Rewitalizacja skóry twarzy

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Lifting twarzy – rewitalizacja skóry

Nawilżona cera pozbawiona zmarszczek i poszerzonych porów jest marzeniem wielu osób. Dzięki specjalistom z gabinetu SIM-MED w Krakowie to marzenie może się spełnić. Naszym Pacjentom proponujemy zabiegi rewitalizacji skóry. Nie bez powodu określany jest on jako „lepsza mezoterapia” – zastosowanie znajdują tu bowiem indywidualnie dobrane preparaty do wstrzyknięć i peelingi, co pozwala uzyskać efekt „szyty na miarę”.

Zabieg ten pomaga odzyskać młody wygląd, pozbyć się zmarszczek oraz poprawić owal twarzy. Wszystko za sprawą składników takich jak kwas hialuronowy mający działanie nawilżające oraz peptydy biomimetyczne, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. W naszym gabinecie stosujemy do liftingu sprawdzone wypełniacze firmy Caregen. Pozwala on nadać objętość w obszarach, gdzie jej brakuje – mowa o tak zwanych zmarszczkach palacza, kurzych łapkach, lwiej zmarszczce czy też liniach marionetki. Jego efektywne działanie wynika z zawartości dwóch peptydów – oktapeptydu-11, który spowalnia eliminację kwasu hialuronowego, oraz SH pentapeptydu-12 służącego relaksacji mięśni mimicznych.

Efekty rewitalizacji zauważymy nie tylko na twarzy, lecz także w okolicach dłoni, szyi oraz dekoltu. Mogą one się utrzymywać nawet przez 9 miesięcy lub dłużej, choć zależy to od indywidualnych kwestii (między innymi od wieku oraz stylu życia). Pierwsze zmiany widoczne są niemal od razu po zabiegu.

CENNIKSPRAWDŹ EFEKTYUMÓW SIĘ ONLINE

Ikona
ZNIECZULENIE

krem znieczulający
Ikona
LICZBA ZABIEGÓW

1-2 zabiegi co 4-6 tyg.
Ikona
CZAS TRWANIA

45-60 minut
Ikona
TRWAŁOŚĆ

do 9 miesięcy
Ikona
RÓWNIEŻ

DLA MĘŻCZYZN

Zabieg rewitalizacji skóry – dla kogo?

Biomimetyczny lifting twarzy to rozwiązanie przeznaczone dla osób zarówno młodszych, jak i dojrzałych. W przypadku tych pierwszych ma on za zadanie opóźnić proces starzenia się, a drugich – ujędrnić skórę i zlikwidować drobne zmarszczki. Warto wspomnieć o tym, że opisywany zabieg często zalecany jest również Pacjentom borykającym się z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, takimi jak blizny potrądzikowe lub poszerzone pory.

 

Lifting biomimetyczny – Wskazania

 • pierwsze zmarszczki (w przypadku osób w wieku ok. 25 lat wystarczy pojedynczy zabieg),
 • skóra pozbawiona blasku, elastyczności, jędrności (w takiej sytuacji zaleca się serię zabiegów),
 • blizny potrądzikowe,
 • oznaki fotostarzenia się,
 • skłonność do zaczerwienienia i szorstkość skóry.

Lifting biomimetyczny – Przeciwskazania

 • ciąża, karmienie piersią,
 • alergia na którykolwiek składnik preparatu,
 • bakteryjne lub wirusowe stany zapalne na skórze (na przykład opryszczka),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych, takich jak Aspiryna, gdyż to zwiększa ryzyko siniaków,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów,
 • choroby nowotworowe.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy!

lifting twarzy Kraków

Biomimetyczny lifting twarzy krok po krok

Zabieg rewitalizacji cieszy się coraz większą popularnością. Pewne wątpliwości mogą wynikać z faktu, iż poszczególne preparaty transportowane są w głąb skóry za pomocą wstrzyknięć. Nie ma jednak powodu do obaw, gdyż przed rozpoczęciem liftingu lekarz poda znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu. Następnie zaaplikuje w określone miejsca za pomocą cienkiej igły usieciowany kwas hialuronowy i peptydy biomimetyczne. Substancje te uruchamiają mechanizmy regeneracyjne oraz hamują działanie wolnych rodników, które bezpośrednio odpowiadają za występowanie oznak starzenia się. Cały proces podawania wymienionych substancji trwa około 30 minut.

Rewitalizacja skóry poprzedzona jest jednak konsultacją ze specjalistą medycyny estetycznej, który dobiera właściwe preparaty, dostosowane do indywidualnych potrzeb, ponadto może on wówczas wykluczyć lub wykryć ewentualne przeciwwskazania. Osoby zainteresowane biomimetycznym liftingiem twarzy zapraszamy do umówienia się na wizytę w SIM-MED – przyjmujemy Pacjentów nie tylko w Krakowie, lecz także w Wadowicach, gdzie znajduje się nasz drugi gabinet.

gabinet medycyny estetycznej w krakowie

Rewitalizacja twarzy krok po kroku

Aby efekty rewitalizacji utrzymały się na długi czas, konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza. Udzieli on porad między innymi w kwestii wyboru odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu oczyszczającym oraz nawilżającym. Ponadto powinniśmy:

 • unikać długotrwałego przebywania w pełnym słońcu;
 • stosować kremy SPF 30-50+;
 • nie nakładać makijażu przez pierwszą dobę po zabiegu.

Rekonwalescencja nie trwa długo i w zasadzie nie wymaga szczególnego wypoczynku, jednak w dniu, kiedy wykonany został lifting twarzy, należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Z korzystania z sauny i solarium warto powstrzymać się na około 4 tygodnie.

Zabieg preparatem:

Aquashine

od 1300 zł

Belotero Revive/CG Styler 600

od 1300 zł

Linerase

od 1500 zł

Fillagen (1 ampułka)

od 1000 zł

Fillagen (2 ampułki)

od 1900 zł

RRS HA Long Lasting (1 ampułka)

1350 zł

* ilość podanego preparatu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Zaufaj Specjalistom

Biomimetyczny lifting twarzy nie bez powodu staje się coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zabiegów wykonywanych z zastosowaniem skalpela. Jest to bowiem metoda bezinwazyjna, a jednocześnie – skuteczna. Umożliwia odzyskanie młodego wyglądu, jędrnej, nawilżonej skóry, a ponadto pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, gdyż pozwala pozbyć się kompleksów związanych ze zmarszczkami lub poszerzonymi porami. Aby samodzielnie przekonać się o korzyściach, jakie może przynieść zabieg rewitalizacji, odwiedź gabinet SIM-MED w Krakowie. Chętnie odpowiemy na nurtujące pytania, wyjaśnimy problematyczne kwestie i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

ZadzwońSprawdź jak dojechaćUmów się online

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

Umów wizytę

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

Umów wizytę

lek.med. Anna Sobczyk

lek.med. Anna
Sobczyk

Umów wizytę

lek.med. Agnieszka Moncznik

lek.med. Agnieszka
Moncznik

Umów wizytę

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

Umów wizytę

lek.med. Ewelina Mazur

lek.med. Ewelina
Mazur

Umów wizytę