SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Gdzie znajduje się Twój problem?

 

Kliknij na właściwą część ciała, żeby zobaczyć problemy z którymi możemy Ci pomóc.

W razie pytań, serdecznie zapraszamy do Kontaktu!

Problemy dotyczące włosów

Łysienie, wypadanie włosów

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Łysienie może dotknąć zarówno kobiet jak i mężczyzn. U mężczyzn najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, u kobiet – z sezonową utratą włosów pod wpływem działania czynników zewnętrznych - stres, przemęczenie, nieodpowiednia dieta. Obserwuje się również przerzedzenie włosów po ciąży, w okresie menopauzy, a także w chorobach tarczycy. O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy w chwili, gdy tracimy więcej włosów niż 50–100 dziennie (stan fizjologiczny). Na osłabienie włosów mają też wpływ czynniki ekspozomu, przede wszystkim stres, zmiany klimatu, promienie UV. Wypadanie włosów może też być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji.
Łojotok

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekła postać zapalenia skóry w okolicach głowy. Przyczyny tego schorzenia to nadmierna proliferacja lipofilnych drożdżaków, których metabolity, takie jak kwasy tłuszczowe, powodują reakcję zapalną skóry. Sprzyja temu również wzmożona produkcja sebum przez gruczoły łojowe, dlatego choroba najczęściej występuje u osób z przetłuszczającą się skórą głowy. Objawy mogą się nasilać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak przewlekły stres, zmęczenie, niezbilansowana dieta, zaburzenia odżywiania, zaburzenia immunologiczne oraz hormonalne, nieprawidłowa higiena, zanieczyszczenia środowiska, czynniki genetyczne.
Przetłuszczająca się skóra głowy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przetłuszczająca się skóra głowy jest efektem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Problem najczęściej jest uwarunkowany genetycznie, ale może mieć również podłoże hormonalne. Częściej występuje u mężczyzn niż kobiet, zwykle około 25-50 roku życia, a także u osób w wieku dojrzewania.

Problemy dotyczące oczu

Worki, cienie pod oczami

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Jest bardzo cienka (ma zaledwie 0,5 mm grubości) i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Oznacza to, że szybko się przesusza i łatwo ulega podrażnieniom wskutek działania czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia. Najczęściej worki pod oczami są związane z trybem życia. Przewlekły stres, niewysypianie się, zarywanie nocy, powoduje, że rano budzimy się z obrzękami pod dolną powieką, które często występują razem z sińcami i cieniami. Ciemny kolor jest objawem prześwitywania płytko położonych naczyń krwionośnych. Może być uwarunkowany anatomią, a także pojawia się wraz z wiekiem, ponieważ skóra staje się bardziej sucha i cienka. Cienie pod oczami mogą też być wynikiem niewyspania się i zmęczenia.
Kurze łapki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Skóra wokół oczu jest niemal trzy razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy, przez co starzeje się najszybciej, już w okolicach 25 roku życia. Kurze łapki to pierwsze z obserwowanych zmarszczek, efekt nieustannego marszczenia cienkiej skóry pod wpływem mrugania, mrużenia i uśmiechu, mięsień okrężny oka wykonuje dziennie kilkanaście tysięcy ruchów. Dodatkowo postępujący proces starzenia skóry oraz czynniki zewnętrzne (promienie UV, zanieczyszczenia, niewłaściwa pielęgnacja twarzy) sprawiają, że kurze łapki utrwalają się i stają się bardziej widoczne.
Dolina łez

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Skóra wokół oczu jest delikatna, podatna na czynniki zewnętrzne, a wraz z upływem czasu staje się wiotka i wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednym z problemów występujących w tym obszarze jest tworzenie się doliny łez. Jest to charakterystyczne zagłębienie, zlokalizowane między kącikiem oka (wewnętrznym) a policzkiem. Jego linia przebiega ukośnie, czyli dokładnie tak jak płyną łzy. Powoduje, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej. Proces starzenia się jest całkowicie naturalny, ale jedną z jego przykrych konsekwencji jest to, że wraz z upływem lat tkanka tłuszczowa, która wypełnia obszar pod skórą powiek, zanika, a nasze oczodoły zaczynają się zapadać. Mięśnie wiotczeją, a to z kolei dodaje nam lat.

Problemy dotyczące ramion

Przebarwienia

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przebarwienia tworzą się wtedy, kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. Problem przebarwień skóry dotyka częściej kobiety, niż mężczyzn. Nieraz jest przyczyną kompleksów na punkcie własnego wyglądu, ale też niepokoju o stan zdrowia. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem. Są oznaką starzenia się naszego organizmu, ale często również młode osoby się z nimi borykają. Przyczyn powstawania przebarwień może być wiele, choć nie wszystkie są jeszcze zbadane. Nierówna pigmentacja może być też odzwierciedleniem wielu nieprawidłowości zachodzących w naszym organizmie, dlatego warto obserwować, co dzieje się na skórze i odpowiednio o nią dbać.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Naczynka

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Naczynka skórne, czyli teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate (kapilary), które znajdują się w splocie podbrodawkowatym skóry właściwej, zlokalizowanym tuż pod powierzchnią naskórka, przez który prześwitują. Popękane naczynka to problem, najczęściej dotyczący skóry twarzy oraz kończyn dolnych. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Popękane naczynka mogą pojawić się niezależnie od wieku.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.

Problemy dotyczące klatki piersiowej (dekoltu)

Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Naczynka

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Naczynka skórne, czyli teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate (kapilary), które znajdują się w splocie podbrodawkowatym skóry właściwej, zlokalizowanym tuż pod powierzchnią naskórka, przez który prześwitują. Popękane naczynka to problem, najczęściej dotyczący skóry twarzy oraz kończyn dolnych. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Popękane naczynka mogą pojawić się niezależnie od wieku.
Przebarwienia

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przebarwienia tworzą się wtedy, kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. Problem przebarwień skóry dotyka częściej kobiety, niż mężczyzn. Nieraz jest przyczyną kompleksów na punkcie własnego wyglądu, ale też niepokoju o stan zdrowia. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem. Są oznaką starzenia się naszego organizmu, ale często również młode osoby się z nimi borykają. Przyczyn powstawania przebarwień może być wiele, choć nie wszystkie są jeszcze zbadane. Nierówna pigmentacja może być też odzwierciedleniem wielu nieprawidłowości zachodzących w naszym organizmie, dlatego warto obserwować, co dzieje się na skórze i odpowiednio o nią dbać.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Zmarszczki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Zmarszczki to nic innego jak zagłębienia i deformacje skórne, które w zależności od głębokości przybierają formę linii, bruzd lub fałdek. Najszybciej pojawiają się w miejscach, gdzie tkanka podskórna jest cienka – na twarzy, szyi, klatce piersiowej (dekolcie) oraz dłoniach. Występowanie zmarszczek, ich intensywność i sposób ich układania się zależą od genetyki, a także od stylu życia i codziennej pielęgnacji.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.

Problemy dotyczące brzucha

Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Celllulit

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Cellulit powstaje na skutek zgromadzenia nadmiaru wody i tłuszczu w organizmie. Występuje najczęściej u kobiet, rzadko dotyka mężczyzn. Pojawieniu się cellulitu sprzyjają predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, nadwaga, nieprawidłowa dieta oraz mała aktywność fizyczna. Cellulit możemy podzielić na trzy stopnie ze względu na to, w jaki sposób jest on widoczny na skórze naszego ciała. Możemy wyróżnić również jego dwie formy wodną lub lipidową.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.

Problemy dotyczące pośladków

Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Celllulit

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Cellulit powstaje na skutek zgromadzenia nadmiaru wody i tłuszczu w organizmie. Występuje najczęściej u kobiet, rzadko dotyka mężczyzn. Pojawieniu się cellulitu sprzyjają predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, nadwaga, nieprawidłowa dieta oraz mała aktywność fizyczna. Cellulit możemy podzielić na trzy stopnie ze względu na to, w jaki sposób jest on widoczny na skórze naszego ciała. Możemy wyróżnić również jego dwie formy wodną lub lipidową.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.

Problemy dotyczące stóp

Znamiona i zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Nadpotliwość

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


O nadpotliwości mówimy wtedy, gdy ilość wydzielanego potu utrudnia normalne funkcjonowanie w codziennym życiu, a także powoduje duży dyskomfort. Nadmierna produkcja potu może mieć pochodzenie pierwotne lub wtórne. W przypadku pierwotnej nadpotliwości stwierdzamy rozmieszczenie gruczołów potowych w zbyt dużej ilości w takich okolicach jak pachy, dłonie, stopy, a nawet i cała twarz. W przypadku nadpotliwości wtórnej należy bezwzględnie wykluczyć takie choroby jak niedoczynność, nadczynność tarczycy, zaburzenia związane z anemią, czyli choroby krwi oraz inne choroby zarówno neurologiczne jak i inne internistyczne.

Problemy dotyczące twarzy

Modelowanie ust

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Niezwykle ważną rolę przy wypełnianiu ust odgrywa umiar, który pozwala zachować naturalność. Sposób postępowania zależy od tego, z jakim Pacjentem pracujemy: u osób młodych – zwracamy uwagę na delikatne wykonturowanie, poprawę objętości, dyskretne podniesienie kącików warg. U Pacjentów starszych – skupiamy się na przywróceniu jędrności tkanki i nawilżeniu.
Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Naczynka

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Naczynka skórne, czyli teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate (kapilary), które znajdują się w splocie podbrodawkowatym skóry właściwej, zlokalizowanym tuż pod powierzchnią naskórka, przez który prześwitują. Popękane naczynka to problem, najczęściej dotyczący skóry twarzy oraz kończyn dolnych. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Popękane naczynka mogą pojawić się niezależnie od wieku.
Rumień

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rumień to zaczerwienienie skóry spowodowane rozszerzeniem naczyń włosowatych oraz jeden z objawów stanu zapalnego. Może być także spowodowany miejscowym podrażnieniem, infekcją oraz wynikiem silnych emocji. W niektórych przypadkach sam rumień oraz jego kształt może być oznaką poważnego schorzenia. Zmiany rumieniowe mogą przejść samoistnie, a w innych przypadkach wymagać będą podjęcia się specjalistycznego leczenia, które wymaga rozpoznania jego rodzaju i ustalenia przyczyny występowania.
Przebarwienia

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przebarwienia tworzą się wtedy, kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. Problem przebarwień skóry dotyka częściej kobiety, niż mężczyzn. Nieraz jest przyczyną kompleksów na punkcie własnego wyglądu, ale też niepokoju o stan zdrowia. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem. Są oznaką starzenia się naszego organizmu, ale często również młode osoby się z nimi borykają. Przyczyn powstawania przebarwień może być wiele, choć nie wszystkie są jeszcze zbadane. Nierówna pigmentacja może być też odzwierciedleniem wielu nieprawidłowości zachodzących w naszym organizmie, dlatego warto obserwować, co dzieje się na skórze i odpowiednio o nią dbać.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Zmarszczki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Większość zmarszczek na naszej twarzy ma pochodzenie mimiczne. Najbardziej nielubiana i najmniej popularna to lwia zmarszczka. Jest wynikiem złoszczenia się, ściąganiem brwi do środka. Odbierana jest najczęściej jako cecha negatywna, nie tylko twarzy, ale również charakteru. Zmarszczki poprzeczne czoła najczęściej są wynikiem częstego dziwienia się i unoszenia brwi do góry. Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu, świadczące o pogodnym charakterze, częstym uśmiechaniu się. Są najbardziej akceptowalne w społeczeństwie. Reszta zmarszczek przede wszystkim wokół ust, w okolicach brody to zmarszczki funkcjonalne. Powstają głównie pod wpływem wykonywania różnych czynności i ruchów fizjologicznych takich jak żucie, ssanie, jedzenie, mówienie.
Bruksizm, migreny

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Bruksizm to nadmierne i niekontrolowane zaciskanie zębów. Jest to problem interdyscyplinarny. Często Pacjent zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej po wizycie u stomatologa, ponieważ obserwuje się również dolegliwości w zakresie ścierania szkliwa zębowego. Z jednej strony to cecha ludzi sukcesu. Mówi się, że potrafią zacisnąć zęby i iść do przodu. Niemniej jednak jest to dolegliwość szczególnie uciążliwa dla młodych osób. Zmienia ona dodatkowo kształt twarzy, najczęściej poszerzając go ku dołowi. Co więcej, występuje zgrzytanie zębami w nocy, a sam Pacjent obserwuje u siebie dolegliwości bólowe głowy.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Sucha skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Skóra sucha to taka, której brakuje zarówno wody, składników nawilżających jak i składników tłuszczowych, czyli lipidów. Zaburzenie wytwarzania lipidów powoduje zwiększoną ucieczkę wody oraz przyczynia się do nieprawidłowego rogowacenia i złuszczania komórek naskórka. Suchość skóry bardzo często wiąże się z obecnością dermatoz, jak atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Dodatkowo bardzo sucha i szorstka skóra może towarzyszyć chorobom takim jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek czy schorzeniom neurologicznym.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Zanika linia żuchwy, kąciki ust zaczynają opadać, uwypuklając bruzdę nosowo-wargową. Skóra na policzkach traci jędrność, powieki i linia brwi opadają, tworząc charakterystyczne kurze łapki, z wiekiem również pojawia się nadmiar skóry na powiekach. Dodatkowo nasza szyja traci elastyczność, co skutkuje pojawieniem się podwójnego podbródka.
Worki, cienie pod oczami

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Jest bardzo cienka (ma zaledwie 0,5 mm grubości) i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Oznacza to, że szybko się przesusza i łatwo ulega podrażnieniom wskutek działania czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia. Najczęściej worki pod oczami są związane z trybem życia. Przewlekły stres, niewysypianie się, zarywanie nocy, powoduje, że rano budzimy się z obrzękami pod dolną powieką, które często występują razem z sińcami i cieniami. Ciemny kolor jest objawem prześwitywania płytko położonych naczyń krwionośnych. Może być uwarunkowany anatomią, a także pojawia się wraz z wiekiem, ponieważ skóra staje się bardziej sucha i cienka. Cienie pod oczami mogą też być wynikiem niewyspania się i zmęczenia.
Utrata owalu twarzy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Z wiekiem skóra traci naturalną elastyczność. W pierwszej kolejności pojawiają się pierwsze zmarszczki, które z czasem pogłębiają się, tworząc mało estetyczne bruzdy. Twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną, co dodaje dodatkowych lat. Widoczne zmiany są wynikiem utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze, a także związane są z zanikiem tkanki tłuszczowej – tej podskórnej oraz znajdującej się głęboko. Utrata owalu twarzy jest wynikiem rozciągnięcia się skóry, co związane jest utratą jej elastyczności oraz wynikiem zaniku tkanek miękkich. Starzenia się twarzy obejmuje kilka procesów, które sprawiają, że rysy tracą wyrazistość, policzki zaczynają opadać. Linia żuchwy staje się nieregularna, zaciera się granica podbródka, tworzą się tzw. chomiczki. To również efekt grawitacji, latami oddziałującej na naszą skórę i tkanki, ściągającej je w dół. Zabiegi mające na celu poprawę owalu, mają za zadanie napiąć skórę oraz przywrócić objętość tkankom miękkim.

Problemy dotyczące szyi

Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Naczynka

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Naczynka skórne, czyli teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate (kapilary), które znajdują się w splocie podbrodawkowatym skóry właściwej, zlokalizowanym tuż pod powierzchnią naskórka, przez który prześwitują. Popękane naczynka to problem, najczęściej dotyczący skóry twarzy oraz kończyn dolnych. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Popękane naczynka mogą pojawić się niezależnie od wieku.
Przebarwienia

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przebarwienia tworzą się wtedy, kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. Problem przebarwień skóry dotyka częściej kobiety, niż mężczyzn. Nieraz jest przyczyną kompleksów na punkcie własnego wyglądu, ale też niepokoju o stan zdrowia. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem. Są oznaką starzenia się naszego organizmu, ale często również młode osoby się z nimi borykają. Przyczyn powstawania przebarwień może być wiele, choć nie wszystkie są jeszcze zbadane. Nierówna pigmentacja może być też odzwierciedleniem wielu nieprawidłowości zachodzących w naszym organizmie, dlatego warto obserwować, co dzieje się na skórze i odpowiednio o nią dbać.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Zmarszczki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Zmarszczki to nic innego jak zagłębienia i deformacje skórne, które w zależności od głębokości przybierają formę linii, bruzd lub fałdek. Najszybciej pojawiają się w miejscach, gdzie tkanka podskórna jest cienka – na twarzy, szyi, klatce piersiowej (dekolcie) oraz dłoniach. Występowanie zmarszczek, ich intensywność i sposób ich układania się zależą od genetyki, a także od stylu życia i codziennej pielęgnacji.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.

Problemy dotyczące pach

Nadpotliwość

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


O nadpotliwości mówimy wtedy, gdy ilość wydzielanego potu utrudnia normalne funkcjonowanie w codziennym życiu, a także powoduje duży dyskomfort. Nadmierna produkcja potu może mieć pochodzenie pierwotne lub wtórne. W przypadku pierwotnej nadpotliwości stwierdzamy rozmieszczenie gruczołów potowych w zbyt dużej ilości w takich okolicach jak pachy, dłonie, stopy, a nawet i cała twarz. W przypadku nadpotliwości wtórnej należy bezwzględnie wykluczyć takie choroby jak niedoczynność, nadczynność tarczycy, zaburzenia związane z anemią, czyli choroby krwi oraz inne choroby zarówno neurologiczne jak i inne internistyczne.

Problemy dotyczące pleców

Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Trądzik i blizny potrądzikowe

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wykwity skórne o typie trądzikowym pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe, ponieważ problem dotyczy każdej jednostki łojowo-skórnej. Najczęściej umiejscawiają się na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, a także na skórze głowy. Mogą występować pod postacią zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, torbielowatą, guzkową, bliznowaciejącą. Leczenie trądziku dobierane jest w sposób indywidualny w oparciu o stopień zaawansowania choroby, rozległość zmian, rodzaj skóry Pacjenta. Trądzik pospolity jest chorobą, która niekiedy pozostawia po sobie ślady – powikłania w postaci przebarwień i blizn, głównie zanikowych. Wiemy, że ważna jest dla naszych Pacjentów także aparycja, dlatego poprawę wyglądu skóry traktujemy jako nieodłączny element leczenia trądziku.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.

Problemy dotyczące dłoni

Zmarszczki

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Zmarszczki to nic innego jak zagłębienia i deformacje skórne, które w zależności od głębokości przybierają formę linii, bruzd lub fałdek. Najszybciej pojawiają się w miejscach, gdzie tkanka podskórna jest cienka – na twarzy, szyi, klatce piersiowej (dekolcie) oraz dłoniach. Występowanie zmarszczek, ich intensywność i sposób ich układania się zależą od genetyki, a także od stylu życia i codziennej pielęgnacji.
Przebarwienia

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Przebarwienia tworzą się wtedy, kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. Problem przebarwień skóry dotyka częściej kobiety, niż mężczyzn. Nieraz jest przyczyną kompleksów na punkcie własnego wyglądu, ale też niepokoju o stan zdrowia. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem. Są oznaką starzenia się naszego organizmu, ale często również młode osoby się z nimi borykają. Przyczyn powstawania przebarwień może być wiele, choć nie wszystkie są jeszcze zbadane. Nierówna pigmentacja może być też odzwierciedleniem wielu nieprawidłowości zachodzących w naszym organizmie, dlatego warto obserwować, co dzieje się na skórze i odpowiednio o nią dbać.
Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.
Nadpotliwość

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


O nadpotliwości mówimy wtedy, gdy ilość wydzielanego potu utrudnia normalne funkcjonowanie w codziennym życiu, a także powoduje duży dyskomfort. Nadmierna produkcja potu może mieć pochodzenie pierwotne lub wtórne. W przypadku pierwotnej nadpotliwości stwierdzamy rozmieszczenie gruczołów potowych w zbyt dużej ilości w takich okolicach jak pachy, dłonie, stopy, a nawet i cała twarz. W przypadku nadpotliwości wtórnej należy bezwzględnie wykluczyć takie choroby jak niedoczynność, nadczynność tarczycy, zaburzenia związane z anemią, czyli choroby krwi oraz inne choroby zarówno neurologiczne jak i inne internistyczne.

Problemy dotyczące ud

Znamiona, zmiany skórne

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych w wielu przypadkach jest konieczne ze względu na wskazania medyczne. Często Pacjenci decydują się na zabiegi z zakresu dermatochirurgii także z uwagi na estetykę – chęć poprawy swojego wyglądu. W praktyce usuwaniu poddawane są głównie: znamiona barwnikowe – łagodne, ulokowane w miejscach narażonych na uraz, a także dysplastyczne/atypowe, czyli w pewnym sensie aktywne; zmiany nowotworowe – łagodne oraz złośliwe. W zależności od specyfiki danego problemu lekarz wskazuje odpowiednią metodę jego zwalczenia. Rozpoznanie typu zmiany każdorazowo poprzedza jakiekolwiek działania. W diagnostyce istotną rolę odgrywa dermatoskopia, którą warto wykonywać profilaktycznie – umożliwia ona wykrycie nowotworu skóry na wczesnym etapie rozwoju. To natomiast może przełożyć się na bezinwazyjne, bardziej skuteczne leczenie.
Celllulit

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Cellulit powstaje na skutek zgromadzenia nadmiaru wody i tłuszczu w organizmie. Występuje najczęściej u kobiet, rzadko dotyka mężczyzn. Pojawieniu się cellulitu sprzyjają predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne, nadwaga, nieprawidłowa dieta oraz mała aktywność fizyczna. Cellulit możemy podzielić na trzy stopnie ze względu na to, w jaki sposób jest on widoczny na skórze naszego ciała. Możemy wyróżnić również jego dwie formy wodną lub lipidową.
Nadmiar tkanki tłuszczowej

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Nadmiar tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Poziom tkanki tłuszczowej różni się w zależności od płci, wieku, diety i aktywności fizycznej. W normalnych warunkach nie powinien przekraczać 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% ciała u mężczyzn. Jeżeli poziomy te zostaną przekroczone, mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tym samym nadwagą lub otyłością. Do przyczyn gromadzenia się tłuszczu należą uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Naczynka

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Naczynka skórne, czyli teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate (kapilary), które znajdują się w splocie podbrodawkowatym skóry właściwej, zlokalizowanym tuż pod powierzchnią naskórka, przez który prześwitują. Popękane naczynka to problem, najczęściej dotyczący skóry twarzy oraz kończyn dolnych. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Popękane naczynka mogą pojawić się niezależnie od wieku.
Blizny, rozstępy

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Rozstępy to częsty problem wśród zarówno starszych, jak i młodszych osób. Pojawiają się na skórze w postaci charakterystycznych poprzecznych pręg. Są to niewielkie, płytkie blizny, które powstają, gdy skóra nie nadąża z produkcją kolagenu za zmieniającym się kształtem ciała. W takiej sytuacji włókna kolagenowe pękają i widoczne stają się zaczerwienione pręgi.
Wiotka skóra

Zobacz polecane przez nas rozwiązania:


Wiotka skóra jest najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Utrata jędrności wiąże się z wiekiem i stylem życia człowieka. Skórę od wczesnych lat należy nawilżać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy smarować ciało kremami z filtrem, gdyż skóra wystawiona na promienie UVA i UVB również ulega uszkodzeniu. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają także duży wpływ na utrzymanie jędrności skóry.