Utrata owalu twarzy- jak sobie z nią radzić?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 5 marca, 2024

Wraz z upływem lat skóra traci naturalną elastyczność. W pierwszej kolejności pojawiają się drobne zmarszczki, które z czasem pogłębiają się, tworząc nieestetyczne bruzdy. Twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną, co dodaje dodatkowych lat. Widoczne zmiany są wynikiem utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny – kluczowych składników zdrowej i jędrnej skóry. Związane są także z zanikiem tkanki tłuszczowej – tej podskórnej oraz znajdującej się głęboko. Proces ten rozpoczyna się już po 25 roku życia, gdy na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze płytkie zmarszczki wokół oczu i na czole. W okolicach 40 roku życia widoczne są się bardziej widoczne oznaki starzenia się twarzy, takie jak utrata gęstości i objętości tkanek w obrębie twarzy.

Utrata owalu twarzy – przyczyny

Starzenie się twarzy to złożony proces, który obejmuje nie tylko powstawanie zmarszczek i przebarwień, ale również utratę jej owalnego kształtu. Utrata owalu twarzy jest wynikiem rozciągnięcia się skóry, co związane jest utratą jej elastyczności oraz wynikiem zaniku tkanek miękkich. Starzenia się twarzy obejmuje kilka procesów, które sprawiają, że rysy tracą wyrazistość, policzki zaczynają opadać. Linia żuchwy ulega zmianie – staje się nieregularna, zaciera się granica podbródka, tworzą się tzw. chomiczki. Dodatkowo bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki stają się bardziej zauważalne. Kąciki ust również opadają, co nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd. To również efekt grawitacji, latami oddziałującej na naszą skórę i tkanki, ściągającej je w dół.Utracony owal twarzy nadaje jej smutny i zmęczony wygląd i często stanowi powód pogorszenia samopoczucia oraz samooceny. Gdy z czasem, zmarszczki stają się bardziej widoczne, a linie wokół nosa i ust pogłębiają się, prowadzi to do niezadowolenia z wyglądu i wpływa na samoocenę oraz pewność siebie. W takiej sytuacji wiele osób zaczyna poszukiwać skutecznych metod rewitalizacji twarzy, które przywrócą młodszy, bardziej promienny wygląd.

Utrata owalu twarzy– rozwiązania problemu

W Instytucie Medycyny Estetycznej SIM-MED w Krakowie spełniamy marzenia o młodszym wyglądzie, oferując nowoczesne zabiegi mające na celu poprawę owalu, napięcia skóry oraz przywrócenie objętości tkankom miękkim. Nasz wykwalifikowany zespół lekarzy medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem stosuje innowacyjne preparaty medyczne, które zapewniają naturalne, skuteczne i długotrwałe efekty.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym w Instytucie Dermatologii, Medycyny Estetycznej oraz Laseroterapii SIM-MED, to innowacyjna technika, która skupia się na precyzyjnym odmładzaniu oraz modelowaniu twarzy, przywracając jej młodzieńczy kontur i równowagę, jednocześnie rozwiązując uciążliwy problem jakim jest utrata owalu twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy pozwala na subtelne, azarazem efektywne zmiany, które również poprawiają ogólny wygląd twarzy. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim ciele, która odpowiada za nawilżenie skóry i utrzymanie jej jędrności. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w okolice policzków i żuchwy może znacząco poprawić objętość tkanek, przywracając utracony owal twarzy i redukując widoczność zmarszczek.Wolumetria twarzy w Krakowie to doskonały zabieg estetyczny, który wpływa na zwiększoną pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu. Prócz samego zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym, kluczowa jest także pielęgnacja skóry. Należy stosować się do zaleceń lekarza, które obejmują unikanie ekspozycji na słońce, korzystanie z solarium oraz sauny przez około 4 tygodnie. Ponadto, zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF 30-50+, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nawodnienie organizmu poprzez picie dużej ilości wody, gdyż wspomaga to działanie kwasu hialuronowego.

Lifting twarzy

Lifting twarzy w Krakowie to zabieg, w którym wykorzystywany jest wyjątkowy preparat będący zaawansowanym stymulatorem tkankowym, wykorzystującym właściwości mikrosfer hydroksyapatytu wapnia (CaHA). Efekty zabiegu to nie tylko odmłodzenie, ale też widoczna poprawa kondycji skóry. Dodatkowo wpływa na wymodelowanie konturów twarzy i poprawę owalu twarzy. Jest to możliwe, ponieważ stymulacja tkanek prowadzi do intensywnego produkcji kolagenu oraz elastyny, czego rezultatem jest lepsze napięcieskóry. Lifting twarzy skutecznie radzi sobie z utratą objętości w obszarze twarzy, przywracając młodszy wygląd, gdyż wpływa na uniesienie tkanek. Efekty zabiegu z użyciem hydroksyapatytu wapnia są widoczne są natychmiast po zabiegu. Pełny efekt można uzyskać za około 3 kolejne miesiące, dzięki czemu efekt odmłodzenia jest subtelny i naturalny, podkreślając, a nie zmieniając rysy twarzy.

Stymulacja kolagenu kwasem polimlekowym

Ten zaawansowany zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje kwas polimlekowy, który podobnie jak kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, zatem ryzyko skutków ubocznych jego zastosowania okazuje się niewielkie. Pobudza on organizm do samodzielnej produkcji włókien kolagenowych, co wpływa na stopniowe uzyskiwanie młodszego wyglądu, dzięki czemu również utrzymuje się on przez dłuższy czas. Stymulacja kolagenu kwasem polimlekowym w Krakowie umożliwia uzyskanie bardziej jędrnej i sprężystej skóry. Dzięki odbudowie struktur kolagenowych, możliwa jest poprawa wyglądu twarzy oraz jej owalu.Możliwe jest, że już pierwszy zabieg przyniesie oczekiwane efekty, jednak na finalny rezultat musimy poczekać około 6-8 tygodni. Zmiany nie pojawiają się od razu, gdyż opisywany preparat nie należy do wypełniaczy, a jego rolą jest rozpoczęcie naturalnych procesów w organizmie. Finalnie zyskuje się długotrwałe ujędrnienie i poprawę owalu twarzy.

Laser frakcyjny CO2

Resurfacing laserowy skórystymuluje naturalne procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu, co przekłada się na znaczącą poprawę kondycji skóry.W Instytucie SIM-MED w Krakowie, laseroterapia to nie tylko profesjonalizm i wysoka jakość usług, ale także gwarancja uzyskania zadowalających i naturalnie wyglądających efektów. Seria zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2 obejmuje zwykle 3-5 sesji, w odstępach około 4 tygodni.Każdy zabieg jest indywidualnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów, co przyczynia się do ich pełnej satysfakcji i poprawy samopoczucia. Należy pamiętać, że ochrona przed promieniowaniem UV jest kluczowa, aby zminimalizować ryzyko poparzeń słonecznych i powstawania przebarwień na leczonej skórze. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30-50+ każdego dnia, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Wolumetria twarzy Kraków

W Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED w Krakowie zajmujemy się profesjonalną terapią i niwelowaniem problemu, jakim jest utrata owalu twarzy. Nasi lekarze, wykorzystując najnowocześniejsze metody zabiegowe oraz wysokiej klasy, certyfikowane preparaty medyczne (takie jak na przykład: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy, laser frakcyjny CO2 pomagają przywrócić skórze młodzieńczy wygląd i zdrowie. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami lub do skorzystania z łatwej i wygodnej rezerwacji online!