Daj w skórę trądzikowi: kiedy iść do lekarza?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Poznaj odpowiedzi na pytania:

  • Czy samodzielnie mogę wyleczyć trądzik?
  • Kiedy poradzę sobie sam, a kiedy iść do lekarza?
  • Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry trądzikowej?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu do skóry trądzikowej?
  • Czy można wyciskać pryszcze?
  • Czy peelingi pomagają na trądzik?
  • Czy opalanie pomaga na trądzik?
  • Trądzik dorosłych. Czym jest?
  • Czy dieta wpływa na stan skóry trądzikowej?

 

Pozostałe części:

Czy samodzielnie mogę wyleczyć trądzik?

Samodzielne leczenie trądziku jest możliwe, jednak tylko wtedy, kiedy trądzik jest łagodny. Pielęgnacja o globalnym działaniu pomoże zadziałać na wszystkie objawy trądziku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Film powstał w ramach kampanii „Daj w skórę trądzikowi”. Więcej informacji znajdziesz na: Daj w skórę trądzikowi | BIODERMA.

Kiedy poradzę sobie sam, a kiedy iść do lekarza?

Zastanawiasz się czy już czas, aby udać się do dermatologa z powodu trądziku i pojawiających się na Twojej twarzy pryszczy? Dowiedz się od specjalisty, czy jesteś w stanie poradzić sobie sam, czy musisz skorzystać z konsultacji dermatologicznej.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry trądzikowej?

Pielęgnacja i higiena skóry w przypadku skóry trądzikowej jest niezwykle ważna. Zobacz na jakie rzeczy zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego kremu i daj w skórę trądzikowi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu do skóry trądzikowej?

Czy wiesz jakie są 4 podstawowe przyczyny powstawania trądziku? To właśnie one decydują o tym, czy krem będzie działał skutecznie czy nie. Przekonaj się o tym sam!

Czy można wyciskać pryszcze?

Zastanawiasz się pewnie, czy wyciskanie pryszczy pomoże Ci się skutecznie ich pozbyć. Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje. Dlaczego? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Czy peelingi pomagają na trądzik?

Czy wiesz, że peelingi to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji skóry? Warto o nim pamiętać i wprowadzić go do pielęgnacji. Czy jednak każdy może ich używać? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Doktor Ana Kucharski – Alekseenko.

Czy opalanie pomaga na trądzik?

Wydawać by się mogło, że opalanie sprzyja poprawie stanu skóry w trakcie trądziku. Czy jednak jest to bezpieczny zabieg? Nie. Sprawdź dlaczego.

Trądzik dorosłych 

Coraz częściej trądzik nie dotyczy tylko osób w wiek dojrzewania, ale także starszych. Wiąże się to z wieloma zmianami w organizmie – głównie hormonalnymi. Zobacz co na ten temat mówi specjalista.

Czy dieta wpływa na stan skóry trądzikowej?

Nie od dzisiaj wiadomo, że dieta wpływa na stan naszej skóry. Podobnie jest w przypadku trądziku. Obejrzyj film i przekonaj się jakich produktów unikać, aby skóra była naturalnie piękna i zdrowa.