SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Krioterapia Kraków

W przypadku różnego rodzaju zmian skórnych, takich jak włókniaki miękkie, brodawki łojotokowe czy blizny przerosłe, warto umówić się na konsultację ze specjalistą. Profesjonalną pomoc można otrzymać w SIM-MED; Kraków i Wadowice – tu znajdują się nasze gabinety.

W celach leczniczych stosujemy między innymi krioterapię. To skuteczna metoda bazująca na korzystnym działaniu ciekłego azotu o temperaturze wrzenia wynoszącej -196 stopni Celsjusza. Warto zapoznać się z przebiegiem całej procedury i z efektami, jakie może nieść z sobą jej przeprowadzenie.

CENNIKUMÓW SIĘ ONLINE

Ikona

ZNIECZULENIE

brak
Ikona

LICZBA ZABIEGÓW

1 zabieg
Ikona

CZAS TRWANIA

45 minut
Ikona

TRWAŁOŚĆ

zabieg jednorazowy

Na czym polega krioterapia?

W SIM-MED przeprowadzamy krioterapię miejscową, która wykazuje dużą skuteczność w walce z problemami dermatologicznymi. W tym przypadku działaniu niskich temperatur poddawane są poszczególne obszary ciała. Używamy do tego profesjonalnego urządzenia wypełnionego wspomnianym ciekłym azotem o temperaturze wrzenia -196 stopni Celsjusza. Specjalista wykonujący zabieg dwukrotnie zamraża zmianę skórną, rozmrażając ją w międzyczasie. Cały proces jest zazwyczaj bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia, choć zdarza się, że Pacjent odczuwa pieczenie. Po zabiegu natomiast może pojawić się ból i świąd, jednak niedogodności te szybko ustępują. Czasem dochodzi również do powstania pęcherza lub drobnej rany, która goi się w ciągu kilkunastu dni.

Krioterapia jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Zmiany skórne można leczyć za pomocą różnych metod, jednak zastosowanie właściwości ciekłego azotu nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. To nieinwazyjny i bezbolesny sposób, za pomocą którego można osiągnąć satysfakcjonujące efekty kosmetyczne. Z tego powodu krioterapia jest często wybieraną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Niekiedy zalecamy natomiast chirurgiczne wycinanie – dotyczy to między innymi zmian nowotworowych o charakterze łagodnym lub złośliwym. W celu doboru odpowiedniej metody zapraszamy na konsultacje z naszymi lekarzami.

 

Wskazania

 • włókniaki miękkie,
 • brodawki łojotokowe i płaskie, a także brodawki wirusowe w obrębie rąk oraz stóp,
 • brodawki płciowe (kłykciny kończyste),
 • przerost gruczołów łojowych,
 • mięczak zakaźny,
 • rogowacenie słoneczne,
 • róg skórny,
 • ziarniniak obrączkowaty,
 • bliznowce, blizny przerosłe,
 • odciski oraz modzele.

Przeciwskazania

 • nadciśnienie tętnicze,
 • różnego rodzaju choroby serca,
 • choroby nowotworowe,
 • niedoczynność tarczycy,
 • niedokrwistość,
 • znamiona barwnikowe melanocytowe.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy!

krioterapia brodawek Kraków

Pielęgnacja po zabiegu

W celach bezpieczeństwa warto przez kilka następnych tygodni unikać promieniowania słonecznego oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Nie należy także korzystać z sauny oraz basenów. Dobrym pomysłem będzie ponadto wyposażenie się w łagodne kosmetyki oczyszczające, które nie zawierają składników mogących doprowadzić do podrażnienia skóry.
Czasami wystarczy jednorazowy zabieg, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Niekiedy konieczne jest jego kilkukrotne powtórzenie krioterapii. Szczegółowych zaleceń w tym zakresie udzielą specjaliści z SIM-MED – zapraszamy mieszkańców Krakowa i innych miast do umówienia się na konsultację.

aaa

pojedyncza zmiana

od 300zł

2-5 zmian skórnych

od 350zł

6-10 zmian skórnych

od 400zł

Zapraszamy na konsultacje!

W odpowiednim zaplanowaniu leczenia pomogą nasi specjaliści z SIM-MED. Zadbają oni o szczegółową diagnostykę, a następnie przedstawią możliwe do zastosowania sposoby zniwelowania danego problemu natury dermatologicznej. Na spotkanie z dermatologiem warto jednak umówić się nie tylko w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych zmian, lecz także w celach kontrolnych. Pamiętając o regularnych wizytach, można uniknąć inwazyjnego leczenia w razie zaawansowanego rozwoju choroby.

ZadzwońSprawdź jak dojechaćUmów się online

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

dr n.med. Ana
Kucharski-Alekseenko

Umów wizytę

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

dr n.med. Dominika
Kwiatkowska

Umów wizytę

lek.med. Anna Sobczyk

lek.med. Anna
Sobczyk

Umów wizytę

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

lek.med. Justyna
Kostyra-Grabowska

Umów wizytę

lek.med. Ewelina Mazur

lek.med. Ewelina
Mazur

Umów wizytę