Toksyna botulinowa - botoks / botox na zmarszczki

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
botoks toksyna botulinowa botox

Co to jest Botoks? – preparaty Azzalure, Bocouture

Gdy chodzi o usuwanie zmarszczek mimicznych, złotym standardem wciąż jest zabieg botox z wykorzystaniem neuromodulatora, znanego powszechnie jako toksyna botulinowa. Nazwa substancji nadal budzi szereg kontrowersji i jest kojarzona z niezwykle karykaturalną, „napompowaną” lub pozbawioną mimiki twarzą. A tymczasem jest to preparat i zabieg wywołujący znacznie mniej działań niepożądanych w porównaniu do innych substancji lub zabiegów.

Toksyna botulinowa efekty

Substancja będąca neuromodulatorem (czyli m.in. botox) jest stosowana od wielu lat w medycynie, a przede wszystkim w neurologii (leczenie migreny botoxem, kręczu karku, mózgowego porażenia dziecięcego). Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że w w/w. schorzeniach stosuje się znacznie większe dawki toksyny botulinowej niż wykorzystuje medycyna estetyczna / dermatologia estetyczna. Dawki te są absolutnie bezpieczne!

Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo pomiędzy zakończeniem nerwowym a mięśniami lub np. gruczołami potowymi, stąd botulinę stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Efekty działania pojawiają się około 72 godziny po zabiegu, a pełny profil widzimy 2 do 3 tygodni po zabiegu. Utrzymują się różnie, to zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta i wynosi od 3 do 8 miesięcy.

Celem zabiegu botox jest relaksacja mięśni, twarz Pacjenta będzie wyglądała na bardziej wypoczętą i pełną blasku. Zmarszczki całkowicie lub częściowo zanikną, wyraz twarzy stanie się łagodniejszy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

CENNIKUMÓW SIĘ ONLINE

Wskazania

 • Botoks na zmarszczki – usuwanie zmarszczek mimicznych – tzw. terapia anti-aging
 • Botoks na nadpotliwość
 • Botoks na migreny
 • Leczenie blizn potrądzikowych botoksem

Przeciwskazania

 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia Gravis, zespół Lamberta- Eatona),
 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
 • Stosowanie następujących leków lub okres do 10 dni od ich odstawienia: antybiotyki z grupy aminoglikozydów (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn,
 • Bakteryjna/wirusowa infekcja skóry,
 • Ciąża, karmienie piersią.

Botox efekty

botoks

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 15-30 minut. Na początku skóra jest odkażana odpowiednim antybakteryjnym środkiem. Zabieg toksyną botulinową polega na wstrzyknięciu domięśniowo preparatu mającego postać przezroczystego płynu, za pomocą bardzo cienkiej, jednorazowej igły. Zabieg nie wymaga znieczulenia, gdyż nakłucia nie powinny sprawiać większego bólu.

Co po zabiegu?

 • W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu,
 • Przez 14 dni po zabiegu botoksem nie należy zażywać suplementów zawierających magnez,
 • Pamiętaj, że po zabiegu może pojawić się dyskomfort w miejscu wkłucia w postaci nadwrażliwości na dotyk czy też temperaturę,
 • Po zabiegu może pojawić się zasinienie czy też zaczerwienienie w miejscu wkłucia – ustąpi samoistnie w ciągu kilku dni,
 • Pamiętaj, że każdy pacjent reaguje inaczej na zabiegi medycyny estetycznej – wszelkie pytania bądź wątpliwości lub niepokojące objawy po zabiegu, zgłaszaj bezpośrednio do lekarza który wykonał zabieg,
 • Efekt po zabiegu utrzymuje się 4-6 miesięcy (jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu).

Botox cena Kraków: Azzalure, Bocouture

zmarszczki poprzeczne czoła botoks

200 – 480 zł

lwia zmarszczka kraków

250 – 600 zł

kurze łapki botoks

240 – 560 zł

zmarszczki palacza botoks

160 – 240 zł

skórka pomarańczowa na brodzie

160 – 200 zł

nadpotliwość pach botox

1600 – 1800 zł

nadpotliwość dłoni botox

1600 – 1800 zł

nadpotliwość stóp botox

2000 – 2500 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

Lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ

CIASTECZKA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.