Laser frakcyjny CO2 na rozstępy, przebarwienia i blizny

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 to nowoczesne podejście dermatologiczne, skupiające się na poprawie wyglądu skóry w różnych aspektach. Wykorzystanie lasera jest szerokie i obejmuje wiele zakresów pielęgnacji skóry, w tym redukcję blizn, rozstępów czy przebarwień. Dodatkowo, laser frakcyjny CO2 może być wykorzystany do przeprowadzenia zabiegu liftingującego i odmładzającego skórę, co czyni go istotnym narzędziem w dziedzinie dermatologii, medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Laser frakcyjny znajduje też zastosowanie przy usuwaniu zmian skórnych takich jak włókniaki miękkie czy brodawki łojotokowe. Placówki SIM-MED w Krakowie i Wadowicach są gotowe, aby zapewnić Ci pełną opiekę zarówno podczas, jak i po przeprowadzonym zabiegu. Zapraszamy!

Sprawdź również, jak zaawansowana technologia laserowa może przywrócić młodszy wygląd dzięki procedurom pobudzającym produkcję kolagenu – najważniejszego składnika skóry. Poznaj nasze usługi medycyny estetycznej wykorzystujące laser!

Usuwanie blizn laserem

Laser frakcyjny CO2 doskonale radzi sobie z redukcją blizn. Dzięki precyzyjnym mikrouszkodzeniom, stymuluje proces gojenia, wygładzając i niwelując widoczność blizn po urazach, operacjach lub trądziku. Zabieg zapewnia efektywne odnowienie skóry, przywracając jej gładkość i równomierny wygląd. Dla wielu osób jest to szansa na pozbycie się uporczywych blizn i odzyskanie naturalnego wyglądu skóry.

Laser frakcyjny na rozstępy

Laser frakcyjny emituje wiązkę światła o określonej długości fali, która jest absorbowana przez wodę zawartą w skórze. W wyniku tego procesu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia naskórka i skóry właściwej. W wyniku procesu gojenia rozstępy ulegają spłyceniu i rozjaśnieniu. Efekt ten jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie całej serii. Laser frakcyjny może również poprawić koloryt skóry, która często jest nierówna w okolicach rozstępów.
W przypadku świeżych rozstępów laser frakcyjny może całkowicie je usunąć. W przypadku rozstępów starszych możliwe jest ich znaczne spłycenie i rozjaśnienie, dzięki czemu są mniej widoczne.

Laser frakcyjny CO2 na przebarwienia

W wyniku naświetlania laserem dochodzi do uszkodzenia komórek zawierających melaninę i usunięcia ich z powierzchni skóry. W procesie gojenia wytwarzany jest nowy kolagen, który pomaga rozjaśnić skórę. Efekt widoczny jest od razu, ale może też wymagać kilku zabiegów.

Laser frakcyjny jest skuteczny w usuwaniu zarówno przebarwień posłonecznych, hormonalnych, ale też w usuwaniu przebarwień po trądziku. Efekty zabiegu są trwałe, jednak mogą wystąpić nawroty przebarwień, zwłaszcza w przypadku osób z jasną karnacją.

Laserowe usuwanie brodawek

Laser jest niezwykle precyzyjnym narzędziem, przekazującym energię cieplną w obrębie brodawki, powodując jej zniszczenie. Procedura jest stosunkowo bezbolesna, a po zabiegu może pojawić się najwyżej niewielki dyskomfort i zaczerwienienie, ale zazwyczaj szybko ustępują. Usuwanie brodawek za pomocą lasera daje skuteczne i estetyczne rezultaty, eliminując niechciane zmiany skórne.

Wskazania

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • alergie,
 • stany zapalne skóry,
 • problemy skórne – infekcje bakteryjne lub wirusowe,
 • zażywanie leków immunosupresyjnych,
 • bielactwo,
 • nowotwory,
 • cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca,
 • bardzo sucha, wrażliwa skóra,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • stosowanie sterydów lub retinoidów (w okresie 6 miesięcy przed zabiegiem),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Po zabiegu laserem CO2:

Zabieg laserem frakcyjnym może powodować zaczerwienienie, opuchnięcie oraz przejściową wysypkę u niektórych pacjentów. Czas regeneracji wynosi zazwyczaj od 3 do 10 dni, a długość rekonwalescencji jest zależna od rozmiaru obszaru, który był poddany zabiegowi oraz jego głębokości. Skóra może też lekko ściemnieć, a naskórek zacznie się złuszczać. Około tygodnia po zabiegu, skóra powinna wrócić do normalnego wyglądu. Szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu zostaną udzielone przez specjalistę SIM-MED.

Chroń miejsca pozabiegowe

Skóra może pozostawać nadal wrażliwa na działanie słońca nawet do roku po zabiegu laserowego odnawiania skóry. Aby zmniejszyć ryzyko poparzeń słonecznych i przebarwień, zaleca się regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych o minimalnym SPF 30. Codziennie rano, niezależnie od pogody, należy nakładać krem przeciwsłoneczny i ponownie aplikować go w razie potrzeby.

*wszystkie zabiegi przy użyciu lasera wykonywaną są przez lekarza specjalistę

Laserowe usuwanie zmian skórnych

pojedyncza zmiana

od 300 zł*

*ostateczna cena zabiegu zależy od wielkości obszaru zabiegowego i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Peeling laserowy

Peeling laserowy

od 1000zł

Resurfacing laserowy skóry (wygładzanie zmarszczek, redukcja przebarwień)

Laser frakcyjny twarz

1200 zł

Laser frakcyjny twarz + szyja

1600 zł

Laser frakcyjny twarz + szyja + dekolt

2200 zł

Laser frakcyjny szyja

800 zł

Laser frakcyjny dekolt

1000 zł

Laser frakcyjny dłonie

od 400 zł

Laserowe usuwanie blizn, rozstępów

Laserowe usuwanie blizn

od 350 zł*

Laserowe usuwanie blizn i blizn potrądzikowych (odmładzanie skóry)

od 350 zł*

Laserowe usuwanie rozstępów i ujędrnianie skóry (wiotkość skóry)

od 500 zł*

*ostateczna cena zabiegów zależy od wielkości obszaru zabiegowego i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med. Justyna
Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ