SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Elektrokoagulacja Kraków

W naszych gabinetach SIM-MED ulokowanych w Krakowie i Wadowicach stosujemy różne metody usuwania zmian skórnych. Jedną z nich jest elektrokoagulacja. Czym wyróżnia się na tle innych sposobów? To opcja bezinwazyjna i niemal bezkrwawa. Warto zapoznać się z jej najważniejszymi zaletami.

Zabieg elektrokoagulacji – bezpieczeństwo i skuteczność

W przypadku zastosowania tej metody usuwania zmian skórnych nie jest konieczne wykonywanie nacięcia jak w metodzie chirurgicznej. To przekłada się na zminimalizowanie czasu rekonwalescencji oraz ryzyka powstania blizn. W całym procesie kluczową rolę odgrywa natomiast prąd zmienny o wysokiej częstotliwości, który wywołuje na końcach elektrody wysoką temperaturę osiągającą ponad 200 stopni Celsjusza. Temperatura ta doprowadza do zamknięcia naczyń i denaturacji białkowych struktur skóry, co, jak wspomniano, sprawia, że zabieg jest bezkrwawy.

Planując wybór elektrokoagulacji w celu pozbycia się zmiany skórnej warto jednak początkowo skonsultować się ze specjalistą, który zweryfikuje obecność ewentualnych przeciwwskazań oraz podpowie, jaka metoda w konkretnym przypadku zapewni najlepsze efekty. Takie doradztwo uzyskają Pacjenci w SIM-MED – na przykład w naszym gabinecie w Krakowie. Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Wskazania

 • włókniaki miękkie,
 • brodawki łojotokowe,
 • przerost gruczołów łojowych,
 • brodawki wirusowe rąk lub stóp,
 • brodawki płciowe (kłykciny kończyste),
 • brodawki płaskie,
 • rogowacenie słoneczne,
 • róg skórny.

Przeciwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • różnego rodzaju choroby nowotworowe,
 • posiadanie rozrusznika serca lub pompy insulinowej,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • świeża opalenizna (zarówno naturalna, jak i będąca wynikiem korzystania z solarium).
zabieg elektrokoagulacji Kraków

Elektrokoagulacja krok po kroku

Jak zostało wspomniane, początkowo istotna jest konsultacja z doświadczonym lekarzem, który sprawdzi, czy w ogóle kwalifikujemy się do zabiegu, czy też istnieją pewne przeciwwskazania. Udzieli on również zaleceń odnośnie tego, jak przygotować się do elektrokoagulacji. Nie należy między innymi na kilka tygodni przed planowaną wizytą wykonywać na obszarze, gdzie występują zmiany skórne, zabiegów kosmetologicznych takich jak mikrodermabrazja.

Przed rozpoczęciem właściwej procedury specjalista dokładnie oczyszcza skórę Pacjenta w miejscu, gdzie zastosowana ma zostać elektrokoagulacja. Jest to niezbędne z uwagi na kwestię bezpieczeństwa. Następnie można zbliżyć specjalną igłę do zmiany, co wiąże się z pewnym dyskomfortem, a bolesność zależy od wielkości, charakteru i lokalizacji zmiany. W tym miejscu pozostaje drobny strup, pod którym skóra goi się w ciągu kilku lub kilkunastu dni – nie należy go zdrapywać.

Zalecenia po zabiegu

Lekarz przeprowadzający zabieg po zrealizowaniu całej procedury wskaże, jak pielęgnować skórę przez kolejne tygodnie, a jakich działań unikać, aby rana mogła odpowiednio się zagoić. Zalecenia te różnią się w zależności od takich kwestii, jak lokalizacja zmiany. W przypadku twarzy – przez kolejną dobę nie powinniśmy nakładać makijażu. W każdej sytuacji warto zrezygnować z opalania się – zarówno na słońcu, jak i na solarium. Przydadzą nam się zatem kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Ponadto należy unikać basenu, sauny oraz kosmetyków na bazie alkoholu czy zawierających kwasy lub witaminę C. Stosując się do zaleceń, można liczyć na to, że rana zagoi się w ciągu maksymalnie 14 dni. Wszelkie nieprawidłowości w czasie rekonwalescencji warto konsultować z lekarzem.

Elektrokoagulacja w ofercie SIM-MED

W naszych gabinetach, na przykład w Krakowie, zajmujemy się usuwaniem zmian skórnych za pomocą różnych metod – dysponujemy bowiem odpowiednim wyposażeniem i preparatami. Po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki jesteśmy w stanie wskazać, jaka metoda w przypadku konkretnego Pacjenta przyniesie najlepsze rezultaty. Planując elektrokoagulację lub inny zabieg z zakresu dermatologii albo medycyny estetycznej, warto skontaktować się z nami. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej oferty i odpowiemy na wszelkie pytania.

Cennik elektrokoagulacja włókniaków miękkich, brodawek łojotokowych, etc.

1-5 zmian skórnych

od 300zł

6-10 zmian skórnych

od 400zł

Lekarze wykonujący zabieg

dr n. med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Justyna Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ