SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Nowoczesna Medycyna Estetyczna i Dermatologia dla Mężczyzn

Witaj w Strefie Mężczyzny – miejscu, gdzie męska pewność siebie spotyka się z nowoczesną medycyną estetyczną. Wierzymy, że mężczyźni również zasługują na kompleksową pielęgnację i wsparcie dermatologiczne. Nasza oferta to nie tylko wypełnianie zmarszczek czy badanie znamion i pieprzyków – proponujemy Ci m.in. efektywne leczenie łysienia androgenowego, nadmiernej potliwości, bruksizmu oraz rozwiązanie innych problemów dotykających współczesnych mężczyzn. Nasze zabiegi oraz procedury zostały starannie opracowane, aby podkreślić Twoją wyjątkowość i zadbać o Twoje samopoczucie. W SIM-MED przekonasz się, że troska o siebie to nie tylko kwestia płci, lecz przede wszystkim troska o indywidualne zdrowie oraz pewność siebie.

 

Sprawdź poniżej z jakimi problemami możemy Ci pomóc!

Męskie problemy estetyczne

Łysienie, wypadanie włosów

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Łysienie może dotknąć zarówno kobiet jak i mężczyzn. U mężczyzn najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, u kobiet – z sezonową utratą włosów pod wpływem działania czynników zewnętrznych - stres, przemęczenie, nieodpowiednia dieta. Obserwuje się również przerzedzenie włosów po ciąży, w okresie menopauzy, a także w chorobach tarczycy. O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy w chwili, gdy tracimy więcej włosów niż 50–100 dziennie (stan fizjologiczny). Na osłabienie włosów mają też wpływ czynniki ekspozomu, przede wszystkim stres, zmiany klimatu, promienie UV. Wypadanie włosów może też być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji.
Worki, cienie pod oczami

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Jest bardzo cienka (ma zaledwie 0,5 mm grubości) i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Oznacza to, że szybko się przesusza i łatwo ulega podrażnieniom wskutek działania czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia. Najczęściej worki pod oczami są związane z trybem życia. Przewlekły stres, niewysypianie się, zarywanie nocy, powoduje, że rano budzimy się z obrzękami pod dolną powieką, które często występują razem z sińcami i cieniami. Ciemny kolor jest objawem prześwitywania płytko położonych naczyń krwionośnych. Może być uwarunkowany anatomią, a także pojawia się wraz z wiekiem, ponieważ skóra staje się bardziej sucha i cienka. Cienie pod oczami mogą też być wynikiem niewyspania się i zmęczenia.
Zmarszczki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Większość zmarszczek na naszej twarzy ma pochodzenie mimiczne. Najbardziej nielubiana i najmniej popularna to lwia zmarszczka. Jest wynikiem złoszczenia się, ściąganiem brwi do środka. Odbierana jest najczęściej jako cecha negatywna, nie tylko twarzy, ale również charakteru. Zmarszczki poprzeczne czoła najczęściej są wynikiem częstego dziwienia się i unoszenia brwi do góry. Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu, świadczące o pogodnym charakterze, częstym uśmiechaniu się. Są najbardziej akceptowalne w społeczeństwie. Reszta zmarszczek przede wszystkim wokół ust, w okolicach brody to zmarszczki funkcjonalne. Powstają głównie pod wpływem wykonywania różnych czynności i ruchów fizjologicznych takich jak żucie, ssanie, jedzenie, mówienie.
Sucha skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Skóra sucha to taka, której brakuje zarówno wody, składników nawilżających jak i składników tłuszczowych, czyli lipidów. Zaburzenie wytwarzania lipidów powoduje zwiększoną ucieczkę wody oraz przyczynia się do nieprawidłowego rogowacenia i złuszczania komórek naskórka. Suchość skóry bardzo często wiąże się z obecnością dermatoz, jak atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Dodatkowo bardzo sucha i szorstka skóra może towarzyszyć chorobom takim jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek czy schorzeniom neurologicznym.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.
Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Bruksizm, migreny

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Bruksizm to nadmierne i niekontrolowane zaciskanie zębów. Jest to problem interdyscyplinarny. Często Pacjent zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej po wizycie u stomatologa, ponieważ obserwuje się również dolegliwości w zakresie ścierania szkliwa zębowego. Z jednej strony to cecha ludzi sukcesu. Mówi się, że potrafią zacisnąć zęby i iść do przodu. Niemniej jednak jest to dolegliwość szczególnie uciążliwa dla młodych osób. Zmienia ona dodatkowo kształt twarzy, najczęściej poszerzając go ku dołowi. Co więcej, występuje zgrzytanie zębami w nocy, a sam Pacjent obserwuje u siebie dolegliwości bólowe głowy.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Nadpotliwość

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

O nadpotliwości mówimy wtedy, gdy ilość wydzielanego potu utrudnia normalne funkcjonowanie w codziennym życiu, a także powoduje duży dyskomfort. Nadmierna produkcja potu może mieć pochodzenie pierwotne lub wtórne. W przypadku pierwotnej nadpotliwości stwierdzamy rozmieszczenie gruczołów potowych w zbyt dużej ilości w takich okolicach jak pachy, dłonie, stopy, a nawet i cała twarz. W przypadku nadpotliwości wtórnej należy bezwzględnie wykluczyć takie choroby jak niedoczynność, nadczynność tarczycy, zaburzenia związane z anemią, czyli choroby krwi oraz inne choroby zarówno neurologiczne jak i inne internistyczne.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:

Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.