję pełni natomiast fotoprotekcja, a więc stosowanie na co dzień kremów z filtrem SPF 30-50+. Ponadto wskazane jest picie dużej ilości wody, aby jak najlepiej nawodnić preparat.

Umów się na zabieg w sprawdzonym gabinecie

Niwelowaniem oznak starzenia się od lat zajmujemy się w naszych gabinetach SIM-MED. Pomagamy mieszkańcom Krakowa i innych miejscowości pozbywać się kompleksów, które niekiedy znacząco wpływają na pewność siebie oraz jakość życia. Dbamy o to, aby zabiegi medycyny estetycznej były realizowane w sposób bezpieczny i efektywny. Warto skontaktować się z nami, aby omówić indywidualną sytuację oraz zarezerwować termin pierwszej konsultacji.

Belotero, Stylage

1ml kwasu hialuronowego

od 1450 zł

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ