SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
peelingi medyczne kraków

Różnego rodzaju niedoskonałości w obrębie twarzy – przebarwienia, poszerzone pory, blizny czy też zmarszczki – stanowią nierzadko przyczynę dyskomfortu psychicznego, gdyż wpływają na obniżenie samooceny oraz spadek pewności siebie. Chcąc odzyskać zadowolenie z własnego wyglądu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Ich przeprowadzaniem zajmujemy się w klinice SIM-MED – posiadamy gabinety zlokalizowane w Krakowie i Wadowicach. Polecamy między innymi coraz popularniejsze peelingi medyczne.

Czym jest peeling medyczny?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu substancji odwarstwiających oraz złuszczających część komórek naskórka. Wybierane preparaty różnią się w zależności od specyficznych potrzeb skóry Pacjenta, jednak w każdym przypadku stawiamy na sprawdzone produkty, takie jak Cosmelan, Rodzina Retix, TCA czy też SRT. Z ich zastosowaniem możemy działać zarówno mało inwazyjnie, gdyż wówczas złuszczeniu ulega wyłącznie warstwa rogowa, jak i bardziej inwazyjnie, sięgając aż do warstw skóry właściwej. W ten sposób można osiągnąć wyraźne wygładzenie i odmłodzenie twarzy. Wspomniane, niemal nieinwazyjne peelingi medyczne sprawdzą się nawet w letnich miesiącach, przy czym nie będziemy musieli obawiać się szkodliwego działania promieni słonecznych. W przypadku bardziej inwazyjnego zabiegu zaleca się zaplanowanie realizacji na okres od października do marca.

Wskazania

Peeling medyczny pozwala pozbyć się różnych niedoskonałości skóry. Warto zgłosić się do naszego gabinetu SIM-MED w Krakowie w przypadku zauważenia na swojej twarzy lub ciele:

 • przebarwień skóry,
 • blizn potrądzikowych,
 • zaskórników, poszerzonych porów czy łojotoku,
 • płytkich zmarszczek,
 • rozstępów lub cellulitu.

Po zapoznaniu się ze stanem skóry Pacjenta zaproponujemy skuteczne rozwiązania i ewentualnie dobierzemy odpowiednie preparaty do wykonania peelingów medycznych.

Peelingi medyczne przeciwskazania

Nie zalecamy wykonywania peelingów medycznych w przypadku Pacjentek:

 • będących w ciąży lub karmiących piersią,
 • zmagających się z aktywną opryszczką,
 • uczulonych na którykolwiek składnik naszych preparatów,
 • planujących długotrwałą ekspozycję na intensywne promieniowanie słoneczne po zabiegu,
 • posiadających świeże blizny po zabiegach chirurgicznych,
 • borykających się z ciężkim trądzikiem,
 • mających skłonności do powstawania bliznowców.

Obecność przeciwwskazań stwierdza się lub wyklucza już na początkowym etapie konsultacji z lekarzem, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo Pacjenta.

Przebieg zabiegu

Jak wspomniano, proces zastosowania preparatu jest poprzedzony wywiadem lekarskim. Diagnostyka odgrywa ważną rolę, gdyż pozwala określić, czy w danym przypadku dobrze sprawdzą się peelingi medyczne, albo zaproponować alternatywne rozwiązanie. Do zabiegu należy też odpowiednio się przygotować – przede wszystkim nie powinniśmy w tym dniu nakładać makijażu.

W sytuacji braku przeciwwskazań nakłada się kwas na skórę, co przekłada się na nasilone złuszczanie. Głębokość oraz siła działania kwasu jest uzależniona między innymi od jego rodzaju czy stężenia. Po peelingu medycznym powinniśmy we właściwy sposób pielęgnować skórę, również samodzielnie, w domu. Ważne jest, aby wykorzystywać do tego celu wyłącznie polecone przez lekarza realizującego usługę kosmetyki nawilżające. Negatywny wpływ na stan naszej skóry może ponadto mieć słońce, zatem istotną funkcję pełni fotoprotekcja. Powinniśmy sięgać po kremy z filtrem SPF 30-50+. W razie zauważenia nieprawidłowości należy zgłosić się do gabinetu lekarskiego, jednak pamiętajmy, że obrzęk oraz zaczerwienienie stanowią naturalne reakcje. Po około 2-3 dniach po zabiegu naskórek delikatnie ciemnieje i wówczas zaczyna się złuszczać. Proces złuszczania trwa maksymalnie dwa tygodnie, potem skóra wraca do normalnego stanu.

Peelingi medyczne w ofercie SIM-MED

Zespół specjalistów z zakresu medycyny estetycznej zaprasza mieszkańców Krakowa i innych miejscowości do zapoznania się z ofertą. Wykonujemy nie tylko peelingi medyczne, lecz także inne zabiegi pomagające poprawić jakość i wygląd skóry. Warto zarezerwować termin pierwszej konsultacji, by porozmawiać na temat swoich indywidualnych potrzeb.

Peelingi medyczne

Na przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, płytkie zmarszczki

od 500 zł

Acnelan - 1 zabieg

500 zł

Acnelan - 3 zabiegi

1300 zł

Cosmelan / Dermamelan

2200 zł

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med. Justyna
Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ