SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Laser frakcyjny w Krakowie to zabieg, który charakteryzuje się wysoką efektywnością oraz bezpieczeństwem. Ten zaawansowany sprzęt znacząco poprawia kondycję skóry za pomocą mikrouszkodzeń, stymulujących procesy odnowy i regeneracji, pobudzając tkanki do produkcji kolagenu. Laser frakcyjny CO2 daje znakomite efekty, a dzięki zastosowanemu znieczuleniu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Zdaniem dermatologów, laser frakcyjny jest szczególnie korzystny dla osób po trzydziestym roku życia, ponieważ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, opóźniając proces starzenia się skóry. Niezależnie od wieku, zabieg ten jest również zalecany w przypadku terapii blizn, rozstępów oraz jako wsparcie w leczeniu przebarwień skóry. Specjalistyczny Instytut Medyczny SIM-MED w Krakowie to miejsce, gdzie można skorzystać z tej nowoczesnej metody, cieszącej się rosnącym uznaniem w dziedzinie medycyny estetycznej.

Laser frakcyjny znajduje zastosowanie również w procedurach usuwania zmian skórnych takich jak brodawki łojotokowe czy włókniaki miękkie. Nasza placówka w Krakowie jest gotowa, by zapewnić Ci kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu.

Laser frakcyjny CO2: jakie efekty?

Zabiegi laserowe ablacyjne zwykle niosą niskie ryzyko działań niepożądanych, ale osiągnięcie oczekiwanych rezultatów zwykle wymaga serii zabiegów. Efekty indywidualne będą różnić się w zależności od rodzaju i rozmiaru problemu. Po zakończeniu serii zabiegów efekty te utrzymują się przez kilka lat, choć nie są trwałe, co może skutkować koniecznością przeprowadzenia kolejnego zabiegu.

Przebieg zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego CO2 w SIM-MED w Krakowie, lekarz przeprowadza wywiad, aby ocenić ewentualne przeciwwskazania. Zazwyczaj nie jest konieczne znieczulenie, choć pacjent ma możliwość jego zastosowania na własne życzenie. Podczas samego zabiegu, który trwa od 30 do 60 minut, laser wywołuje mikroskopijne mikrouszkodzenia na obszarze leczonej tkanki, pozostawiając pozostałe miejsca nietknięte. To przyspiesza proces gojenia, skraca okres rekonwalescencji, a jednocześnie zapewnia skuteczną terapię.

Zabieg obejmuje zazwyczaj serię 3-5 zabiegów w odstępach ok. 4 tygodni.

Po zabiegu laserem CO2:

W okresie po zabiegu, u niektórych pacjentów może pojawić się zaczerwienienie, opuchnięcie i przejściowa wysypka. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj od 3 do 10 dni, przy czym czas ten jest uzależniony od rozmiaru i głębokości obszaru, który poddano zabiegowi. Skóra może również delikatnie przyciemnieć, a naskórek rozpocznie proces złuszczania. Po około tygodniu skóra powinna wrócić do swojego normalnego wyglądu. Specjalista z SIM-MED udzieli dokładnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

Chroń miejsca pozabiegowe

Skóra pozostaje nadal wrażliwa na promieniowanie słoneczne nawet przez okres do roku po zabiegu laserowego odnowienia skóry. Aby zmniejszyć ryzyko poparzeń słonecznych i powstawania przebarwień, zaleca się regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych o minimalnym SPF 30. Dlatego codziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych, ważne jest aplikowanie kremu przeciwsłonecznego i jego ponowne stosowanie w razie potrzeby.

Przeciwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • alergie,
 • stany zapalne skóry,
 • problemy skórne – infekcje bakteryjne lub wirusowe,
 • zażywanie leków immunosupresyjnych,
 • bielactwo,
 • nowotwory,
 • cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca,
 • bardzo sucha, wrażliwa skóra,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • stosowanie sterydów lub retinoidów (w okresie 6 miesięcy przed zabiegiem),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

*wszystkie zabiegi przy użyciu lasera wykonywaną są przez lekarza specjalistę

Laserowe usuwanie zmian skórnych

pojedyncza zmiana

od 300 zł*

*ostateczna cena zabiegu zależy od wielkości obszaru zabiegowego i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Resurfacing laserowy skóry (wygładzanie zmarszczek, redukcja przebarwień)

Laser frakcyjny twarz

1200 zł

Laser frakcyjny twarz + szyja

1600 zł

Laser frakcyjny twarz + szyja + dekolt

2200 zł

Laser frakcyjny szyja

800 zł

Laser frakcyjny dekolt

1000 zł

Laser frakcyjny dłonie

od 400 zł

Peeling laserowy

Peeling laserowy

od 1000zł

Laserowe usuwanie blizn, rozstępów

Laserowe usuwanie blizn

od 350 zł*

Laserowe usuwanie blizn i blizn potrądzikowych (odmładzanie skóry)

od 350 zł*

Laserowe usuwanie rozstępów i ujędrnianie skóry (wiotkość skóry)

od 500 zł*

*ostateczna cena zabiegów zależy od wielkości obszaru zabiegowego i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med. Justyna
Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ