Kwas hialuronowy: fakty i mity

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 17 sierpnia, 2023

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób poszukuje sposobów na poprawę wyglądu swojej skóry i opóźnienie procesu starzenia się. Jednym z popularnych rozwiązań jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Choć zyskuje on coraz większą popularność, towarzyszy mu także wiele mitów i dezinformacji. W tym artykule przyjrzymy się różnym faktom i mitom dotyczącym tej substancji oraz jej wpływu na naszą skórę.

Mit: Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest inwazyjny i bolesny

Głównym źródłem niepokoju u Pacjentów jest oczywiście użycie igły. W SIM-MED do zabiegu najczęściej używamy kaniuli – cienkiej, miękkiej i gładko zakończonej rurki, umożliwiającej precyzyjne podawanie preparatu, ale przede wszystkim eliminującej ryzyko uszkodzenia tkanek, które jest znacznie mniejsze niż przy tradycyjnych igłach. Dzięki temu możemy skupić się na osiągnięciu najlepszych efektów, nie martwiąc się o niepotrzebne skutki uboczne.

Pamiętamy również o preparacie ze znieczuleniem, stosowanym na życzenie Pacjenta, który może zredukować potencjalne niewielkie doznania bólowe.
Wszystko to w celu zapewnienia najlepszego komfortu w trakcie zabiegu.

Fakt: Rezultaty zabiegu widać od razu

W odróżnieniu od niektórych innych zabiegów, zabieg z kwasem hialuronowym ma znaczącą przewagę – rezultaty są widoczne niemal od razu. Już po zakończonym zabiegu można zauważyć różnicę w wyglądzie skóry: będzie intensywnie nawilżona i odżywiona, a zmarszczki ulegną spłyceniu co pozytywnie wpłynie na Twój wygląd i samopoczucie.

Mit: Kwas hialuronowy może wywołać reakcję alergiczną

Jednym z częstych mitów dotyczących kwasu hialuronowego jest przekonanie, że może on wywołać reakcję alergiczną. Prawda jest taka, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie ludzkim, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Jednakże, jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, istnieje możliwość niewielkich reakcji skórnych, które zazwyczaj ustępują samoistnie w krótkim czasie, zazwyczaj jednak są one spowodowane innymi składnikami wykorzystywanego preparatu a nie kwasem hialuronowym samym w sobie.

Mit: Zabieg z kwasem hialuronowym daje nienaturalny efekt

Innym popularnym mitem jest przekonanie, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego prowadzi do nienaturalnego efektu, w którym skóra staje się przesadnie wypełniona. W rzeczywistości doświadczeni Specjaliści medycyny estetycznej kładą nacisk na osiągnięcie naturalnego wyglądu poprzez umiar w stosowaniu kwasu hialuronowego. Zabieg ma na celu podkreślenie piękna naturalnych rysów twarzy, a nie radykalną ich zmianę. W Instytucie SIM-MED możesz być spokojny o naturalne efekty, które podkreślą twoje naturalne piękno.

Fakt: Kwas hialuronowy jest w stanie poprawić niemal wszystko

I jest to prawda! Kwas hialuronowy to niezwykle wszechstronny składnik, stosowany m.in. w zabiegu modelowania ust, modelowania różnych obszarów twarzy (wolumetria), spłycenia zmarszczek, redukcji cieni pod oczami czy rewitalizacji skóry poprzez właściwe nawilżenie i wygładzenie. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dają niemal nieograniczone możliwości dzięki zastosowaniu nowoczesnych, delikatnych preparatów oraz zaawansowanej wiedzy i umiejętności Specjalistów przeprowadzających zabiegi.

Mit: Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pogarsza stan skóry

W rzeczywistości, właściwie przeprowadzony zabieg może przynieść wyłącznie pozytywne efekty dla kondycji naszej skóry. Kwas hialuronowy, dzięki swojej zdolności do wiązania wody, przyczynia się do zwiększenia nawilżenia w obszarze podania, nadając skórze elastyczność oraz promienny wygląd. To właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że jest on najpopularniejszą substancją wykorzystywaną w zabiegach medycyny estetycznej!

Mit: Rekonwalescencja po zabiegu jest długa i niekomfortowa

Warto również rozwiać wątpliwości odnośnie rekonwalescencji po zabiegu z kwasem hialuronowym. Tak naprawdę większość Pacjentów doświadcza niewielkiego obrzęku lub zaczerwienienia tuż po zabiegu, ale te objawy zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Rekonwalescencja jest zazwyczaj krótka, co umożliwia Pacjentom szybki powrót do codziennych aktywności.

Podsumowując, kwas hialuronowy to składnik, który może znacząco poprawić wygląd skóry i wpłynąć pozytywnie na nasz wygląd. Ważne jest jednak, by polegać na sprawdzonych informacjach i nie dawać się zwieść mitom, które krążą wokół tego popularnego zabiegu medycyny estetycznej. Współpraca z doświadczonymi Specjalistami Instytutu SIM-MED, posiadającymi rzetelną wiedzę na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, pozwoli Ci osiągnąć najlepsze rezultaty przy zachowaniu naturalnego i zdrowego wyglądu skóry.

Zapraszamy!