SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Peeling kwasowy Kraków

Różnego rodzaju niedoskonałości w obrębie twarzy – przebarwienia, poszerzone pory, blizny czy też zmarszczki – stanowią nierzadko przyczynę dyskomfortu psychicznego, gdyż wpływają na obniżenie samooceny oraz spadek pewności siebie. Jak z nimi skutecznie walczyć?

Chcąc odzyskać zadowolenie z własnego wyglądu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Ich przeprowadzaniem zajmujemy się w klinice SIM-MED – posiadamy gabinety zlokalizowane w Krakowie i Wadowicach. Polecamy między innymi coraz popularniejsze peelingi medyczne.

CENNIKSPRAWDŹ EFEKTYUMÓW SIĘ ONLINE

Ikona

ZNIECZULENIE

brak
Ikona

LICZBA ZABIEGÓW

3-4 zabiegi co 3-4 tyg.
Ikona

CZAS TRWANIA

45 minut
Ikona

TRWAŁOŚĆ

4-6 miesięcy
Ikona

RÓWNIEŻ

DLA MĘŻCZYZN
peeling medyczny

Czym jest peeling kwasowy?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu substancji odwarstwiających oraz złuszczających część komórek naskórka. Wybierane preparaty różnią się w zależności od specyficznych potrzeb skóry Pacjenta, jednak w każdym przypadku stawiamy na sprawdzone produkty, takie jak np. Rodzina Retix. Z ich zastosowaniem możemy działać zarówno mało inwazyjnie, gdyż wówczas złuszczeniu ulega wyłącznie warstwa rogowa, jak i bardziej inwazyjnie, sięgając aż do warstw skóry właściwej. W ten sposób można osiągnąć wyraźne wygładzenie i odmłodzenie twarzy. Wspomniane, niemal nieinwazyjne peelingi medyczne sprawdzą się nawet w letnich miesiącach, przy czym nie będziemy musieli obawiać się szkodliwego działania promieni słonecznych. W przypadku bardziej inwazyjnego zabiegu zaleca się zaplanowanie realizacji na okres od października do marca.

 

Wskazania

 • przebarwienia skóry,
 • blizny potrądzikowe,
 • zaskórniki, poszerzone pory, łojotok,
 • płytkie zmarszczki,
 • rozstępy lub cellulit.

Przeciwskazania

Nie zalecamy wykonywania peelingów medycznych w przypadku:

 • ciąży i okresu karmienia piersią,
 • aktywnej opryszczki,
 • uczulenia na którykolwiek składnik naszych preparatów,
 • planowanej długotrwałej ekspozycji na intensywne promieniowanie słoneczne po zabiegu,
 • świeżych blizn po zabiegach chirurgicznych,
 • cięzkiego trądziku,
 • skłonności do powstawania bliznowców.

Masz pytania lub wątpliwości? Chętnie pomożemy!

Przebieg i efekty zabiegu

Jak wspomniano, proces zastosowania preparatu jest poprzedzony wywiadem lekarskim. Diagnostyka odgrywa ważną rolę, gdyż pozwala określić, czy w danym przypadku dobrze sprawdzą się peelingi medyczne, albo zaproponować alternatywne rozwiązanie. Do zabiegu należy też odpowiednio się przygotować – przede wszystkim nie powinniśmy w tym dniu nakładać makijażu.

W sytuacji braku przeciwwskazań nakłada się kwas na skórę, co przekłada się na nasilone złuszczanie. Głębokość oraz siła działania kwasu jest uzależniona między innymi od jego rodzaju czy stężenia.

Po peelingu medycznym powinniśmy we właściwy sposób pielęgnować skórę, również samodzielnie, w domu. Ważne jest, aby wykorzystywać do tego celu wyłącznie polecone przez lekarza realizującego usługę kosmetyki nawilżające. Negatywny wpływ na stan naszej skóry może ponadto mieć słońce, zatem istotną funkcję pełni fotoprotekcja. Powinniśmy sięgać po kremy z filtrem SPF 30-50+. W razie zauważenia nieprawidłowości należy zgłosić się do gabinetu lekarskiego, jednak pamiętajmy, że obrzęk oraz zaczerwienienie stanowią naturalne reakcje. Po około 2-3 dniach po zabiegu naskórek delikatnie ciemnieje i wówczas zaczyna się złuszczać. Proces złuszczania trwa maksymalnie dwa tygodnie, potem skóra wraca do normalnego stanu.

Peeling medyczny na przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, płytkie zmarszczki

od 500 zł

Retix.C Smart DNA Therapy

550 zł

Retix.C Peptiglow

550 zł

Retix.C Revive TC3

550 zł

Retix.C EYE+

450 zł

Easy TCA Pain Control

650 zł

Cosmelan / Dermamelan

2500 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Peelingi medyczne w ofercie SIM-MED

Zespół specjalistów z zakresu medycyny estetycznej zaprasza mieszkańców Krakowa i innych miejscowości do zapoznania się z ofertą. Wykonujemy nie tylko peelingi medyczne, lecz także inne zabiegi pomagające poprawić jakość i wygląd skóry. Warto zarezerwować termin pierwszej konsultacji, by porozmawiać na temat swoich indywidualnych potrzeb.

ZadzwońSprawdź jak dojechaćUmów się online

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

dr n.med. Ana Kucharski-Alekseenko

Umów wizytę

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

dr n.med. Dominika Kwiatkowska

Umów wizytę

lek.med. Anna Sobczyk

lek.med. Anna
Sobczyk

Umów wizytę

lek.med. Agnieszka Moncznik

lek.med. Agnieszka
Moncznik

Umów wizytę

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

lek.med. Justyna Kostyra-Grabowska

Umów wizytę

lek.med. Ewelina Mazur

lek.med. Ewelina
Mazur

Umów wizytę