Dolina łez - jak się jej pozbyć?

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 6 października, 2023

Skóra wokół oczu jest delikatna, podatna na czynniki zewnętrzne, a wraz z upływem czasu staje się wiotka i wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednym z problemów występujących w tym obszarze jest tworzenie się doliny łez. Jest to charakterystyczne zagłębienie, zlokalizowane między kącikiem oka, a policzkiem. Jego linia przebiega ukośnie, dokładnie tak jak płyną łzy. Powoduje, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej.

Jak powstaje dolina łez?

Dolina łez powstaje podczas procesów starzenia.Proces starzenia się jest całkowicie naturalny, ale jedną z jego przykrych konsekwencji jest to, że wraz z upływem lat tkanka tłuszczowa, która wypełnia obszar pod skórą powiek, zanika, a nasze oczodoły zaczynają się zapadać. Mięśnie wiotczeją, a to z kolei dodaje nam lat.Najczęściej dotyczy osób powyżej czterdziestego roku życia, jednak dodatkowo na powstawanie doliny łez mają wpływ:

  • genetyka,
  • kształt twarzoczaszki,
  • naturalne predyspozycje – tendencje do występowania sińców pod oczami, które mogą być powodowane niedostatecznym snem, procesem starzenia się, genetyką oraz złymi nawykami żywieniowymi i stylem życia,
  • gwałtowny proces chudnięcia – ma to związek z szybką utratą tkanki tłuszczowej.

Jak pozbyć się doliny łez?

Usunięcie doliny łez nie jest prostym zadaniem, jednak jest jak najbardziej realne. Istnieje mnóstwo sposobów mniej i bardziej inwazyjnych. Podstawą poprawy wyglądu skóry wokół oczu jest zdrowy i regularny sen oraz zbilansowana dieta. Najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego na zmarszczki, który odgrywa kluczową rolę w medycynie estetycznej. Wyjątkowość kwasu hialuronowego polega na tym, że potrafi związać wodę w ilości tysiąckrotnie przekraczającej jego masę cząsteczkową. To substancja naturalnie znajdująca się w organizmie człowieka, zwłaszcza w skórze. Wypełniacze, w których zawarty jest ten składnik, umożliwiają zatem zniwelowanie pierwszych oznak starzenia się.

SIM-MED Kraków – kwas hialuronowy rozwiązaniem problemu doliny łez

Cały proces zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym trwa około 30 minut, a efekty zabiegów ściśle zależą od indywidualnych możliwości metabolizowania przez Pacjenta, i utrzymują się od kilku miesięcy do nawet roku od wykonania zabiegu.

Po zabiegu ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry, dlatego należy trzymać się instrukcji wskazanych przez specjalistę wykonującego zabieg. Szczególnie ważne jest stosowanie kremów i żeli przeciwzmarszczkowych oraz nawilżających przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu.

Mówi się, że siła duszy tkwi w oczach. Istnieje wiele rozwiązań na poprawę stanu doliny łez i przywrócenie promiennego spojrzenia, a wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Od zdrowego trybu życia po profesjonalne zabiegi. Należy pamiętać, że wypełnienie doliny łez pozwala na subtelne odświeżenie spojrzenia i uzyskanie wypoczętego wyglądu.

W Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED w Krakowie, doświadczeni specjaliści dbają o to, aby zabiegi medycyny estetycznej były bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie zwlekaj i umów się na konsultację z zakresu medycyny estetycznej już teraz – zapraszamy do kontaktu!