Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

SIM-MED Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  • 24 października, 2023

W dzisiejszym świecie estetyki i piękna, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi modelowania ust, aby uzyskać pożądany wygląd. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym stało się bardzo popularne, pomagając tym samym poprawić objętość, nawilżenie i wyrównać kontur. Niezwykle ważną rolę przy wypełnianiu ust odgrywa umiar, który pozwala zachować naturalność.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Usta od dawna były uważane za jeden z głównych elementów twarzy, przyciągając uwagę swoją formą, kształtem i kolorystyką. W medycynie estetycznej, jednym z najpopularniejszych i bezpiecznych sposobów na poprawę wyglądu ust jest wypełnianie ich kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składnik występujący w organizmie człowieka, który ma zdolność przyciągania i zatrzymywania wody, co sprawia, że skóra i tkanki są dobrze nawilżone.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym?

Procedura wypełniania ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo prosta i skuteczna. W pierwszej kolejności należy odbyć konsultację z zakresu medycyny estetycznej. W Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED w Krakowie wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej udzielą wszelkich informacji o wypełnianiu ust. Następnie dzięki zabiegowi możesz uzyskać oczekiwany rezultat.

Zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu dobranego do potrzeb Pacjenta. Istotne jest jednak utrzymanie odpowiednich proporcji, by 1/3 stanowiła warga górna, a 2/3 – dolna.Wcześniej wargi są znieczulane kremem znieczulającym, którego efekt wpływa na komfort podczas zabiegu.

Efekt wypełnienia ust kwasem hialuronowym jest natychmiastowy, a jednocześnie naturalny i subtelny. U Pacjentów młodych zwraca się uwagę na delikatne wykonturowanie, poprawę objętości, dyskretne podniesienie kącików warg. Z kolei u Pacjentów starszych, na przywróceniu jędrności tkanki i nawilżeniu.

Wypełnianie ust a nawilżanie ust

Kwas hialuronowy to nie tylko narzędzie do powiększania ust, ale także doskonałe narzędzie do ich nawilżania. Skóra na ustach jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż na innych częściach twarzy, dlatego wargi są podatne na wysuszanie, pękanie czy łuszczenie się. Dodatkowo wraz z wiekiem, skóra w okolicach ust traci zdolność do zatrzymywania wilgoci. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym może przywrócić utracone nawilżenie i elastyczność.

Efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym

W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, efekt wypełniania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Później wypełnienia ust można powtórzyć. Po zabiegu należy wstrzymać się z przyjmowaniem gorących napojów i posiłków przez 2 godziny. Zaleca się natomiast nawadnianie organizmu. Procedura wypełniania ust kwasem hialuronowym jest ogólnie uważana za bezpieczną, o ile jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Jeśli pojawią się siniaki, wskazane jest sięgnięcie po preparaty z arniką działające miejscowo lub podawane doustnie.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym w Krakowie

Doświadczeni i wykwalifikowani Specjaliści w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED w Krakowie oferują szeroki zakres zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym zabiegi wypełniania ust kwasem hialuronowym. Lekarze SIM-MED cenią sobie efekt autentyczności i pełną satysfakcję Pacjentów – z przyjemnością pomagają dobrać odpowiednią ilość kwasu hialuronowego, by wypełnienie ust wyglądało naturalnie i uwydatniało urodę. Specjaliści są otwarci na potrzeby Pacjentów, ale też jako profesjonaliści z chęcią udzielą odpowiednich rad i otoczą odpowiednią opieką, przed i po zabiegu.

Kwota konsultacji zostanie odliczona od kosztu zabiegu jeśli zostanie on wykonany w tym samym dniu co konsultacja. Zapisz się już dziś!