Wypełnienie zmarszczek

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

WYPEŁNIACZE (Stylage, Belotero)

W tym przypadku mówimy o usieciowanym kwasie hialuronowym, a nie o preparacie do mezoterapii, a więc UWAGA!!! Preparaty różnią się gęstością, usieciowaniem a co za tym idzie…dają różne efekty, które utrzymują się przez odmienny czas o zabiegu 🙂

Służą nam np. do wypełnienia zmarszczek, ale to już przeżytek, przede wszystkim modelujemy nim pewne okolice twarzy, np. policzki, przywracając im prawidłowe położenie i objętość (volumetria), lub podkreślając na nowo kontur ust, ich zmysłowość (objętość) i przewracając proporcję pomiędzy górną a dolną wargą.

Kwas hialuronowy to bardzo dobrze poznana substancja o niezwykłych właściwościach higroskopijnych. Wiemy, że potrafi związać wodę w ilości x300 przekraczającej jego masę cząsteczkową. Podany w skórę daje niezwykły efekt nawilżający, ale i ujędrniający. Kiedyś pozyskiwany z grzebieni kogutów (odmiana specjalna), ale obecnie kwas hialuronowy produkuje specjalny szczep bakterii Streptococcus Equi. Usieciowany, gęsty kwas hialuronowy o właściwościach wolumetrycznych daje efekty na około 12 miesięcy.

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.