Toksyna botulinowa - na zmarszczki

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Toksyna botulinowa Kraków

Toksyna botulinowa

Obecnie medycyna estetyczna zapewnia wiele możliwości niwelowania zmarszczek, które stanowią naturalny element procesu starzenia się. Popularnością od lat cieszy się metoda uwzględniająca zastosowanie toksyny botulinowej. Dzieje się tak pomimo kontrowersji dotyczących wizji karykaturalnej, „napompowanej” lub pozbawionej mimiki twarzy. Warto jednak zapoznać się z zaletami tego preparatu, gdyż jego wykorzystanie w zabiegach usuwania zmarszczek wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych w porównaniu do innych substancji.

Co należy wiedzieć o toksynie botulinowej?

Neuromodulatory, do których należy między innymi toksyna botulinowa, są używane od lat w różnych dziedzinach medycyny, nie tylko estetycznej. Znajdują zastosowanie na przykład w neurologii, gdyż wykazują dużą skuteczność w procesie leczenia migreny, kręczu karku czy mózgowego porażenia dziecięcego, choć w przypadku zmagania się z tymi schorzeniami konieczne jest podanie większej dawki niż w celu zniwelowania oznak starzenia się skóry. Dotyczy to też leczenia nadpotliwości – w tej sytuacji toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo pomiędzy zakończeniem nerwowym a mięśniami lub gruczołami potowymi, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Odzyskanie młodego wyglądu twarzy również stanowi skutek działania opisywanej substancji. Wspomniana blokada przewodnictwa nerwowo-mięśniowego powoduje rozluźnienie mięśni. To sposób bezpieczny, który nie tylko wygładza już powstałe zmarszczki, lecz także zapobiega występowaniu kolejnych. Osoby, które rozważają wybór tej metody poprawy wyglądu, zapraszamy do odwiedzenia gabinetów medycyny estetycznej SIM-MED ulokowanych w miejscowościach takich jak Kraków i Wadowice.

Wskazania

  • chęć usunięcia zmarszczek mimicznych (czyli zastosowania tak zwanej terapii anti-aging),
  • nadpotliwość,
  • uciążliwe migreny,
  • blizny potrądzikowe.

Przeciwskazania

  • zaburzenie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia Gravis, zespół Lamberta-Eatona),
  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
  • stosowanie następujących leków lub okres do 10 dni od ich odstawienia: antybiotyki z grupy aminoglikozydów (steptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itdp.), aminochinolonów (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn,
  • bakteryjna lub wirusowa infekcja skóry,
  • ciąża, karmienie piersią.
użycie toksyny botulinowej

Przebieg i efekty zabiegu

Planując usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, należy początkowo skonsultować się ze specjalistą w zakresie medycyny estetycznej. Profesjonalne doradztwo zapewnia kadra pracownicza SIM-MED – warto skontaktować się z nami i umówić się na wizytę, na przykład w gabinecie ulokowanym w Krakowie. W dniu zabiegu nie można spożywać alkoholu. Cały proces podania toksyny botulinowej trwa około 15-30 minut. Substancję w formie przezroczystego płynu wstrzykuje się domięśniowo z użyciem bardzo cienkiej, jednorazowej igły. Zazwyczaj nie jest konieczne stosowanie znieczulenia.

Początkowo w miejscu wkłucia może wystąpić dyskomfort w postaci nadwrażliwości na dotyk czy zmiany temperatury. Niekiedy po podaniu toksyny botulinowej pojawia się też zaczerwienie, które po czasie ustępuje samoistnie. Takie niedogodności są w tym przypadku naturalne, jednak wszelkie wątpliwości bądź pytania warto kierować do specjalisty wykonującego zabieg. Należy konsultować z nim również ewentualne objawy, które wzbudzają zaniepokojenie. Aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych, trzeba stosować się do zaleceń lekarza, na przykład przez 14 dni po zabiegu nie przyjmować suplementów diety zawierających magnez.

Pierwsze efekty można zauważyć po upływie 72 godzin od zabiegu, natomiast pełne rezultaty są widoczne po 2-3 tygodniach. Kwestia tego, jak długo będzie utrzymywał się efekt toksyny botulinowej, zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Zazwyczaj jednak okres ten wynosi od 4 do 6 miesięcy.

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej i nie tylko – oferta SIM-MED

Zapraszamy osoby z Krakowa i innych miast do odwiedzenia naszego gabinetu w celu podzielenia się swoimi oczekiwaniami i potrzebami związanymi z chęcią poprawy własnego wyglądu. Sprawdzimy, czy możliwe jest użycie toksyny botulinowej czy też konieczny będzie wybór innego zabiegu medycyny estetycznej – wówczas doradzimy, jaka opcja sprawdzi się najlepiej

Toksyna botulinowa cena Kraków: Azzalure, Bocouture

zmarszczki poprzeczne czoła Toksyna botulinowa

300 – 600 zł

lwia zmarszczka kraków

350 – 750 zł

kurze łapki Toksyna botulinowa

350 – 750 zł

zmarszczki palacza Toksyna botulinowa

250 – 350 zł

skórka pomarańczowa na brodzie

250 – 300 zł

nadpotliwość pach Toksyna botulinowa

1900 – 2100 zł

nadpotliwość dłoni Toksyna botulinowa

1900 – 2100 zł

nadpotliwość stóp Toksyna botulinowa

2400 – 3000 zł

leczenie bruksizmu

od 700 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med. Justyna
Kostyra-Grabowska

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ