Jak pozbyć się suchej skóry? Praktyczne wskazówki i zabiegi

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 10 kwietnia, 2024

Suchość skóry to problem, który dotyka wielu z nas.Przesuszona skóra szybciej się starzeje – wiotczeje, staje się szara, pojawiają się na niej zmarszczki, które szybko pogłębiają sięi stają bardziej widoczne. Choć problem ten może wynikać z wielu różnych czynników, należy pamiętać że właściwie dobrana pielęgnacja, odpowiadająca potrzebom posiadanego typu skóry to klucz do młodego i zdrowego wyglądu.W poniższym artykule przedstawimy co wpływa na tendencję do przesuszania skóry, jak z nią walczyć i jak powinna wyglądać prawidłowo skomponowana pielęgnacja oraz zabiegi oferowane temu typowi skóry przez Specjalistyczny Instytut Medyczny SIM-MED w Krakowie.

Sucha skóra – jak powstaje?

Skóra jako nasz największy i niezwykle ważnynarząd zapewnia nam ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Powierzchnia skóry dorosłego człowieka waży prawie 3 kg i zajmuje około 2 m2. Składa się z trzech warstw – naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Chcą osiągnąć zdrowy wygląd, każda z nich musi funkcjonować prawidłowo.

Suchość skóry to zjawisko, które często towarzyszy nam na co dzień.Może być spowodowana przez wiele czynników, takich jak:

  • Zaburzenia genetyczne: sucha skóra występuje przy cukrzycy, chorobach tarczycy, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry,
  • Złe nawyki żywieniowe i styl życia: nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niewłaściwa dieta pozbawiona wartości odżywczych i witamin oraz brak właściwego nawadniania organizmu mogą przyczyniać się powstawania suchej skóry.
  • Czynniki środowiskowe: zanieczyszczenie obecne w powietrzu (kurz lub smog), zbyt wysoka temperatura, intensywne światło słoneczne, zbyt niska temperatura, mrozy, wiatr,
  • Niewłaściwa pielęgnacja:używanie niewłaściwych kosmetyków dla naszego typu skóry, stosowanie nieodpowiednich dla nas zabiegów.

Jak wygląda sucha skóra?

Pacjenci borykający się z problemem suchej skóry, bardzo często skarżą się na jej szorstkość i matowy wygląd. Skóra z czasem traci swoją elastyczność i staje się mniej napięta. Dodatkowo może towarzyszyć uczucie ściągnięcia, pieczenia, a nawet zaczerwienienie. Typ skóry suchej ma tendencję do produkcji niewystarczającej ilości naturalnego sebum, przez co skóra wydaje się pozbawiona naturalnego blasku i promienności. Jej charakterystyczną cechą jest mała widoczność, dodatkowo o wiele szybciej widoczne są na niej oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, linie mimiczne i utrata jędrności czy owalu twarzy.

Sucha skóra – rozwiązania problemu

W Instytucie Medycyny Estetycznej SIM-MED w Krakowie spełniamy marzenia o młodszym wyglądzie, oferując nowoczesne zabiegi oraz odpowiednio dobraną pielęgnację, mające na celu nawilżenie skóry oraz zadbanie o jej zdrowy i promienny wygląd. Nasz wykwalifikowany zespół lekarzy medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem stosuje innowacyjne preparaty medyczne, które zapewniają naturalne, skuteczne i długotrwałe efekty.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Zabieg mezoterapii mikroigłowej za pomocą urządzenia Dermapenw Instytucie Dermatologii, Medycyny Estetycznej oraz Laseroterapii SIM-MED w Krakowie pozwala uzyskać znaczne wygładzenie oraz odmłodzenie skóry. Jest to zaawansowana technologia, która umożliwia stosowanie zmiennej głębokości nakłuć oraz prędkości pracy w celu uzyskania pożądanych efektów. Nakłucia igłami tworzą w skórze tysiące mikrokanalików, w wyniku czego zwiększa się wielokrotnie przepustowość naskórka, a skoncentrowane w preparatach składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza natomiast regenerację skóry i powoduje lepsze krążenie, zdrowy i promienny wygląd.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa zaliczana jest do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, chętnie wybieranych przez Pacjentów w Instytucie Dermatologii, Medycyny Estetycznej oraz Laseroterapii SIM-MED w Krakowie. Wszystko za sprawą efektów, które może przynieść w walce z niedoskonałościami oraz utratą nawilżenia skóry. Podstawę stanowi jednak doświadczenie lekarza oraz zastosowanie odpowiednio dobranego preparatu.Mezoterapia igłowa wpływa na odżywienie, uzupełnienie niedoborów minerałów i witamin w skórze,głębokie nawilżenie skóry,wspomaganie mikrokrążenia,poprawę napięcia cery,stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych,redukowanie zasinień pod oczami. Dzięki temu Pacjenci odczuwają rewitalizację skóry, która wygląda zdecydowanie młodziej.

Rewitalizacja skóry

Nawilżona cera pozbawiona zmarszczek i poszerzonych porów jest marzeniem wielu z nas. Dzięki specjalistom z gabinetu SIM-MED w Krakowie to marzenie może się spełnić. Naszym Pacjentom proponujemy zabiegi rewitalizacji skóry, które nie bez powodu określane są jako „lepsza mezoterapia” – zastosowanie znajdują tu bowiem indywidualnie dobrane preparaty do iniekcji, co pozwala uzyskać efekt „szyty na miarę”. W efekcie zabieg pomaga odzyskać młody wygląd, pozbyć się zmarszczek oraz poprawić stan skóry. Wszystko za sprawą składników takich jak kwas hialuronowy, mający działanie nawilżające oraz peptydy biomimetyczne, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Odpowiednia pielęgnacja

Celem pielęgnacji skóry przesuszonej jest zapewnienie jej intensywnego nawilżenia oraz zatrzymania wilgoci na dłużej. Warto wybierać produkty, które zawierają składniki, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, ceramidy, mocznik czy oleje roślinne. Pomagają one odbudować warstwę ochronną naskórka, zapobiegają ucieczce wody i zabezpieczą cerę na cały dzień. Ponadto, zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF 30-50+, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Odżywienie skóry Kraków

W Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED w Krakowie zajmujemy się profesjonalną terapią i niwelowaniem problemu, jakim jest suchość skóry. Nasi lekarze, wykorzystując najnowocześniejsze metody zabiegowe takie jak mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa Dermapen, rewitalizacja skóry twarzy oraz wysokiej klasy, certyfikowane preparaty medyczne, pomagają przywrócić skórze młodzieńczy, promienny wygląd i zdrowie. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami lub do skorzystania z łatwej i wygodnej rezerwacji online!