Toksyna botulinowa - botoks / botox na zmarszczki

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
fin toksyna botulinowa-3

Co to jest Botoks? – preparaty Azzalure, Bocouture

Gdy chodzi o usuwanie zmarszczek mimicznych, złotym standardem wciąż jest zabieg botox z wykorzystaniem neuromodulatora, znanego powszechnie jako toksyna botulinowa. Nazwa substancji nadal budzi szereg kontrowersji i jest kojarzona z niezwykle karykaturalną, „napompowaną” lub pozbawioną mimiki twarzą. A tymczasem jest to preparat i zabieg wywołujący znacznie mniej działań niepożądanych w porównaniu do innych substancji lub zabiegów.

Toksyna botulinowa efekty

Substancja będąca neuromodulatorem (czyli m.in. botox) jest stosowana od wielu lat w medycynie, a przede wszystkim w neurologii (leczenie migreny botoxem, kręczu karku, mózgowego porażenia dziecięcego). Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że w w/w. schorzeniach stosuje się znacznie większe dawki toksyny botulinowej niż wykorzystuje medycyna estetyczna / dermatologia estetyczna. Dawki te są absolutnie bezpieczne!

Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo pomiędzy zakończeniem nerwowym a mięśniami lub np. gruczołami potowymi, stąd botulinę stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Efekty działania pojawiają się około 72 godziny po zabiegu, a pełny profil widzimy 2 do 3 tygodni po zabiegu. Utrzymują się różnie, to zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta i wynosi od 3 do 8 miesięcy.

Celem zabiegu botox jest relaksacja mięśni, twarz Pacjenta będzie wyglądała na bardziej wypoczętą i pełną blasku. Zmarszczki całkowicie lub częściowo zanikną, wyraz twarzy stanie się łagodniejszy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

Efekt po zabiegu utrzymuje się 4-6 miesięcy (jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu).

Wskazania

 • Botoks na zmarszczki – usuwanie zmarszczek mimicznych – tzw. terapia anti-aging
 • Botoks na nadpotliwość
 • Botoks na migreny
 • Leczenie blizn potrądzikowych botoksem

Przeciwskazania

 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia Gravis, zespół Lamberta- Eatona),
 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
 • Stosowanie następujących leków lub okres do 10 dni od ich odstawienia: antybiotyki z grupy aminoglikozydów (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn,
 • Bakteryjna/wirusowa infekcja skóry,
 • Ciąża, karmienie piersią.

Przebieg zabiegu

W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Zabieg toksyną botulinową trwa około 15-30 minut i polega na wstrzyknięciu domięśniowo preparatu mającego postać przezroczystego płynu, za pomocą bardzo cienkiej, jednorazowej igły. Zabieg zwykle nie wymaga znieczulania.

Co po zabiegu?

 • Przez 14 dni po zabiegu botoksem nie należy zażywać suplementów z magnezem,
 • Po zabiegu może pojawić się dyskomfort w miejscu wkłucia w postaci nadwrażliwości na dotyk czy też temperaturę,
 • Po zabiegu może pojawić się zasinienie czy też zaczerwienienie w miejscu wkłucia – ustąpi samoistnie w ciągu kilku dni,
 • Każdy pacjent reaguje inaczej na zabiegi medycyny estetycznej – wszelkie pytania bądź wątpliwości lub niepokojące objawy po zabiegu, zgłaszaj bezpośrednio do lekarza który wykonał zabieg,

Botox cena Kraków: Azzalure, Bocouture

zmarszczki poprzeczne czoła botoks

230 – 550 zł

lwia zmarszczka kraków

290 – 690 zł

kurze łapki botoks

280 – 650 zł

zmarszczki palacza botoks

190 – 280 zł

skórka pomarańczowa na brodzie

190 – 230 zł

nadpotliwość pach botox

1800 – 2000 zł

nadpotliwość dłoni botox

1800 – 2000 zł

nadpotliwość stóp botox

2300 – 2900 zł

leczenie bruksizmu

od 600 zł

* ilość podanego preparatu oraz ostateczna cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej.

Lekarze wykonujący zabieg

dr n.med.
Ana Kucharski-Alekseenko

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Agnieszka Moncznik

UMÓW WIZYTĘ

lek. med.
Anna Sobczyk

UMÓW WIZYTĘ