Wypełnianie zmarszczek Radiesse

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Wypełnianie zmarszczek Radiesse kraków

Młodszy wygląd jest marzeniem wielu osób – w SIM-MED w Krakowie staje się ono rzeczywistością. Nasi lekarze medycyny estetycznej wykonują w tym celu zabieg wypełniania zmarszczek innowacyjnym preparatem Radiesse. Dzięki jego unikalnej formule możemy uzyskać efekt zgodny z oczekiwaniami Pacjenta.

Nowa odsłona wypełniania zmarszczek

Radiesse jest wypełniaczem tkankowym nowej generacji, którego formuła wykorzystuje biorewitalizujące i liftingujące właściwości mikrosfer hydroksyapatytu wapnia (CaHA) zawieszonego w żelu z karboksymetylocelulozy, czyli podkładu. Substrat czynny tego preparatu jest naturalną substancją będącą budulcem chrząstek, kości i szkliwa. Wykorzystuje się ją na przykład w stomatologii jako stymulator przy nadbudowie kości, niezbędnej do wszczepiania implantów. Ponadto preparat charakteryzuje:

 • biozgodność – hydroksyapatyt wapnia naturalnie występuje w organizmie, zatem jego zastosowanie nie powoduje reakcji alergicznych ani skutków ubocznych;
 • kliniczne przebadanie – związek ten używany jest w medycynie od dawna, a jego działanie zostało dokładnie zweryfikowane i rzetelnie opisane, co podnosi bezpieczeństwo stosowania.

Dotychczas sprzedano ponad 10 mln ampułek preparatu i liczba ta systematycznie rośnie. Opisywany sposób wypełniania zmarszczek nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem również Pacjentów SIM-MED z Krakowa.

Aktywacja naturalnych procesów w skórze

Zabieg polega na stymulowaniu tkanek w celu aktywowania naturalnych procesów biorewitalizacji skóry „własnymi” siłami organizmu. Prowadzi to do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny. Iniekcja pozwala więc na:

 • wymodelowanie konturów twarzy i poprawę jędrności cery,
 • uniesienie tkanek,
 • korektę ubytku objętości,
 • wypełnienie zmarszczek.

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, a ponadto wzmaga się wraz ze wzrostem zawartości kolagenu i elastyny. Proces ten trwa około 3 miesiące – po tym czasie zobaczymy pełny rezultat. Dzięki takiemu rozłożonemu w czasie mechanizmowi działania efekt odmłodzenia nie jest przesadzony, ale naturalny – nie zmienia rysów twarzy, lecz je podkreśla.

Stworzony po to, by działać

Unikalna, opatentowana formuła Radiesse odpowiada za złożone działanie preparatu. W jego skład wchodzą:

 • żel karboksymetylocelulozowy (70%) – powoduje natychmiastowe wypełnienie zmarszczek i wygładzenie skóry,
 • mikrogranulki hydroksyapatytu wapnia (30%) – odpowiadają za zwiększenie ilości włókien kolagenowych, które z czasem poprawiają regenerację tkanek.

Składniki te sprawiają, że wygładzeniu ulegają nie tylko zmarszczki, lecz także bruzdy twarzowe. Efekt utrzymuje się przez 18-24 miesiące, zależnie od tego, w jakim stanie wyjściowym była skóra. Preparat ma wysoki profil bezpieczeństwa, co przekłada się na równie wysoką satysfakcję Pacjentów.

Wskazania

 • Korekta objętości twarzy,
 • Poprawa owalu twarzy, stanu skóry szyi i dekoltu,
 • Zniwelowanie bruzd nosowo-wargowych,
 • Korekta bródki,
 • Uzupełnienie zaników tkankowych,
 • Rewitalizacja dłoni,
 • Leczenie blizn potrądzikowych,
 • Wypełnienie zmarszczek.

Przeciwwskazania

 • Ciąża oraz karmienie piersią,
 • Aktywne stany zapalne na skórze (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
 • Tendencja do tworzenia się blizn przerostowych, keloidów.

Przed i po zabiegu

Zabieg może być wykonany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Proces ten poprzedzony jest konsultacją, która obejmuje wywiad, badanie dermatologiczne, omówienie wskazań i przeciwwskazań, a także ustalenie planu terapii, czyli ilości i częstotliwości podawania preparatu – zwykle iniekcję wykonuje się raz w roku.
Procedura podania tej substancji w określone partie twarzy trwa około 30 minut. Niekiedy towarzyszy jej niewielki dyskomfort, ale wówczas możemy znieczulić skórę kremem – zależy to od indywidualnego progu bólowego. Na koniec lekarz wykonuje masaż, co pozwala dokładnie rozprowadzić substancję w tkankach.

Niedługo po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności – nie jest wymagana rekonwalescencja ani wykonywanie dodatkowego masażu w warunkach domowych. Należy jedynie wstrzymać się z korzystaniem z solarium i sauny przez około 4 tygodnie.

Z myślą o Twoim naturalnym pięknie

Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami SIM-MED w naszych gabinetach w Krakowie i Wadowicach. W przyjaznej atmosferze możesz omówić z lekarzem swoje potrzeby i oczekiwania, oraz poznać możliwości zastosowania zabiegów medycyny estetycznej w tym wypełnienia zmarszczek dostosowanego do Twoich potrzeb. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów, by przywrócić Pacjentowi młody wygląd – wybierzemy metodę, który zapewni Ci możliwie najlepsze efekty.

Zabieg wypełnianie zmarszczek Radiesse

Radiesse – hydroksyapatyt wapnia (1 ampułka)

od 1950 zł

Radiesse – hydroksyapatyt wapnia (2 ampułki)

od 3700 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ