Usuwanie znamion i pieprzyków

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
badanie i usuwanie znamion Kraków

Dermatologia estetyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem problemów skórnych – dzięki temu można zdecydować, czy potrzebna jest interwencja dermatochirurgiczna, polegająca na usuwaniu pieprzyków czy wycinaniu znamion. Zazwyczaj wystarczy jedna konsultacja dermatologiczna w krakowskim SIM-MED, by rozpoznać, z jakim rodzajem zmiany mamy do czynienia oraz jakiego leczenia ona wymaga.

Problematyczne pieprzyki

Różnego rodzaju zmiany skórne bywają problemem nie tylko estetycznym – mogą też stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. W gabinetach SIM-MED w Krakowie i Wadowicach zamiast zabiegów laserowych oferujemy usuwanie chirurgiczne. Zastosowanie lasera odbierałoby możliwość wykonania badania histopatologicznego, które pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy zmiana jest łagodna czy złośliwa. Wczesne wycinanie pieprzyka, nawet wyglądającego niepozornie, zapobiega powikłaniom, a często ratuje przez rozwojem nowotworu.

Dermatochirurgia w SIM-MED, czyli jak usuwamy pieprzyki

Dermatologia estetyczna, w której specjalizują się lekarze SIM-MED, pozwala w warunkach ambulatoryjnych przeprowadzać drobne zabiegi w obrębie poszczególnych partii ciała, gdzie pojawiły się zmiany skórne, na przykład:

 • barwnikowe – mają one charakter łagodny, lecz jeśli znajdują się w miejscu, gdzie są narażone na otarcia lub urazy, mogą stać się niebezpieczne,
 • atypowe i dysplastyczne – mimo że należą do łagodnych, są w pewnym sensie aktywne,
 • zmiany nowotworowe – o charakterze łagodnym lub złośliwym.

Ponadto do zmian wycinanych chirurgicznie należą:

 • włókniaki,
 • brodawki,
 • naczyniaki i malformacje naczyniowe,
 • tłuszczaki,
 • kaszaki,
 • rogowiaki,
 • kępki żółte.

Niezależnie od natury zmiany skórnej, po dermatochirurgicznym wycinaniu wykonuje się badanie histopatologiczne, które ma wartość diagnostyczną.

Wskazania

 • podejrzanie wyglądające, różniące się od innych pieprzyki,
 • zmieniające się z czasem znamiona barwnikowe,
 • względy estetyczne.

Przeciwwskazania

 • decyzja o usuwaniu znamion podejmowana jest zawsze przez lekarza specjalistę.
badanie i wycinanie pieprzyków w Krakowie

Jak przebiega procedura wycinania znamion?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – stosujemy w tym celu lidokainę, co zapewnia Pacjentowi poczucie komfortu i niweluje nieprzyjemne odczucia. Lekarz nacina skórę, przeprowadza usuwanie zmiany, następnie warstwowo zakłada szwy (na tkankę podskórną i na skórę).

Na koniec zakładany jest sterylny opatrunek, który chroni ranę. Rekonwalescencja trwa 5-14 dni, zależnie od zakresu zabiegu oraz indywidualnych wskazań. Po tym czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną, aby lekarz mógł ocenić gojenie oraz zdjąć szwy.

Bezpośrednio po zabiegu usuwania znamienia materiał tkankowy przesyłany jest do specjalistycznego laboratorium w Krakowie, gdzie poddany zostaje badaniu histopatologicznemu, by zweryfikować charakter zmiany i ewentualne wystąpienie nowotworu.

Dbając o skórę, dbasz o zdrowie

Dermatolodzy zalecają kontrolowanie wszelkich zmian skórnych. Zachęcamy, by takie kontrole traktować profilaktycznie, jako część dbania nie tylko o estetykę wyglądu, lecz także o zdrowie. W wielu przypadkach chirurgiczne usuwanie znamienia na wczesnym etapie powstrzymuje rozwój choroby nowotworowej i ratuje życie.

Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami.

Cennik

Twarz

1 zmiana

500-750zł

2 zmiany

800-1300zł

3 zmiany

1100-1700zł

4 zmiany

1400-2100zł

Ciało

1 zmiana

450-700zł

2 zmiany

700-1100zł

3 zmiany

1000-1650zł

4 zmiany

1300-2000zł

*w cenie zabiegu podstawowe badanie histopatologiczne, zdjęcie szwów oraz wizyta kontrolna

Lekarze wykonujący zabieg

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ