SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

W gabinetach SIM-MED, które znajdują się w miejscowościach takich jak Kraków i Wadowice, zajmujemy się wykonywaniem różnego rodzaju zabiegów dermatologicznych. Pomagają one nie tylko zniwelować problemy wywołujące dyskomfort czy dolegliwości bólowe, lecz także pozbyć się kompleksów związanych z nieestetycznymi zmianami skórnymi. Przeprowadzamy Pacjenta przez cały proces, rozpoczynając od szczegółowego wywiadu oraz badań diagnostycznych, a na zaleceniach dotyczących pielęgnacji i wizytach kontrolnych kończąc. Osoby zainteresowane naszymi usługami zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację.

dermatologia konsultant

Jakie zabiegi dermatologiczne wykonujemy?

Nasze doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza umożliwiają zapewnianie profesjonalnej pomocy Pacjentom zmagającym się z różnego rodzaju problemami. Dysponujemy wysokiej klasy aparaturą medyczną pochodzącą od renomowanej firmy Bechtol. Posiadamy między innymi sprawdzone dermatoskopy niezastąpione w zakresie diagnostyki chorób skórnych – urządzenia wyposażone są w powiększający układ optyczny i źródło światła. To właśnie dermatoskopią poprzedzone są jakiekolwiek dalsze działania. Podczas badania lekarz może przyjrzeć się poszczególnym zmianom i zweryfikować, czy nie mają one złośliwego charakteru. Cały proces odgrywa ważną rolę w profilaktyce nowotworu skóry, czyli czerniaka. Na tym etapie możemy też wykryć obecność ewentualnych przeciwwskazań do kolejnych zabiegów dermatologicznych.

Nasza oferta obejmuje leczenie z zastosowaniem elektrokoagulacji oraz krioterapii. Obie metody charakteryzują się bezinwazyjnością, a ponadto wiążą się z minimalizacją czasu rekonwalescencji oraz ryzyka wystąpienia nieestetycznych blizn. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat tych procedur.

Krioterapia – leczenie zimnem

Ten sposób leczenia zmian skórnych bazuje na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które wypełnione jest ciekłym azotem o temperaturze wrzenia 196 stopni Celsjusza. Zmiany poddawane są dwukrotnemu zamrożeniu i odmrożeniu. To pozwala osiągnąć pożądane efekty kosmetyczne bez konieczności chirurgicznej ingerencji, choć niekiedy konieczne jest powtórzenie całego procesu.

Tego typu zabiegi dermatologiczne sprawdzają się w przypadku między innymi:

  • brodawek łojotokowych, płaskich i wirusowych w obrębie rąk i stóp, a także brodawek płciowych;
  • rogowacenia słonecznego;
  • blizn przerosłych;
  • odcisków i modzeli;
  • przerostu gruczołów łojowych.

Wśród przeciwwskazań wymienić należy między innymi nadciśnienie tętnicze, choroby serca oraz nowotworowe, niedoczynność tarczycy, a także znamiona barwnikowe melanocytowe. Dzięki odpowiedniej diagnostyce jesteśmy w stanie w porę wykryć obecność ewentualnych czynników wykluczających możliwość zastosowania tej metody.

Elektrokoagulacja, czyli nieinwazyjne usuwanie zmian skórnych

Jak wspomniano, w naszych gabinetach w SIM-MED – między innymi w Krakowie – wykorzystujemy również elektrokoagulację do niwelowania różnych problemów dermatologicznych naszych Pacjentów. W tym przypadku kluczową funkcję pełni prąd zmienny o wysokiej częstotliwości wywołujący na końcach elektrody temperaturę sięgającą ponad 200 stopni Celsjusza. Powoduje ona zamknięcie naczyń i denaturację białkowych struktur skóry. Sposób ten sprawdza się na przykład w usuwaniu włókniaków, brodawek płaskich, płciowych oraz wirusowych. Tego rodzaju zabiegów dermatologicznych nie przeprowadza się natomiast u Pacjentów zmagających się z różnymi chorobami nowotworowymi czy zaburzeniami krzepnięcia krwi, a także u posiadających rozrusznik serca albo pompę insulinową. Do przeciwwskazań należy ponadto świeża opalenizna, niezależnie od tego, czy jest ona naturalna, czy też stanowi wynik korzystania z solarium.

Zabiegi dermatologiczne w ofercie SIM-MED

Wykonywane przez nas zabiegi dermatologiczne oraz z zakresu medycyny estetycznej nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa i innych miejscowości. Nasi specjaliści każdorazowo dbają o to, aby zostały zachowane odpowiednie standardy w kwestii higieny i bezpieczeństwa. Zwracają również szczególną uwagę na dopasowanie właściwych metod i preparatów z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz jego oczekiwań pod względem efektów. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie prawidłowej pielęgnacji, podpowiadamy, jak zapobiegać różnym problemom skórnym. Warto skontaktować się z nami i omówić swoją sytuację.